Porozmawiajmy o przyszłości Gmin i Miast w Unii Europejskiej

O propozycjach UE dot. Polityki Spójności w latach 2021-2027, a także priorytetów  inwestycyjnych dla Polski z punktu widzenia Komisji Europejskiej, które będą podstawą negocjacji z rządem nad nowymi programami operacyjnymi, a więc także dla Śląską porozmawiać będzie można już 9 maja 2019 r. w siedzibie Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Odbędzie się tam bowiem spotkanie z Przedstawicielem Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej – Panem Krzysztofem Wójcikiem nt. przyszłości gospodarczej  gmin i miast w Unii Europejskiej.. Omówione zostanie także zagadnienie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.  

więcej

Seminarium pt: „W kierunku zielonej Europy - opracowanie i wdrażanie zrównoważonych planów mobilności”

15 maja 2019 r. w Brukseli, w ramach Zielonego Tygodnia UE (Green Week 2019), odbędzie się seminarium pt: „W kierunku zielonej Europy: opracowanie oraz wdrażanie zrównoważonych planów mobilności”, organizowane przez Dom Polski Południowej w Brukseli. Rozpocznie się ono debatą na temat znaczenia i przyszłości strategii mobilności oraz planów zrównoważonej mobilności, postrzeganej z perspektywy europejskiej. W jego ramach zorganizowane zostaną dwa warsztaty tematyczne. Pierwszy z nich poświęcony będzie przedstawieniu najlepszych praktyk europejskich oraz przygotowaniu Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. Sustainable Urban Mobility Plans - SUMP). Drugi warsztat skupi się na implementacji SUMP-ów oraz wyzwaniach i możliwościach finansowania.

Seminarium w ramach Domu Polski Południowej w Brukseli koordynuje Stowarzyszenie „Pro Silesia”: Biznes-Nauka-Samorząd.

więcej

Weź udział w giełdzie kooperacyjnej DMEA 2019 dla rozwiązań IT w opiece zdrowotnej w Berlinie

Czy są wśród nas przedstawicieli firm, uczelni i instytutów badawczych poszukujących lub oferujących innowacyjne pomysły w zakresie rozwiązań IT dla opieki zdrowotnej? Jeśli tak, to koniecznie musicie wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej podczas wiodących w Europie targów dedykowanych IT w medycynie, DMEA – Connecting Digital Health, które odbędą się w Berlinie w dniu 11 kwietnia 2019 r.

więcej

Miłośnicy branży motoryzacyjnej, nie możecie tego przegapić! Autopromotec 2019 już w maju!

Autopromotec to od ponad 50 lat miejsce spotkań profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, które w 2017 r. zgromadziły blisko 1.500 wystawców oraz 110.000 odwiedzających z kilkudziesięciu krajów. W tym rok od 22 do 24 maja w ramach bolońskich targów wystawienniczych wziąć będzie można udział w giełdzie korporacyjnej, która umożliwi polskim przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą, dzięki możliwości zwiedzenia targów.

więcej

„Szkoła dla Eksportera” - cykl filmów szkoleniowych online

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.

więcej

Rozwiń skrzydła pod czujnym okiem ekspertów - ruszył nabór do Sieci Mentorów PFR

Polski Fundusz Rozwoju po raz drugi organizuje program mentoringowy Sieć Mentorów PFR. Do 31 marca 2019 r. można aplikować o przyjęcie do Sieci Mentorów PFR, która łączy utalentowanych młodych przedsiębiorców z doświadczonymi menedżerami.  W pierwszej edycji startowało ponad 120 start-upów, spośród których 30 zespołów skorzystało z praktycznej wiedzy mentorów.

więcej

Szansa polskich startupów z sektora ICT - Pioneers Festival już w maju

Polskie startupy staną na równi z pionierami z całego świata. 9-10 maja 2019 r. w Wiedniu będzie odbywać się Pioneers Festival, w ramach, którego Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości organizuje stoisko informacyjno-promocyjne, na którym każdy polski startup ma szanę pojawić się nieodpłatnie. Jak mówią Organizatorzy wyjdź poza schemat i zobacz pionierską głęboką technologia. Dołącz do nas i zobacz jak głęboka technologia redefiniuje nasz świat. Niech pionierzy Cię zainspirują!

więcej

Misja gospodarcza importerów win i produktów spożywczych do Toledo

Izba Przemysłowo-Handlowa z Toledo zaprasza polskich importerów win i produktów spożywczych do udziału w misji gospodarczej  do Toledo, w regionie Castilla La Mancha (Hiszpania), która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2019 r.  Program przewiduje spotkania b2b z hiszpańskimi firmami, wizyty w wybranych firmach oraz degustacje produktów regionalnych.

więcej

Wybierasz się na targi Hannover Messe? Koniecznie weź udział w giełdzie korporacyjnej!

Już niebawem Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe, najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie, a w związku z odwołaniem targów CeBIT i przeniesieniem ich tematyki na Hannover Messe, w 2019 r. targi będą również gościć u siebie firmy z branży IT. Od 1 do 5 kwietnia br. poza odwiedzeniem stoisk i udziału w konferencjach, będzie można wziąć udział w 30-minutowych spotkaniach B2B, skierowanych do przedstawicieli firm i innych podmiotów oferujących swoje produkty i usługi szeroko pojętej branży przemysłowej.

więcej

Wypromuj swój start-up - konferencja technologiczna Collision 2019

Już dziś podejmij decyzję i weź udział w Collision 2019, największym i najbardziej pożądanym wydarzeniu na świecie dotyczącym nowych technologii. 20-23 maja 2019 r. do Toronto przyciągnie setki światowych inwestorów, twórców topowych start-upów, menedżerów z globalnych korporacji oraz przedstawicieli mediów z całego świata. Konferencja technologiczna Collision 2019, organizowana jest przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

 

więcej