Rozwiń swój biznes na rynku gruzińskim

Czy wiesz, że Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem, oferującym korzystne warunki prowadzenia biznesu? A w raporcie "Doing business 2018" zajęła wysokie, 9. miejsce? Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - to zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów (głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemia gospodarcza, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso). Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Iranu i Arabii Saudyjskiej. Zatem już 5 października br. poznaj specyfikę rynku gruzińskiego i podejmij decyzję o rozwinięciu swojego biznesu. 

więcej

Global Silesia - podbij zagraniczne rynki

Jak podbić rynki zagraniczne? Gdzie inwestować? Jakie zagrożenia czekają na przedstawicieli MŚP wkraczających na obcy grunt?

O tym wszystkim rozmawiać będziemy z ekspertami, podczas spotkań w ramach nowego projektu Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pn. GLOBAL SILESIA, którego inauguracja odbędzie się już 19 września 2018 r. w CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

więcej

Polskie startupy z szansą na międzynarodowy pitch deck przed światowymi inwestorami

Luksembursko-Polska Izba Handlowa w ścisłej współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce a także fundacją Luxembourg House of Financial Technology, 13 grudnia 2018 r., organizuje konferencję Luxembourg-Poland Business Conference a także konkurs, skierowany do polskich start-upów działających w obszarze FinTech&RegTech.

więcej

#Horizon2020 Energy Info Day już 5 października

Ponad 200 mln. euro na projekty rozwijające nowoczesne systemy energetyczne oraz integrujące inteligentne rozwiązania w europejskich miastach w ramach programu Horyzont 2020. O szczegółach będzie można porozmawiać 5 października br. w Brukseli w ramach #H2020 Energy Info Day, organizowanego przez INEA.

więcej

"Pro Silesia" liderem innowacyjnych warsztatów w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów 2018

W obliczu zbliżającej się nowej unijnej perspektywy finansowej, już 9 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Holandii, Rumunii oraz Turcji, zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania i formuły współpracy w kontekście inteligentnych specjalizacji oraz wspólnie zastanowimy się jak wykorzystać istniejące już narzędzia i instrumenty, aby jeszcze lepiej służyły regionom i miastom oraz realizowały regionalne strategie innowacji. 

więcej