Europe Direct - mamy to!

Już w maju rozpoczynamy działalność Punktu Kontaktowego Europe Direct Śląskie! Z wielką radością informujemy, iż Stowarzyszenie Biznes – Nauka - Samorząd „Pro Silesia” otrzymało dotację na prowadzenie punktu kontaktowego Europe Direct w latach 2021- 2025 na terenie Województwa Śląskiego.

Komisja Europejska w swojej ocenie podkreśla unikatowy charakter i zasięg działalności naszego Stowarzyszenia oraz doskonałe zrozumienie wyzwań regionalnych w kontekście kompetencji i priorytetów UE w obszarze Europejskiego Zielonego Ładu i Europy na miarę Ery Cyfrowej. Docenione zostało nasze regionalne i europejskie doświadczenie oraz rozbudowana sieć współpracy. Równie wysoko oceniony został zaproponowany we wniosku plan działań i komunikacji uwzględniający nie tylko priorytety KE, ale także szerokie możliwości zaangażowania Członków Stowarzyszenia oraz współpracy z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za udzielnie poparcia dla naszego wniosku oraz zapraszamy do współpracy w ramach Punktu Kontaktowego Europe Direct- Śląskie, którego działalność rozpocznie się już w maju!

Kierownikiem Punktu z ramienia naszego Stowarzyszenia  została Pani Karolina Dutkiewicz-García (kdutkiewiczgarcia@prosilesia.pl, tel. +48 572 976 289). 

Powrót do listy