Przyszłość polskiej polityki spotkała się w Turawie!

Dom Polski Południowej w Brukseli stawia na młodzież, bo to w ich rękach znajduje się nasza przyszłość. Przez trzy dni od 21 do 23 czerwca br. przedstawiciele młodzieżowych rad z województw małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego wzięli udział w dedykowanych im warsztatach dla aktywnej młodzieży w Turawie,  w ramach których rozwijali swoje zdolności pracy w grupie, przywódcze oraz realizowania projektów, ponadto wymieniali się swoim doświadczeniem z prac w radach młodzieżowych.

więcej

Pro Silesia organizatorem ważnego wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii!

19 czerwca 2019 r. w Brukseli, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EUSEW 2019), odbędzie się seminarium organizowane przez Stowarzyszenie „Pro Silesia” wspólnie z Siecią ERRIN, pt: „Podejście ukierunkowane na dekarbonizację: czy Horyzont Europa spełni oczekiwania?”. Celem wydarzenia jest debata na temat roli, jaką w następnym unijnym programie ramowym w zakresie badań i innowacji, Horyzont Europa, odegrają kwestie związane z dekarbonizacją  systemów energetycznych i transportowych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak będzie można uzyskać wsparcie z programu, jakie będą wymagania w tym zakresie i do kogo skierowane będą te środki.

 

więcej

Porozmawiajmy o przyszłości Gmin i Miast w Unii Europejskiej

O propozycjach UE dot. Polityki Spójności w latach 2021-2027, a także priorytetów  inwestycyjnych dla Polski z punktu widzenia Komisji Europejskiej, które będą podstawą negocjacji z rządem nad nowymi programami operacyjnymi, a więc także dla Śląską porozmawiać będzie można już 9 maja 2019 r. w siedzibie Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Odbędzie się tam bowiem spotkanie z Przedstawicielem Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej – Panem Krzysztofem Wójcikiem nt. przyszłości gospodarczej  gmin i miast w Unii Europejskiej.. Omówione zostanie także zagadnienie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.  

więcej

Seminarium pt: „W kierunku zielonej Europy - opracowanie i wdrażanie zrównoważonych planów mobilności”

15 maja 2019 r. w Brukseli, w ramach Zielonego Tygodnia UE (Green Week 2019), odbędzie się seminarium pt: „W kierunku zielonej Europy: opracowanie oraz wdrażanie zrównoważonych planów mobilności”, organizowane przez Dom Polski Południowej w Brukseli. Rozpocznie się ono debatą na temat znaczenia i przyszłości strategii mobilności oraz planów zrównoważonej mobilności, postrzeganej z perspektywy europejskiej. W jego ramach zorganizowane zostaną dwa warsztaty tematyczne. Pierwszy z nich poświęcony będzie przedstawieniu najlepszych praktyk europejskich oraz przygotowaniu Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. Sustainable Urban Mobility Plans - SUMP). Drugi warsztat skupi się na implementacji SUMP-ów oraz wyzwaniach i możliwościach finansowania.

Seminarium w ramach Domu Polski Południowej w Brukseli koordynuje Stowarzyszenie „Pro Silesia”: Biznes-Nauka-Samorząd.

więcej

Weź udział w giełdzie kooperacyjnej DMEA 2019 dla rozwiązań IT w opiece zdrowotnej w Berlinie

Czy są wśród nas przedstawicieli firm, uczelni i instytutów badawczych poszukujących lub oferujących innowacyjne pomysły w zakresie rozwiązań IT dla opieki zdrowotnej? Jeśli tak, to koniecznie musicie wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej podczas wiodących w Europie targów dedykowanych IT w medycynie, DMEA – Connecting Digital Health, które odbędą się w Berlinie w dniu 11 kwietnia 2019 r.

więcej

Miłośnicy branży motoryzacyjnej, nie możecie tego przegapić! Autopromotec 2019 już w maju!

Autopromotec to od ponad 50 lat miejsce spotkań profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, które w 2017 r. zgromadziły blisko 1.500 wystawców oraz 110.000 odwiedzających z kilkudziesięciu krajów. W tym rok od 22 do 24 maja w ramach bolońskich targów wystawienniczych wziąć będzie można udział w giełdzie korporacyjnej, która umożliwi polskim przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą, dzięki możliwości zwiedzenia targów.

więcej

Rozwiń skrzydła pod czujnym okiem ekspertów - ruszył nabór do Sieci Mentorów PFR

Polski Fundusz Rozwoju po raz drugi organizuje program mentoringowy Sieć Mentorów PFR. Do 31 marca 2019 r. można aplikować o przyjęcie do Sieci Mentorów PFR, która łączy utalentowanych młodych przedsiębiorców z doświadczonymi menedżerami.  W pierwszej edycji startowało ponad 120 start-upów, spośród których 30 zespołów skorzystało z praktycznej wiedzy mentorów.

więcej

Szansa polskich startupów z sektora ICT - Pioneers Festival już w maju

Polskie startupy staną na równi z pionierami z całego świata. 9-10 maja 2019 r. w Wiedniu będzie odbywać się Pioneers Festival, w ramach, którego Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości organizuje stoisko informacyjno-promocyjne, na którym każdy polski startup ma szanę pojawić się nieodpłatnie. Jak mówią Organizatorzy wyjdź poza schemat i zobacz pionierską głęboką technologia. Dołącz do nas i zobacz jak głęboka technologia redefiniuje nasz świat. Niech pionierzy Cię zainspirują!

więcej

Misja gospodarcza importerów win i produktów spożywczych do Toledo

Izba Przemysłowo-Handlowa z Toledo zaprasza polskich importerów win i produktów spożywczych do udziału w misji gospodarczej  do Toledo, w regionie Castilla La Mancha (Hiszpania), która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2019 r.  Program przewiduje spotkania b2b z hiszpańskimi firmami, wizyty w wybranych firmach oraz degustacje produktów regionalnych.

więcej

Wybierasz się na targi Hannover Messe? Koniecznie weź udział w giełdzie korporacyjnej!

Już niebawem Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe, najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie, a w związku z odwołaniem targów CeBIT i przeniesieniem ich tematyki na Hannover Messe, w 2019 r. targi będą również gościć u siebie firmy z branży IT. Od 1 do 5 kwietnia br. poza odwiedzeniem stoisk i udziału w konferencjach, będzie można wziąć udział w 30-minutowych spotkaniach B2B, skierowanych do przedstawicieli firm i innych podmiotów oferujących swoje produkty i usługi szeroko pojętej branży przemysłowej.

więcej