Nie czekaj! Już dziś zarejestruj się na Europejskie Dni Badań i Innowacji w Brukseli 2019!

Jesteś zainteresowany wspólnym tworzeniem przyszłych polityk badań i innowacji, w tym również dalszego rozwoju założeń ramowego programu badań i innowacji na lata 2021-2027? Jeśli tak to koniecznie w dniach 24-26 września 2019 r. odwiedź Brukselę i weź udział w Europesjkich Dniach Badań i Innowacji - rejestracja już trwa. 

więcej

Pro Silesia organizatorem ważnego wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii!

19 czerwca 2019 r. w Brukseli, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EUSEW 2019), odbędzie się seminarium organizowane przez Stowarzyszenie „Pro Silesia” wspólnie z Siecią ERRIN, pt: „Podejście ukierunkowane na dekarbonizację: czy Horyzont Europa spełni oczekiwania?”. Celem wydarzenia jest debata na temat roli, jaką w następnym unijnym programie ramowym w zakresie badań i innowacji, Horyzont Europa, odegrają kwestie związane z dekarbonizacją  systemów energetycznych i transportowych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak będzie można uzyskać wsparcie z programu, jakie będą wymagania w tym zakresie i do kogo skierowane będą te środki.

 

więcej

„Szkoła dla Eksportera” - cykl filmów szkoleniowych online

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.

więcej