Europejskie Spotkanie Młodzieży - pozwól innym usłyszeć swój głos!

Masz 16-30 lat? Masz swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zastnawiasz się, jakie wyzwania kształtują się przed państwami członkowskimi? Masz pomysł, jak wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój współpracy unijnej? Koniecznie musisz wziąć udział w czwartej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży w Strasburgu, które odbędzie się 29-30 maja 2020 r. Chociaż oficjalna rejestracja ruszy w styczniu, do 15 października br. można aplikować o dofinansowanie na pokrycie kosztów związanych z podróżą i zakwaterowaniem.  

więcej

Nowoczesne rozwiązania urbanistyczne dla miast - porozmawiajmy o nich we wrześniu na Smart Cities Solutions!

Jak chcemy żyć? Jaki będzie nasz świat w domu, w pracy i najbliższym otoczeniu w przyszłości? To podstawowe pytania, które zostaną poruszone podczas "Smart City Solutions” w dniach 17-19 września 2019 r. w Stuttgarcie. Ta nowowoczesna platforma komunikacyjna w obszarze digitalizacji w miastach daje możliwości prowadzenia interaktywnych dyskusji, przedstawienia najnowszych pomysłów dla urbanistów, architektów i firm technologicznych, a także prezentacji pionierskich koncepcji z całego świata dotyczących szeroko rozumianego rozwoju miejskiego.

więcej

Kolejne Forum Miast odbędzie się w dniach 30-31 stycznia 2020r. w Porto

Przed nami 4. edycja Forum Miast! Samorządowcy, decydenci, praktycy miejscy, eksperci, badacze, promotorzy zrównoważonego rozwoju miast i wszyscy zainteresowani sprawami miejskimi, którzy wraz z partnerami zagranicznymi chcą kształtować przyszłość rozwoju miejskiego mają wielką szansę przedstawienia swoich idei i pomysłów oraz przedyskutowania ich w trakcie Forum Miast w Porto w dniach 30 - 31 stycznia 2020 r.

więcej

Porozmawiajmy w Trieście o Innowacyjnych naukach o życiu!

Do 7 października br. można zgłaszać chęć udziału w kooperacyjnej giełdzie Meet in Italy for Life Science; to coroczne spotkania brokerskie, poświęcone innowacjom w naukach o życiu. Wydarzenie dedykowane firmom, start-upom, ośrodkom badawczym oraz inwestorom działającym w szeroko rozumianej branży Life Science, obejmuje sektory takie jak:

  • ICT dla branży ochrony zdrowia,

  • urządzenia medyczne,

  • rozwiązania poprawiające jakość życia (tzw. welfare technologies),

  • farmaceutyki i nutraceutyki,

  • biotechnologia i biologia,

  • aplikacje IT wykorzystywane w branży medycznej.

Meet in Italy for Life Sciences odbędzie się od 16 do 18 października 2019r. 

 

 

więcej

Hiszpania ugości polskie biura pośrednictwa nieruchomości!

Posiadasz biuro nieruchomości? W swojej ofercie masz już propozycje z półwyspu iberysjkiego? Twoi klienci poszukują tam lokali? Jeśli tak, koniecznie weź udział w listopadowej misji gospodarczej w regionie Południowej Hiszpanii. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Promocji Regionu Andaluzji EXTANDA, której celem jest nawiązanie kontaktów z biurami pośrednictwa nieruchomości z  Regionu Andaluzji, wybrzeża Costa del Sol - Malaga i Costa de la Luz - Kadyks oraz zapoznanie się z ich aktualną ofertą. Uczestnicy odwiedzą ponadto Międzynarodowy Salon Nieruchomości Basenu Morza Śródziemnego SIMED, gdzie zrealizowana zostanie sesja b2b.

więcej

To już ostatni moment, by wziąć udział w International Organic Wine Fair FIVEbio Tour!

W ramach International Organic Wine Fair FIVEbio Tour odbędzie się misja gospodarcza, skierowana do wszystkich polskich importerów i dystrybutorów win. W dniach 2-3 września 2019 r. w hiszpańskiej prowincji Nawarra przewiduje się spotkania b2b z regionalnymi producentami wina, wizyty w wybranych winiarniach, a także degustacje produktów.

więcej

Poznaj brazylijski rynek! Weź udział w misji gospodarczej do São Paulo!

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC) wraz z największą federacją handlu i usług w Brazylii - FecomercioSP w dniach 20-25 października 2019 r. organizują misję gospodarczą do São Paulo. Jest to okazja, aby znaleźć potencjalnych partnerów w Brazylii i bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe na brazylijskim rynku. Podczas wizyty, w siedzibach potencjalnych partnerów, odbędą się indywidualne spotkania b2b, odpowiadające zainteresowaniom polskich uczestników.

Termin ostatecznych zgłoszeń i płatności upływa 30 sierpnia 2019 r.

więcej

Dołącz do stoiska MEDIA podczas MIPCOM 2019

Trwają zapisy na stoisko komponentu MEDIA programu Kreatywna Europa, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Telewizyjnych MIPCOM Cannes (14-17 października 2019 roku). Stoisko przeznaczone jest dla europejskich niezależnych filmowców i profesjonalistów oferujących europejskie treści zapewnia przestrzeń dla 180 wystawców. Udział w stoisku to konkurencyjne kwoty akredytacji na targi, a także szereg innych przywilejów. Obowiązuje zasada pierwszeństwa zapisów.

więcej

Nie czekaj! Już dziś zarejestruj się na Europejskie Dni Badań i Innowacji w Brukseli 2019!

Jesteś zainteresowany wspólnym tworzeniem przyszłych polityk badań i innowacji, w tym również dalszego rozwoju założeń ramowego programu badań i innowacji na lata 2021-2027? Jeśli tak to koniecznie w dniach 24-26 września 2019 r. odwiedź Brukselę i weź udział w Europesjkich Dniach Badań i Innowacji - rejestracja już trwa. 

więcej

„Szkoła dla Eksportera” - cykl filmów szkoleniowych online

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.

więcej