Konkursy

250 tys. euro do podziału na projekty wspierające zaangażowanie obywateli we wdrażanie polityki spójności!

10 wniosków ma szansę otrzymać dofinansowanie w wysokości 25 tys. euro na projekty, które zachęcają obywateli do angażowania się w politykę spójności i wspiera ich w tych działaniach, tak aby polityka ta była lepiej wdrażana i obywatele czuli większą odpowiedzialność za jej wyniki. Aplikować można do 31 maja 2020 r. 

więcej

Weź udział w konkursie: Rozwój terapii i diagnostyki dla zwalczania infekcji koronawirusowych!

Do 31 marca br. można składać wnioski w ramach jednoetapowego konkursu Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI2). Tematem projektu badawczego jest rozwój terapii i diagnostyki dla zwalczania infekcji koronawirusowych. Szczepionki profilaktyczne są wyłączone z zakresu zaproszenia.

więcej

NCN ogłasza nabór do PRELUDIUM 19 - w konkursie do zdobycia jest 35 mln zł!

Naukowcy nieposiadający stopnia doktora mogą wziąć udział w konkursie Narodowego Centrum Nauki i uzyskać grant w wysokości maksymalnie 70 000 zł, 140 000 zł lub 210 000 zł na finansowanie projektu trwającego odpowiednio 12, 24 lub 36 miesięcy. Nabór potrwa do 16 czerwca br.

więcej

NCN ogłasza nabór dl OPUS 19 - budżet konkursu to 450 mln zł!

450 mln do rozdysponowania w ramach naboru ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki - OPUS 19, który otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub wielostronnej, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. Aplikować można do 16 czerwca br. 

więcej

NCN ogłasza nabór do programu POLS - do zdobycia 7 mln!

Ponad 7 mln dla naukowców przyjeżdżających do Polski z zagranicy. Do 16 czrewca br. można aplikować w konkursie na ralizację projektu, który będzie trwać co najmniej 12, a najwięcej 24 miesięcy. 

więcej

NCN ogłasza konkursy OPUS 19 i PRELUDIUM 19 oraz nowy konkurs POLS

Po raz kolejny Narodowe Centrum Nauki ogłasza cieszące się największą popularnością konkursy OPUS i PRELUDIUM, a także finansowany z funduszy norweskich konkurs POLS dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy. Wnioski należy składać do 16 czerwca 2020 r., zaś wyniki będą znane nie później niż w grudniu 2020 r

więcej

KE przedłuża terminy składania wniosków w najbliższych konkursach H2020

Niedawna eskalacja ograniczeń związanych z wybuchem epidemii koronawirusa może utrudnić kandydatom przygotowanie i sfinalizowanie wysokiej jakości wniosków. Z tego powodu w przypadku konkursów w ramach programu Horyzont 2020 z pierwotnymi terminami od teraz do 15 kwietnia br. terminy składania wniosków zostaną przedłużone o 7 dni. Dokładne nowe terminy każdego konkursu i tematu będą opublikowane na stronach portalu Funding & Tenders.

więcej

Twoje Miasto może zostać Europejską Stolicą Innowacji 2020!

Czy są wśród nas miasta wprowadzające innowacje służące miszkańcom? Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, otworzyła tegoroczny konkurs podczas Startup Youth InnoCamp w Cluj-Napoca w Rumunii. Nagrodzonych zostanie w sumie sześć europejskich miast. Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 1 milion euro na dzielenie się najlepszymi praktykami. Aplikować można do 23 czerwca 2020 r.

więcej

Zdobądź nagrodę RegioStars 2020!

Czas docenić najbardziej innowacyjne projekty regionalne! Komisja Europejska do 9 maja 2020 r. czeka na zgłoszenia do Nagrody Regio Stars 2020. Coroczny Konkurs, organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, wyłania laureatów w pięciu kategoriach, których zaprezentuje, podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-15 października br.

więcej

Włoski uniwersytet zaprasza naukowców do wspólnego aplikowania w konkursie MSCA IF 2020

Czy chcesz zostać stypendystą programu Działania Marii Skłodowskiej-Curie i pracować nad swoim projektem badawczym na Uniwersytecie w Maceracie (Włochy) jako instytucji goszczącej? Aplikuj o grant podróżny na kurs MSCA IF Masterclass. Masz czas do 31 marca br. 

więcej