Zrównoważona mobilność - miasto, region, Europa. Porozmawiajmy o tym już w najbliższą środę!

Czym jest zrównoważona mobilność? Jak zmieniają się nasze nawyki mobilnościowe? Czy miasta są w stanie nadążyć za zmianami technologicznymi, czy powinny próbować? Co zmieniać a czego lepiej nie ruszać? Czy tramwaj jest lepszy od latającej taksówki?

Razem z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią zapraszamy na kolejną debatę online: "Zrównoważona mobilność - miasto, region, Europa", która odbędzie się już w środę 28 kwietnia o godz. 13:00!

więcej

Zrównoważony rozwój obszarów miejskich w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu

Przed nami pierwsza sesja w ramach Akademii Zrównoważonego Rozwoju.  Uczestnicy wezmą udział w 5 sesjach tematycznych oraz dyskusji moderowanej z ekspertami nt. zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

więcej

Nowy Europejski Bauhaus weź udział w konferencji Komisji Europejskiej!

Jak połączyć sztukę z technologią? Czym jest zrównoważona renowacja? Jak projektować i konstruować uwzględniają dziedzictwo naturalne i kulturę lokalną? To tylko część pytań, na które będzie można usłyszeć odpowiedź, podczas dwudniowej konferencji online Komisji Europejskiej - "Nowy Europejski Bauhaus. Piękny. Zrównoważony. Wspólny", która odbędzie się w dniach 22 i 23 kwietnia br.

więcej

Środowisko miasta – miasto środowiska! Ruszamy z nowym projektem!

Rusza nowy projekt "Środowisko miasta – miasto środowiska", który współtworzymy z Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od kwietnia do listopada 2021 r. odbędzie się 8 spotkań na platformie MS Teams, które dodatkowo będą transmitowane za pośrednictwem serwisu You Tube. Pierwsze wydarzenie już 15 kwietnia br. 

 

więcej

EIT Health dla startupów i przedsiębiorców z obszaru innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej - weź udział w webinarze!

Interesujesz się programami wsparcia dla doktorów, przedstawicieli MŚP i startupów? Chcesz rozwijać swoje innowacyjne pomysły z obszaru medycyny, technologii medycznych, biotechnologii, nauk o życiu  i aktywnego starzenia. Jeśli tak, już dziś zarejestruj się na webinar: "EIT Health dla startupów i przedsiębiorców z obszaru innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej", który odbędzie się już 23 kwietnia br. w godz. 10:00-12:00.

więcej

Dowiedz się więcej nt. możliwości projektowych w obszarze zdrowia z siecią ERRIN!

Planujecie aplikować o środki na projekty z zakresu zdrowia? Chcecie się dowiedzieć więcej nt. możliwości pozyskania funduszy z Horyzontu Europa, Digital Europe, EU4Health. Europejska Sieć Regionów na rzecz Badań i Innowacji (ERRIN) zaprasza Członków Stowarzyszenia "Pro Silesia" na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 kwietnia br.

więcej

Design I kreatywność - spotkanie dla Członków "Pro Silesia" z inicjatywy sieci ERRIN!

Planujecie aplikować o środki z Horyzontu? Zamierzacie pozyskać fundusze na projekty z zakresu designu i kreatywności? Jesteście Członkami naszego Stowarzyszenia? Już 19 kwietnia br. zapraszamy na spotkanie organizowane przez Europejską Sieć Regionów na rzecz Badań i Innowacji (ERRIN).

więcej

Akademia Zrównoważonego Rozwoju - zrób z nami krok ku rozwojowi Śląskich Miast!

10 spotkań, w tym wykłady eksperckie i dobre praktyki, 20 liderów samorządowych Województwa Śląskiego, krok ku zrównoważonemu rozwojowi Śląskich Miast. 23 kwietnia startuje projekt Stowarzyszenia Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia”: Akademia Zrównoważonego Rozwoju, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

więcej

Europejski Zielony Ład - wyzwania energetyczne i finansowanie transformacji klimatycznej!

Już w najbliższą środę - 24.03.2021 r. zastanowimy się z naszymi ekspertami z jakimi wyzwaniami energetycznymi i finansowymi przyjdzie się zmierzyć śląskim miastom w kontekście transformacji klimatycznej. To już trzecie spotkanie z naszego cyklu debat online, który prowadzimy z Matropolią GZM.

więcej

Kształtujmy razem przyszłość - Europejskie Dni Badań i Innowacji już w czerwcu!

Współpraca w zakresie badań i innowacji ma zasadnicze znaczenie dla naszego wychodzenia z pandemii COVID-19 i utoruje drogę do bardziej ekologicznej i cyfrowej przyszłości. Europejskie Dni Badań i Innowacji to wyjątkowa okazja, aby dodać swój głos do rozmowy. Już 23-24 czerwca 2021 r. kolejna odsłona RiDaysEU! W tym roku każdy będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu z dowolnego miejsca na ziemi. 

więcej