Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Artysta czy projektant? ASP w Katowicach potrafi pokazać tajemnice obu profesji. Chcesz tworzyć obrazy, grafikę, instalacje, obiekty, scenografię, realizacje w przestrzeni publicznej, intermedia? Wolisz projektować gry komputerowe, produkty, strony www, książki, identyfikację wizualną, projekty multimedialne? Wybierasz ASP w Katowicach i możesz studiować na jednym z 4 kierunków: grafika, malarstwo, projektowanie graficzne, wzornictwo. W dodatku bezpłatnie dobierasz sobie zajęcia z innych kierunków. W katowickiej ASP zdobędziesz wszystkie umiejętności przydatne artyście i projektantowi – od klasycznych technik graficznych i malarskich, po gry komputerowe, wirtualną rzeczywistość i tworzenie nowych produktów.

Artysta czy projektant? ASP w Katowicach potrafi pokazać tajemnice obu profesji.

Chcesz tworzyć obrazy, grafikę, instalacje, obiekty, scenografię, realizacje w przestrzeni publicznej, intermedia? Wolisz projektować gry komputerowe, produkty, strony www, książki, identyfikację wizualną, projekty multimedialne?

Wybierasz ASP w Katowicach i możesz studiować na jednym z 4 kierunków: grafika, malarstwo, projektowanie graficzne, wzornictwo. W dodatku bezpłatnie dobierasz sobie zajęcia z innych kierunków. W katowickiej ASP zdobędziesz wszystkie umiejętności przydatne artyście i projektantowi – od klasycznych technik graficznych i malarskich, po gry komputerowe, wirtualną rzeczywistość i tworzenie nowych produktów.

Będą z Tobą pracować cenieni artyści i projektanci. Średnio na jednego wykładowcę przypada nie więcej niż 6 studentów, choć najczęściej pracujemy w większych grupach. Wykładowcy mówią po angielsku, dlatego możesz kształcić się wspólnie z zagranicznymi studentami.

Jeśli tylko zechcesz – możesz wzbogacić swoje studia o zajęcia na innej uczelni. Masz możliwość wyjazdu do 25 szkół partnerskich w Europie w ramach LLP Erasmus oraz do wszystkich publicznych uczelni artystycznych w Polsce w ramach programu MOST.

ASP w Katowicach to 3 budynki – 1 kampus, a w nim: nowoczesne pracownie, sala kinowa, studio filmowe, modelarnia, oficyna wydawnicza, sala do działań w przestrzeni, biblioteka, kafeteria. Czy potrzebujesz czegoś jeszcze?

A jak pokażesz, że coś potrafisz – Galeria ASP Rondo Sztuki i wiele innych przestrzeni w mieście czeka na zaprezentowanie Twoich pomysłów.


Podstawowe dane i liczby

  • 3 budynki – 1 kampus, a w nim: sala kinowa, studio filmowe, modelarnia, sala wystawiennicza, biblioteka, kafeteria.
  • 4 kierunki: grafika, malarstwo, projektowanie graficzne, wzornictwo
  • Pełne spektrum umiejętności – od najstarszych technik graficznych i malarskich po gry komputerowe i 3d.
  • 25 uczelni partnerskich w Europie 


Ciekawostki i fakty

  • Indywidualna ścieżka – możesz się rozwijać i wybierać przedmioty i pracownie ze wszystkich kierunków (bezpłatnie).
  • Studenci ASP prezentują swoje prace w Galerii Rondo Sztuki, przestrzeniach wystawienniczych budynku przy Raciborskiej 50 oraz zaprzyjaźnionych galeriach.
  • MOST – wymiana studentów publicznych uczelni artystycznych w Polsce
  • Opieka mistrza – średnio na jednego wykładowcę przypada nie więcej niż 6 studentów.

  

Dane kontaktowe

ul. Raciborska 37
40-074 Katowice
tel. (+48 32) 758 77 00

www.asp.katowice.plPowrót do listy