Uniwersytet Śląski w Katowicach, Stowarzyszenie Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia" oraz EUROPE DIRECT Śląskie zapraszają do udziału w webinarium na temat szans i wyzwań jakie stoją przed partnerstwem publiczno-prywatnym w okresie postpandemicznym. Nowa rzeczywistość ekonomiczno-społeczna stwarza intere- sujące warunki do wykorzystywania PPP w działalności sektora publicznego, w tym jednostek samorządu terytorialnego. Kluczowe znaczenie dla rozwoju inwestycji publicznych posiada również polityka Unii Europejskiej zaprezentowana w Nowym Europejskim Zielonym Ładzie oraz w Nowej Strategii Przemysłowej dla Europy. W ramach webinarium przedstawione zostaną aktualne wyzwania stojące przed sektorem publicznym, jak również szanse, jakie stwarza wykorzystanie współpracy publiczno-prywatnej. Widzimy się już 3 lutego 2022 r.
Rusza nowy projekt "Środowisko miasta – miasto środowiska", który współtworzymy z Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od kwietnia do listopada 2021 r. odbędzie się 8 spotkań na platformie MS Teams, które dodatkowo będą transmitowane za pośrednictwem serwisu You Tube. Pierwsze wydarzenie już 15 kwietnia br.
10 spotkań, w tym wykłady eksperckie i dobre praktyki, 20 liderów samorządowych Województwa Śląskiego, krok ku zrównoważonemu rozwojowi Śląskich Miast. 23 kwietnia startuje projekt Stowarzyszenia Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia”: Akademia Zrównoważonego Rozwoju, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Zaproś Mobilne Centrum Edukacyjne do swojego miasta i w kreatywny sposób dowiedz się więcej. MCE jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.
Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.