Konkursy

Czy to właśnie Wasze miasto jest Europejską Stolicą Innowacyjności?

Tytuł Europejskiej Stolicy Innowacyjności - iCapital oraz milion euro na dalszą promocję i wzmacnianie swoich działań na rzecz innowacji - o tak prestiżową nagrodę mogą ubiegać się miasta mające ponad 100 tys. mieszkańców, które najlepiej potrafią wykazać zdolność do wykorzystania innowacji w celu poprawy życia swoich obywateli. Komisja Europejska na zgłoszenia czeka do 6 czerwca 2019 r. i nagrodzi nie tylko na zwycięzcę, ale również 5 finalistów, którzy otrzymają po 100 tys. euro na zwiększenie skali swoich innowacyjnych działań.

więcej

Młodzi dziennikarze, weźcie udział w wyjazdach prasowych #Youth4Regions!

Studenci dziennikarstwa i młodzi dziennikarze mają szansę relacjonować wydarzenia z zakresu polityki regionalnej. Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskije Komisji Europejskiej (DG Regio) w ramach programu #Youth4Regions prowadzi nabór początkujących dziennikarzy do udziału w wyjazdach prasowych na wydarzenia dotyczące poiltyki regonalnej, odbywające się w krajach członkowich w 2019 r. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 28 lutego br.

więcej

Jesteś miłośnikiem europejskiego kina? Odpowiedz zatem na kilka pytań i wygraj wyjazd na Festiwal filmowy w Cannes!

Kochasz europejskie kino?  Sprawdź swoją wiedzę i weź udział w konkursie! Do wygrania jest 10 wycieczek na festiwal filmowy w Cannes w maju 2019r. – w tym podróż i hotel. To okazja, aby bliżej poznać europejski sektor audiowizualny i spotkać się ze specjalistami z branży filmowej. Wystarczy do 19 marca 2019 r. odpowiedź na kilka pytań znajdujących się na stronie konkurowej #euFilmContest. 

więcej

Zrób zdjęcie i zwiedzaj Europę! - #MySocialEurope

Masz więcej niż 18, ale nie więcej niż 30 lat? Twoją pasją jest fotografia? Interesujesz się polityką społeczną Europy? Uchwyć na zdjęciu jak Twoim zdaniem powinna wyglądać przyszłość społecznej Europy i zaprezentuj swoją kreatywność biorąc udział w konkursie #MySocialEurope organizowanym przez Komisję Europejską. Do 4 marca 2019 r. można zgłaszać swoje porpozycje i powalczyć o wycieczkę do Sibiu na forum Young Citizens' Dialogue, bilet Interrail pass, umożliwiający podróże pociągiem po Europie, aparat Instax Mini neo classic, czy głośniki Bluetooth.

więcej

Europejskie produkcje w ramówkach telewizyjnych? - Otrzymaj dofinansowanie, w puli aż 13,5 mln euro!

Europejscy przediębiorcy, zwłaszcza ci niezależni, zajmujący się produkcją audiowizualną mogą liczyć na pomoc ze środków unijnych. Dotowane będą programy stawiające na  europejskie i światowe koprodukcje utworów audiowizualnych, w tym utworów telewizyjnych. Do 28 maja 2019 r. można składać swoje aplikacje. 

więcej

Turystyka kulturowa - trwa nabór na projekty o innowacyjnym podejściu do rozwoju miast i regionów

Na przeciw problemom turystki kulturalnej wychodzi Komisja Europejska, zapraszając do współpracy w dziedzinie innowacji dla rozwoju miast i regionów. Do 14 marca 2019 r. można nadsyłać projekty, a powinny one oceniać, w jaki sposób obecność, rozwój, spadek lub brak turystyki kulturowej wpłynął na rozwój europejskich regionów i obszarów miejskich. Celem aplikacji jest zbadanie  motywów turystyki kulturalnej i ocena skuteczności i trwałości wielopoziomowych strategii, polityk, trendów oraz praktyk w zakresie przyciągania, zarządzania i różnicowania turystyki kulturowej w Europie.

więcej

Czy pośrednicy finansowi mogą liczyć na wsparcie kosztów transakcji? - ruszył nabór wniosków do programu EaSi

Pośrednicy finansowi, którzy podejmują długotrwałe inwestycje z udziałem kapitału podwyższonego ryzyka o wielkości poniżej 500 tys. euro w formie kapitału własnego, quasi-kapitału własnego lub finansowania hybrydowego dla przedsiębiorstw społecznych, mogą liczyć na dotację w ramach programu EaSi. Grant będzie wspierać koszty transakcyjne związane z tymi inwestycjami, pomagając w ten sposób w katalizowaniu inwestycji kapitału podwyższonego ryzyka w obszarze finansów społecznych. Termin składania wniosków upływa w dniu 21 marca 2019 r.

Podobne zaproszenie do składania wniosków ogłoszono w 2017 r. Dzięki otrzymanemu wsparciu beneficjenci z Belgii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch przygotowują obecnie niewielkie inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka w przedsiębiorstwa społeczne.

więcej

Nawet do 400 tys. euro na promowanie i wspieranie wartości sportowych w Europie! - rusza Erasmus+ Sport

Eliminowanie zagrożeń dla uczciwości w sporce, w tym walka z dopingiem, przemocą czy ustawianiem wyników rozgrywek. Promowanie i wspieranie dobrego zarządzania w sporcie i powadzenie kariery dwutorowej sportowców, a także promowanie wolontariatu w sporcie oraz włączenia społecznego, równych szans i podnoszenia świadomości znaczenia aktywności fizycznej  poprawiającej zdrowie,  a dodatkowo większy udział i równy dostęp do sportu dla wszystkich. Projekty realizujące takie właśnie cele mają szansę otrzymać do 400 tys. euro, wystarczy złożyć wniosek do 4 kwietnia 2019 r. 

więcej

UE bliżej Japonii - stwórz konsorcjum w ramach Erasmus+

Od 2019 roku program Erasmus Mundus po raz pierwszy otwiera się na nowy model partnerstwa w formie wspólnego naboru wniosków pomiędzy UE a Japonią. Celem wzajemnego zaproszenia będzie wyłonienie najlepszych konsorcjów europejskich i japońskich uniwersytetów w celu opracowania silnie zintegrowanych wspólnych programów magisterskich i zaoferowania studentom stypendiów. Mobilność studentów i naukowców między UE a japońskimi uniwersytetami zaangażowanymi w projekty będzie kluczową cechą tego działania. Wnioski można składać do 1 kwietnia br., a cały budżet projektu to 6 mln euro. 

więcej

10 mln euro w ramach naboru wniosków na podstawowe technologie związane z robotyką

Do 28 marca 2019 r. można aplikować o dofinansowanie w przedziale od 5 mln EUR do 10 mln EUR w zakresie autonomii w zautomatyzowanych systemach, która opiera się na połączeniu czterech podstawowych elementów, jakimi są:

  • sztuczna inteligencja i poznawczość;
  • mechatronika kognitywna;
  • społecznie współpracująca interakcja człowiek – robot;
  • oparte na modelach narzędzia do projektowania i konfiguracji.
więcej