Dowiedz się więcej na temat program Life - Info Day Online już w kwietniu!

Już 30 kwietnia odbędzie się dzień informacyjny  unijnego programu działań na rzecz środowiska i klimatu LIFE 2020 r. Organizatorzy chętnie spotkają się w wirtualnym świecie z potencjalnymi wnioskodawcami z zakresu zielonych technologii, ochrony natury, czy działań na rzecz klimatu. W ramach wydarzenia będzie można uzyskać informację na temat znaczących zmian, które pojawią się w ostatnim już naborze w ramach obecnej perspektywy finansowania  (jego publikacja zaplanowana jest na kwecień 2020 r.)

więcej

Wiosna z Horyzontem 2020 - weź udział w wirtualnym wydarzeniu!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu Horyzont 2020? Zależy Ci na rzetelnych informacjach, zaprezentowanych przez ekspertów? Poszukujesz takich szkoleń online? Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych, w związku z panującą epidemią związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podjął decyzję o zmianę trybu przeprowadzenia trzeciej, ostatniej edycji Dnia z Horyzontem 2020. Zamiast tradycyjnego spotkania, pojawi się wirtualna kampania informacyjna Wiosna z Horyzontem 2020. Począwszy od środu 25 marca br. w regularnych odstępach publikowane będą filmy z wystąpieniami prelegentów. 

więcej

ZMIANA FORMUŁY: Wspólne przedsięwzięcie na rzecz bioprzemysłu - Info Day już w kwietniu w Brukseli!

Planujesz inwerstycję z zakresu biogospodarki? Jeśli tak, to zainteresuje Cię fakt, że Wspólne przedsięwzięcie dla przemysłu (Bio-based Industries Joint Undertaking) opublikowało roczny plan działań, który zawiera 15 tematów konkursowych z budżetem planowanym na 87 milionów euro. Oficjalne otwarcie konkursu i rozpoczęcie naboru wniosków planowane jest na 15 kwietnia 2020 roku, natomiast 22 kwietnia w Brukseli odbędzie się Info Day, podczas którego Inicjatorzy przedstawią szczegółowo poszczególne tematy, udzielą pomocy, a także udostępnią przestrzeń do wcześniej umówionych spotkań. Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, podczas epidemii koronawirusa, Organizatorzy zmienili formułę wydarzenia - udział będzie mozliwy tylko online. 

więcej

Weź udział w konferencji i konkursie MSCA.HR 2020

W ramach chorwackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w dniach 27-28 kwietnia 2020 r. odbędzie się w Zagrzebiu konferencja „Marie Skłodowska-Curie Actions Presidency Conference (MSCA2020.hr): MSCA impact and future challenges”. Wydarzeniu towarzyszy konkurs mający uhonorować wybitne osiągnięcia i doskonałość stypendystów programu – MSCA 2020.HR AWARDS - składanie aplikacji wydłużone do 8 marca br. 

więcej

Zmiana terminu: Rozwiązania prośrodowiskowe i proinnowacyjne w zamówieniach publicznych - trasatlantycka konferencja

W związku z niespodziewaną sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 (zapalenie płuc wywoływane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Transatlantyckiej konferencji na temat implementacji rozwiązań prośrodowiskowych i proinnowacyjnych na etapie realizacji umów w sprawach zamówień publicznych. Konferencja miała się odbyć w dniu 18 marca na Uniwersytecie Warszawskim.  

więcej

Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ w Twoim mieście!

Zaproś Mobilne Centrum Edukacyjne do swojego miasta i w kreatywny sposób dowiedz się więcej. MCE jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz  eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

więcej

#V4Training: edycja wiosenna 2020 - ruszył nabór

Na co dzień zajmujesz się projektami finansowanymi z funduszy europejskich, przede wszystkim w ramach Horyzontu 2020? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje? Koniecznie już dziś zgłoś się do wiosennej edycji #V4Training, która odbędzie się już 20-22 kwietnia br. w Brukseli. Aplikacje będą przyjmowane do 2 marca br. 

więcej

ZMIANA TERMINU:Rozwiązania prośrodowiskowe i proinnowacyjne w zamówieniach publicznych - trasatlantycka konferencja już w marcu!

Praktyczne aspekty związane z wykonywaniem umów w sprawach zamówień publicznych oraz rozwiązywaniem sporów powstających na tle tychże umów w aspekcie realizacji celów prośrodowiskowych i proinnowacyjnych, wśród prelegentów światowej klasy eksperci, m.in. Alexandra Harrington, Jeri Somer, Christopher Yukins, czy przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego. A to wszystko już 18 marca br. w Warszawie na organizowanej przez nas transatlantyckiej konferencji "Implementacja rozwiązań prośrodowiskowych i proinnowacyjnych na etapie realizacji umów w sprawach zamówień publicznych".

więcej

Za nami szkolenie z zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych - dowiedz się co Cię ominęło!

Nowości płynące z ustawy z 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych, polityka Unii Europejskiej w sprawie zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych, analiza potrzeb zamawiającego czy też partnerstwo innowacyjne. To tylko część zagadnień poruszonych, podczas piątkowego seminarium zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Zapoznaj się z fotorelacją oraz prezentacjami prowadzących. 

więcej

ODROCZONE: Europejskie Spotkanie Młodzieży - już dziś dołącz do majowego szczytu EYE 2020 w Strasburgu!

Od dziś możesz się zarejestrować na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych w Strasbourgu! 29-30 maja br. młodzi w wieku 16-30 z całej Unii, już po raz czwarty będą mieli okazję do wyrażenia swojej opinii na temat UE i jej przyszłości. Dowiedzą się więcej na temat wyzwań, jakie nas czekają, a także podzielą się swoją wizją rozwoju współpracy unijnej. 

SPOTKANIE ZOSTAŁO ODROCZONE ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE UCZESTNIKÓW, SPOWODOWANE PANUJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA COVID-19.

więcej