Uważaj na wykluczenie cyfrowe: e-rozwiązania udostępnione dla wszystkich!

Już 11-12 czerwca br. odbędą się webinaria nt. wykluczenia cyfrowego, którego organizatorem jest Komitet Regionów. W kontekście kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, projekt YFACTOR "uważaj na wykluczenie cyfrowe" podkreśli zaangażowanie podmiotów regionalnych i lokalnych w ich wysiłku na rzecz ulatwiania transformacji cyfroweji zapewnia ciągłość usług w całej UE. Zapisy trwają do 31 maja. 

więcej

Biotech Cluster/SME Matchmaking Mission w Japonii – pozyskaj grant, aby wziąć w nim udział

Reprezentujesz przemysł farmaceutyczny? Prowadzisz działalność w sektorze małych i średnich przedsiebiorstw? Należysz do klastrów? Chcesz wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń targowych w Japonii? Już dziś zapoznaj się z propozycją misji do Japonii, zaplanowanej w dniach 13-16 października br., przez Centrum EU-Japan. MŚP i klastry mogą liczyć na wsparcie finansowe, a aplikacje należy przesłać do 25 czerwca 2020 r. 

więcej

Zmiana terminu: Rozwiązania prośrodowiskowe i proinnowacyjne w zamówieniach publicznych - trasatlantycka konferencja

W związku z niespodziewaną sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 (zapalenie płuc wywoływane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Transatlantyckiej konferencji na temat implementacji rozwiązań prośrodowiskowych i proinnowacyjnych na etapie realizacji umów w sprawach zamówień publicznych. Konferencja miała się odbyć w dniu 18 marca na Uniwersytecie Warszawskim.  

więcej

Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ w Twoim mieście!

Zaproś Mobilne Centrum Edukacyjne do swojego miasta i w kreatywny sposób dowiedz się więcej. MCE jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz  eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

więcej

Za nami szkolenie z zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych - dowiedz się co Cię ominęło!

Nowości płynące z ustawy z 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych, polityka Unii Europejskiej w sprawie zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych, analiza potrzeb zamawiającego czy też partnerstwo innowacyjne. To tylko część zagadnień poruszonych, podczas piątkowego seminarium zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Zapoznaj się z fotorelacją oraz prezentacjami prowadzących. 

więcej

ODROCZONE: Europejskie Spotkanie Młodzieży - już dziś dołącz do majowego szczytu EYE 2020 w Strasburgu!

Od dziś możesz się zarejestrować na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych w Strasbourgu! 29-30 maja br. młodzi w wieku 16-30 z całej Unii, już po raz czwarty będą mieli okazję do wyrażenia swojej opinii na temat UE i jej przyszłości. Dowiedzą się więcej na temat wyzwań, jakie nas czekają, a także podzielą się swoją wizją rozwoju współpracy unijnej. 

SPOTKANIE ZOSTAŁO ODROCZONE ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE UCZESTNIKÓW, SPOWODOWANE PANUJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA COVID-19.

więcej

ODROCZONY TERMIN: Europejskie Spotkanie Młodzieży - pozwól innym usłyszeć swój głos!

Masz 16-30 lat? Masz swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zastnawiasz się, jakie wyzwania kształtują się przed państwami członkowskimi? Masz pomysł, jak wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój współpracy unijnej? Koniecznie musisz wziąć udział w czwartej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży w Strasburgu, które odbędzie się 29-30 maja 2020 r. Chociaż oficjalna rejestracja ruszy w styczniu, do 15 października br. można aplikować o dofinansowanie na pokrycie kosztów związanych z podróżą i zakwaterowaniem.  

SPOTKANIE ZOSTAŁO ODROCZONE ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE UCZESTNIKÓW, SPOWODOWANE PANUJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA COVID-19.

więcej

„Szkoła dla Eksportera” - cykl filmów szkoleniowych online

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.

więcej