Zaangażowanie obywateli w dobre zarządzanie polityką spójności - weź udział w lutowej konferencji wysokiego szczebla w Brukseli!

Politycy, decydenci, władze krajowe, regionalne i lokalne, organizacje pozarządowe, praktycy i środowiska akademickie mogą wziąć udział w konferencji wysokiego szczebla, nt. zaangażowania obywateli w dobre zarządzanie Polityką Spójności. Organizowana przez Dyrekcję  Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej konferencja obędzie 6 lutego br. w brukselskim The Square

więcej

Za nami szkolenie z zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych - dowiedz się, co Cię ominęło!

Nowości płynące z ustawy z 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych, polityka Unii Europejskiej w sprawie zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych, analiza potrzeb zamawiającego czy też partnerstwo innowacyjne. To tylko część zagadnień poruszonych, podczas piątkowego seminarium zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Zapoznaj się z fotorelacją oraz prezentacjami prowadzących. 

więcej

Europejskie Spotkanie Młodzieży - już dziś dołącz do majowego szczytu EYE 2020 w Strasburgu! Bo przyszłość zaczyna się teraz!

Od dziś możesz się zarejestrować na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych w Strasbourgu! 29-30 maja br. młodzi w wieku 16-30 z całej Unii, już po raz czwarty będą mieli okazję do wyrażenia swojej opinii na temat UE i jej przyszłości. Dowiedzą się więcej na temat wyzwań, jakie nas czekają, a także podzielą się swoją wizją rozwoju współpracy unijnej.

więcej

Nowe Prawo Zamówień Publicznych - porozmawiaj z twórcą koncepcji!

Jesteś ciekaw czym jest prawo zamówień zrównoważonych? Jakie zmiany przyniosła ustawa z dnia 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych? A może chcesz poznać dobre praktyki w obszarze zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych? Na te wszystkie pytania uzyskasz odpowiedź już 10 stycznia 2020 r. w Auli  im. K. Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Stowarzyszenie "Pro Silesia" wraz z Górnośląsko-Zagłębiowsko Metropolią organizują seminarium, które poprowadzą twórca koncepcji nowej ustawy dot. zamówień publicznych - Profesor Michał Kania oraz Mecenas Michał Wojciechowski -  od lat specjalizujący się w zamówieniach publicznych. 

więcej

Europejskie Spotkanie Młodzieży - pozwól innym usłyszeć swój głos!

Masz 16-30 lat? Masz swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zastnawiasz się, jakie wyzwania kształtują się przed państwami członkowskimi? Masz pomysł, jak wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój współpracy unijnej? Koniecznie musisz wziąć udział w czwartej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży w Strasburgu, które odbędzie się 29-30 maja 2020 r. Chociaż oficjalna rejestracja ruszy w styczniu, do 15 października br. można aplikować o dofinansowanie na pokrycie kosztów związanych z podróżą i zakwaterowaniem.  

więcej

Kolejne Forum Miast odbędzie się w dniach 30-31 stycznia 2020r. w Porto

Przed nami 4. edycja Forum Miast! Samorządowcy, decydenci, praktycy miejscy, eksperci, badacze, promotorzy zrównoważonego rozwoju miast i wszyscy zainteresowani sprawami miejskimi, którzy wraz z partnerami zagranicznymi chcą kształtować przyszłość rozwoju miejskiego mają wielką szansę przedstawienia swoich idei i pomysłów oraz przedyskutowania ich w trakcie Forum Miast w Porto w dniach 30 - 31 stycznia 2020 r.

więcej

„Szkoła dla Eksportera” - cykl filmów szkoleniowych online

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.

więcej