Weź udział w jednej z najważniejszych sesji w ramach Europejskich Dni Przemysłu 2019!

„Regionalne transformacje przemysłowe w nowym budżecie UE i ich wpływ na europejską gospodarkę” to sesja, w której nie można nie wziąć udziału w ramach tegorocznego Europejskich Dni Przemysłu w Brukseli. Już 5 lutego o godz. 16:20 w Centrum Konferencyjnym - The Egg odbędzie się panel, którego gospodarzem będzie Województwo Śląskie, jest możliwa dzięki wygranej Stowarzyszenia „Pro Silesia” w konkursie Komisji Europejskiej na kluczowe panele tematyczne Europejskich Dni Przemysłu 2019. Znaczenie tematu zaproponowanego przez Województwo Śląskie podkreśla fakt, że sesja będzie dodatkowo promowana w ramach innego, dużego wydarzenia – Forum Czystej Energii Przemysłowej.

 

więcej

Kongres "Nowe specjalizacje, nowe możliwości"

Zielona gospodarka - nowa inteligentna specjalizacja województwa śląskiego oraz przemysły kreatywne będą przedmiotem Kongresu, który odbędzie się w dniach 26-27 listopada na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Organizatorami tego międzynarodowego wydarzenia, w którym wezmą udział przedstawiciele instytucji unijnych, regionów europejskich oraz eksperci z przedmiotowych obszarów są: Dom Polski Południowej w Brukseli - koordynowany przez Stowarzyszenie "Pro Silesia" w 2018 r., Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

więcej

Jakie prognozy dla Śląska po 2020 r. ma KE? Przyjdź i dowiedz się więcej!

Już 20 listopada 2018 r. o  godz. 10:00 w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się seminarium pt. „Perspektywy dynamicznego rozwoju Województwa Śląskiego. Dziś i jutro” dedykowane wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego naszego województwa. Rozmowy dotyczyć będą propozycji Komisji Europejskiej opracowanych dla Polityki Spójności w okresie 2021-2027.  Gościem specjalnym będzie wysokiej rangi przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd, Dyrektor Wydziału ds. Polski.

więcej

Międzynarodowy konkurs dla programistów.

Nigdy tytuł mistrza programowania nie był tak blisko. Symultanicznie na całym świecie a najbliżej w Rybniku w siedzibie ALAN Systems, już 16 listopada odbędzie się 29 edycja Coding Contest. Wszystko czego potrzebujesz to laptop i wolne popołudnie. Możesz wystartować samodzielnie albo w zespole a stawką jest renoma i pokazanie swojego talentu przed międzynarodową publicznością.

więcej

„Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy rozwoju”

Przemiany na rynku pracy i rozwój przemysłu wymagają dostosowania się ze strony systemów szkolnictwa ale też przede wszystkim oznaczają konieczność dialogu między obiema stronami. Jak ulepszyć wymianę informacji i współpracę miedzy pracodawcami a szkolnictwem zawodowym? O tym porozmawiamy już 13 listopada br., podczas konferencji „Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy rozwoju”.

więcej

Health Partnering Event 2018

Jak zrealizować w ramach sieci ERRIN udany projekt dotyczący zdrowia? Czy personalizacja i cyfrowa opieka zdrowotna są przyszłością medycyny? A co z etyką i zrównoważonym rozwojem? To tylko niektóre z  zagadnień, które zostaną poruszone podczas spotkania partnerskiego dla członków sieci ERRIN w dniach 19-20 listopada br. w Brukseli.

więcej

Dowiedz się więcej nt. Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Przed nami kolejna edycja regionalnego seminarium informacyjnego nt. Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie śląskim. Już 15 listopada br. potencjalni wnioskodawcy, beneficjenci oraz symaptycy programów Interreg będą mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat wszystkich programów EWT dostępnych dla partnerów z województwa śląskiego oraz zapoznania się z doświadczeniami beneficjentów zaangażowanych w realizację międzynarodowych projektów z wykorzystaniem środków unijnych. 

więcej

Rozwiń swój biznes na rynku gruzińskim

Czy wiesz, że Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem, oferującym korzystne warunki prowadzenia biznesu? A w raporcie "Doing business 2018" zajęła wysokie, 9. miejsce? Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - to zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów (głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemia gospodarcza, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso). Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Iranu i Arabii Saudyjskiej. Zatem już 5 października br. poznaj specyfikę rynku gruzińskiego i podejmij decyzję o rozwinięciu swojego biznesu. 

więcej

Global Silesia - podbij zagraniczne rynki

Jak podbić rynki zagraniczne? Gdzie inwestować? Jakie zagrożenia czekają na przedstawicieli MŚP wkraczających na obcy grunt?

O tym wszystkim rozmawiać będziemy z ekspertami, podczas spotkań w ramach nowego projektu Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pn. GLOBAL SILESIA, którego inauguracja odbędzie się już 19 września 2018 r. w CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

więcej

"Black to Green" - weź udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice

Jak przystosować się do zmian klumatu? "Black to green" - czy transformacja trwa? Czy niskoemisyjne miasta są gotowe na zmiany klimatu? To tylko część zagadnień, która zostanie poruszona, podczas IV Dni Energii Miasta Katowice. Już 21 września br. przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw energetycznych będą uczestniczyć w debacie dotyczącej działań mitygacyjnych i adaptacyjnych.

więcej