Konkursy

Kreatywna Europa - podejmij współprace z rejonami Bałkanów Zachodnich

Komisja Europejska ogłosiła specjalny konkurs o dofinansowanie w sektorach kultury i kreatywnym projektów współpracy państw członkowskich Unii Europejskiej i krajów regionu Bałkanów Zachodnich. Dofinansowanie nawet do 500 tys. euro na projekty od 2 do 4 lat.  Aplikować można do 17 marca 2020 r. 

więcej

Zostań ambasadorem kariery unijnej!

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, weź udział w programie dla studentów-ambasadorów kariery „EU Careers”. Jako pracodawca zatrudniający wielu spośród najlepszych europejskich absolwentów Komisja Europejska poszukuje osób, które będą promować „markę” instytucji UE na najlepszych uniwersytetach w Europie

więcej

Miłośnicy europejskiego kina do boju! Wyjazd na Filmowy Festiwal w Cannes jest w zasięgu Waszej ręki!

Kochasz europejskie kino? Sprawdź swoją wiedzę i weź udział w konkursie! Do wygrania jest 10 wycieczek na festiwal filmowy w Cannes w maju 2020 r. – w tym podróż i hotel. To okazja, aby bliżej poznać europejski sektor audiowizualny i spotkać się ze specjalistami z branży filmowej.

Nie czekaj, konkurs trwa do 26 marca br.!

więcej

Zaangażowanie obywateli, aby osiągnąć lepsze wyniki - nabór na działania pilotażowe

Komisja postanowiła uruchomić dwa nowe działania pilotażowe, aby włączyć obywateli w proces realizacji projektów na rzecz spójności w terenie. Celem działań jest wsparcie aktywnego udziału obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w planowaniu, inwestowaniu i monitorowaniu środków unijnych, aby ostatecznie osiągnąć lepsze wyniki. W ramach tych działań pilotażowych instytucje zarządzające funduszami spójności i organizacje społeczeństwa obywatelskiego będą otrzymywać porady ekspertów i wsparcie, aby zdobyć wiedzę i umiejętności konieczne do realizacji projektów na rzecz spójności.

więcej

Chcesz wygrać zaproszenie na EYE 2020?

Chcesz wygrać zaproszenie na EYE 2020? Weź udział w konkursie fotograficznym Parlamentu Europejskiego na Instagramie. Masz czas do 2 marca br. 

więcej

Europejskie Uniwersytety - szansa na prestiż i fundusze na nowe partnerstwa.

Czas zintegrować nowe pokolenie kreatywnych Europejczyków, którzy będą w stanie współpracować w różnych językach, ponad granicami państw i dyscyplinami, aby sprostać ogromnym wyzwaniom społecznym i niedoborom wykwalifikowanej kadry w Europie.

Do 26 lutego 2020 roku można aplikować w drugim naborze wniosków Europejskie Uniwersytety w ramach Akcji 2 -  - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w programie ERASMUS+. Maksymalny wkład UE przyznawany na trzyletni europejski uniwersytet: 5 000 000 euro.

więcej

Zdobądź fundusze na rozwój swojej inicjatywy! Zawalcz o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2020!

Jesteście grupą 16-30 latków realizującą ciekawe inicjatywy na poziomie europejskim? A może indywidualnie zajmujecie się projektami o wymiarze unijnym? Jeśli tak to koniecznie weźcie udział w Konkursie o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego i zawalczcie o fundusze na swoje inicjatywy. Aplikować można do 31 stycznia 2020 r. 

więcej