Konkursy

Bezpłatny hotspot w Twoim mieście - w zasięgu jednego kliknięcia!

Rusza trzeci nabór inicjatywy WiFi4EU! 19 września br. o godz. 13:00 wystarczy wysłać aplikację i otrzymać bon o wartości 15 tys. euro na instalację hotspotów WI-FI w przestrzeni publicznej. O otrzymaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń, więc warto już dziś dopełnić formalności i zarejestrować się na platformie, by w momencie uruchomienia naboru, tylko wysłać aplikację. 

więcej

Młodzi tłumacze do boju!

Rusza 13-edycja Juvenes Translatores, który wyłoni najlepsze tłumaczenie wykonane online przez 17-latków ze szkół średnich z Unii Europejskiej. Do 20 października br. należy zarejestrować szkołę na platformie konkursowej. Każda placówka może zgłosić od 2 do 5 uczniów urodzonych w 2002 r., którzy 21 listopada przystąpią do tłumaczenia  tekstu na temat tego, co młodzi ludzie mogą zrobić, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości Europy.

więcej

Zostań członkiem grupy eksperckiej ds. e-zdrowia!

Do 27 września 2019 r. można aplikować i dołączyć do grupy eksperckiej ds. e-zdrowia. Komisja Europejska ogłosiła nabór  do panelu, którego członkowie w latach 2019-2022 będą doradzać w zakresie przygotowania i wdrożenia polityki cyfrowej transformacji opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej. 

więcej

Nowe działanie pilotażowe "Kina jako ośrodki innowacji dla społeczności lokalnych" - już dziś aplikuj!

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach naboru na realizację działania przygotowawczego „Kina jako ośrodki innowacji dla społeczności lokalnych”. Celem działania pilotażowego jest m.in. wsparcie rozwoju innowacyjnych ośrodków kultury skupionych wokół kin oraz wdrażania nowych sposobów angażowania publiczności. Termin aplikowania upływa 25 września br.

więcej

Młodzi politycy mają szansę podbić Unię Europejską!

Czy posiadasz mandat polityka wybranego na szczeblu lokalnym lub regionalnym? Masz nie więcej niż 40 lat? Chciałbyś nawiązać kontakty z innymi politykami na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym? Jeśli tak to nie zwlekaj! Do 28 czerwca 2019 r. Komisja Europejska prowadzi nabór do programu "Young elected politicians", dzięki któremu wybrani politycy będą mogli wziąć aktywny udział w tegorocznym Europesjkim Tygodniu Miast i Regionów. 

więcej