Konkursy

Nagroda „Europejski Region Przedsiębiorczości” (ERP): Edycja specjalna dotycząca reakcji na COVID-19

Europejski Komitet Regionów (KR) rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń w specjalnej edycji konkursu o nagrodę „Europejski Region Przedsiębiorczości”. Miasta, regiony i gminy mogą przedstawiać pod hasłem „Przedsiębiorczość na rzecz zrównoważonej odbudowy” swoje strategie wspierania MŚP w ciągu najbliższych dwóch lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października 2020 r.

więcej

Komisja uruchamia platformę ds. dostosowania się do wymogów przyszłości i zachęca ekspertów do przyłączenia się do niej

Komisja Europejska uruchomiła platformę ds. dostosowania się do wymogów przyszłości skupiającą grupę ekspertów wysokiego szczebla. Pomoże ona Komisji uprościć obowiązujące przepisy UE i zmniejszyć obciążenia administracyjne dla obywateli i przedsiębiorstw. Pomoże ona również zachować aktualność prawodawstwa UE wobec konieczności stawienia czoła nowym wyzwaniom, takim jak cyfryzacja. Możesz dołączyć do zespołu eskpertów - aplikować można do 19 czerwca br.

więcej

Zostań ekspertem oceniającym wnioski dotyczące COVID-19

Bułgarski Narodowy Fundusz Naukowy (BNSF) ogłosił zaproszenie do składania wniosków przez niezależnych ekspertów, którzy będą oceniać wnioski badawcze w ramach planowanego konkursu związanego z pandemią COVID-19. Konkurs ma obejmować obszary tematyczne obejmujące medyczno-biologiczne i społeczne, gospodarcze i edukacyjne aspekty problemów pandemii COVID-19. Nabór potrwa do 12 czerwca br. 

więcej

Wsparcie prawne i księgowe dla start-upów rolno-spożywczych

Masz start-up w sektorze rolno-spożywczym? Masz problemy z finansowaniem wydatków prawnych i księgowych? EIT wychodzi na przeciw Twoim oczekiwanium i pomaga młodym, błykskotliwym firmom z Europy Wschodniej i Południowej. Wsparcie finansowe może wynieść nawet 2500 euro. 

więcej

Otwarty nabór wniosków o stypendia na wyjazdy naukowe w programie im. Bekkera

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) zaprasza naukowców do składania wniosków o stypendia na wyjazdy naukowe do najlepszych ośrodków zagranicznych na świecie. Wyjazdy rozpoczną się w 2021 roku.

więcej

102 miliony euro do podziału w ramach konkursu Bio-Based Industries JU 2020!

Do 3 września 2020 r. można aplikować o środki na projekty w obszarze biogospodarki. To już ostatni nabór w ramamch wspólnego przedsięwzięcia Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU) w programie Horyzont 2020. Wnioski można składać w 16 obszarach tematycznych, a planowany budżet konkursu to 102 miliony euro. 

więcej

100 mln euro do podziału w ramach najnowszego naboru JPICH Cultural Heritage, Identities & Perspectives

100 mln euro czeka do podziału w ramach naboru do konkursu na dofinansowanie międzynarodowych projektów badawczych w zakresie rozwoju badań nad dziedzictwem kulturowym - JPICH  Cultural Heritage, Identtities & Perspectives: Responding to Changing Societies.  Termin składania wniosków konkursowych upływa 22 września 2020 roku o godz. 14.00.

więcej

Ostatnia szansa na zdobycie finansowania z programu LIFE! W puli 450 mln euro!

Przedsiębiorcy, NGO-sy, samorządy, instytuty, uczelnie i wszyscy inni, którzy mają pomysł na eko-projekt i rozwiązanie ważnego europejskiego problemu środowiskowego lub klimatycznego już teraz mogą ustawiać się w blokach startowych po unijne pieniądze. Komisja Europejska ogłosiła nowe rozdanie w Programie LIFE. – Polscy beneficjenci dostaną dodatkowe wsparcie: krajowe współfinansowanie i pomoc w przygotowaniu wniosku – zapowiada Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski. Unijny LIFE i wsparcie NFOŚiGW to nawet do 95% dofinansowania dla najlepszych projektów. Aplikacje, w zależności od rodzajów projektów, będą trwały do lipca (14., 16.) lub października (6.) br.

więcej

Youth4Regions - młodzi dziennikarze do boju!

Studenci i początkujący dziennikarze, ruszył właśnie nabór do programu Youth4Regions!

Do 13 lipca 2020 r. należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny, by już w październiku cieszyć się wygraną!

więcej

UE finansuje nowe wspólne projekty badawcze i przemysłowe!

Komisja opublikowała zaproszenia do składania wniosków dotyczące finansowania w wysokości ponad 160 mln euro wspólnych projektów badawczych i przemysłowych w 2020 r., a także ogłosiła siedem nowych projektów badawczych w dziedzinie obronności wybranych do otrzymania finansowania w wysokości ponad 19 mln euro w ramach budżetu na 2019 r.

więcej