Global Silesia - podbij zagraniczne rynki

Jak podbić rynki zagraniczne? Gdzie inwestować? Jakie zagrożenia czekają na przedstawicieli MŚP wkraczających na obcy grunt?

O tym wszystkim rozmawiać będziemy z ekspertami, podczas spotkań w ramach nowego projektu Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pn. GLOBAL SILESIA, którego inauguracja odbędzie się już 19 września 2018 r. w CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

więcej

"Black to Green" - weź udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice

Jak przystosować się do zmian klumatu? "Black to green" - czy transformacja trwa? Czy niskoemisyjne miasta są gotowe na zmiany klimatu? To tylko część zagadnień, która zostanie poruszona, podczas IV Dni Energii Miasta Katowice. Już 21 września br. przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw energetycznych będą uczestniczyć w debacie dotyczącej działań mitygacyjnych i adaptacyjnych.

więcej

#Horizon2020 Energy Info Day już 5 października

Ponad 200 mln. euro na projekty rozwijające nowoczesne systemy energetyczne oraz integrujące inteligentne rozwiązania w europejskich miastach w ramach programu Horyzont 2020. O szczegółach będzie można porozmawiać 5 października br. w Brukseli w ramach #H2020 Energy Info Day, organizowanego przez INEA.

więcej

Uczyńmy Europę światowym liderem badań i innowacji - Europejskie Forum Technologiczne już we wrześniu

Przed nami największe w tym roku w Polsce wydarzenie zrzeszające  menedżerów, technologów, naukowców i polityków, które w całości poświęcone będzie funkcjonowaniu instrumentów wsparcia innowacyjnych wdrożeń podejmowanych przez przedsiębiorstwa i doskonaleniu systemu nauki przemysłowej, dlatego w dniach 26-27 września koniecznie trzeba odwiedzić Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. 

więcej

"Pro Silesia" liderem innowacyjnych warsztatów w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów 2018

W obliczu zbliżającej się nowej unijnej perspektywy finansowej, już 9 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Holandii, Rumunii oraz Turcji, zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania i formuły współpracy w kontekście inteligentnych specjalizacji oraz wspólnie zastanowimy się jak wykorzystać istniejące już narzędzia i instrumenty, aby jeszcze lepiej służyły regionom i miastom oraz realizowały regionalne strategie innowacji. 

więcej