Konkursy

Nagroda „Europejski Region Przedsiębiorczości” (ERP): Edycja specjalna dotycząca reakcji na COVID-19

Europejski Komitet Regionów (KR) rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń w specjalnej edycji konkursu o nagrodę „Europejski Region Przedsiębiorczości”. Miasta, regiony i gminy mogą przedstawiać pod hasłem „Przedsiębiorczość na rzecz zrównoważonej odbudowy” swoje strategie wspierania MŚP w ciągu najbliższych dwóch lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października 2020 r.

więcej

Komisja uruchamia platformę ds. dostosowania się do wymogów przyszłości i zachęca ekspertów do przyłączenia się do niej

Komisja Europejska uruchomiła platformę ds. dostosowania się do wymogów przyszłości skupiającą grupę ekspertów wysokiego szczebla. Pomoże ona Komisji uprościć obowiązujące przepisy UE i zmniejszyć obciążenia administracyjne dla obywateli i przedsiębiorstw. Pomoże ona również zachować aktualność prawodawstwa UE wobec konieczności stawienia czoła nowym wyzwaniom, takim jak cyfryzacja. Możesz dołączyć do zespołu eskpertów - aplikować można do 19 czerwca br.

więcej

Zostań ekspertem oceniającym wnioski dotyczące COVID-19

Bułgarski Narodowy Fundusz Naukowy (BNSF) ogłosił zaproszenie do składania wniosków przez niezależnych ekspertów, którzy będą oceniać wnioski badawcze w ramach planowanego konkursu związanego z pandemią COVID-19. Konkurs ma obejmować obszary tematyczne obejmujące medyczno-biologiczne i społeczne, gospodarcze i edukacyjne aspekty problemów pandemii COVID-19. Nabór potrwa do 12 czerwca br. 

więcej

Wsparcie prawne i księgowe dla start-upów rolno-spożywczych

Masz start-up w sektorze rolno-spożywczym? Masz problemy z finansowaniem wydatków prawnych i księgowych? EIT wychodzi na przeciw Twoim oczekiwanium i pomaga młodym, błykskotliwym firmom z Europy Wschodniej i Południowej. Wsparcie finansowe może wynieść nawet 2500 euro. 

więcej

Otwarty nabór wniosków o stypendia na wyjazdy naukowe w programie im. Bekkera

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) zaprasza naukowców do składania wniosków o stypendia na wyjazdy naukowe do najlepszych ośrodków zagranicznych na świecie. Wyjazdy rozpoczną się w 2021 roku.

więcej

102 miliony euro do podziału w ramach konkursu Bio-Based Industries JU 2020!

Do 3 września 2020 r. można aplikować o środki na projekty w obszarze biogospodarki. To już ostatni nabór w ramamch wspólnego przedsięwzięcia Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU) w programie Horyzont 2020. Wnioski można składać w 16 obszarach tematycznych, a planowany budżet konkursu to 102 miliony euro. 

więcej

Milion euro w szybkim konkursie na mapowanie pacjentów z COVID-19

W ramach projektu EHDEN otwarto szybki konkurs dotyczący współpracy w zakresie udostępniania zasobów danych. Dotyczy on podmiotów, które chcą zmapować swoje dane pacjentów COVID19 do wspólnego modelu danych OMOP. Mapowanie to zostanie wykonane przez specjalną grupę zadaniową EHDEN, wspieraną przez certyfikowane MŚP EHDEN w celu przyspieszenia mapowania. Aplikować można do  do 14 maja 2020, oceny będą przeprowadzane w sposób ciągły.

więcej

100 mln euro do podziału w ramach najnowszego naboru JPICH Cultural Heritage, Identities & Perspectives

100 mln euro czeka do podziału w ramach naboru do konkursu na dofinansowanie międzynarodowych projektów badawczych w zakresie rozwoju badań nad dziedzictwem kulturowym - JPICH  Cultural Heritage, Identtities & Perspectives: Responding to Changing Societies.  Termin składania wniosków konkursowych upływa 22 września 2020 roku o godz. 14.00.

więcej

Ostatnia szansa na zdobycie finansowania z programu LIFE! W puli 450 mln euro!

Przedsiębiorcy, NGO-sy, samorządy, instytuty, uczelnie i wszyscy inni, którzy mają pomysł na eko-projekt i rozwiązanie ważnego europejskiego problemu środowiskowego lub klimatycznego już teraz mogą ustawiać się w blokach startowych po unijne pieniądze. Komisja Europejska ogłosiła nowe rozdanie w Programie LIFE. – Polscy beneficjenci dostaną dodatkowe wsparcie: krajowe współfinansowanie i pomoc w przygotowaniu wniosku – zapowiada Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski. Unijny LIFE i wsparcie NFOŚiGW to nawet do 95% dofinansowania dla najlepszych projektów. Aplikacje, w zależności od rodzajów projektów, będą trwały do lipca (14., 16.) lub października (6.) br.

więcej

Youth4Regions - młodzi dziennikarze do boju!

Studenci i początkujący dziennikarze, ruszył właśnie nabór do programu Youth4Regions!

Do 13 lipca 2020 r. należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny, by już w październiku cieszyć się wygraną!

więcej