Miasta Idei: Przyszłość komunikacji w miastach metropolii

Co decyduje o tym, jaki wybieramy sposób dotarcia do pracy? Co nami kieruje? Czy zastanawiamy się, czy jechać rowerem, albo tramwajem? A może po prostu odruchowo wybieramy własne cztery kółka i w ogóle nie ma przeżywamy takich rozterek? O tym wszytkim porozmawiamy na spotkaniu z cyklu Miasta Idei. 22 września br., czyli w Dniu bez Samochodu będziemy rozmawiać o tym, jak poruszamy się po miastach metropolii. Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć Jakuba Stęchełego - Kierownika Projektów Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia". 

więcej

Europejski Zielony Ład - nowy konkurs w ramach programu Horyzont Europa!

Już w najbliższym czasie pojawi się możliwość ubiegania się o środki w ramach programu Horyzont 2020 na projekty wpisujące się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Ogłoszenie konkursu, na który przewidziano budżet o wartości blisko 1 mld euro, ma nastąpić w drugiej połowie września tego roku. Nabór potrwa do stycznia 2021 r. Więcej informacji będzie można uzyskać 23-24 września br., podczas Horizon 2020 European Green Deal Call - Info Day w ramach Europejskich Dni Badań i Innowacji (ERID). Już dziś można przystąpić do rejestracji na ERID w ramach, których przewidziano huby z zakresu programu Horyzont Europa, jego misji, czy bezpośrednio Europejskiego Zielonego Ładu. Wydarzenie potrwa od 22 do 24 września 2020 r. - wszystkie sesje odbęda się online. 

więcej

Info Day - Horyzont 2020 "Europejski Zielony Ład"

Planujesz wziąć udział w najnowszym naborze programu Horyzont 2020 pt. "Europejski Zielony Ład"? Zastanawiasz się czy Twoja organizacja spełnia warunki formalne? Nie wiesz jak się przygotować? Już dziś zarejestruj się na Europejskie Dni Badań i Innowacji, w ramach których w dniach 23-24 września br. odbędzie się Info Day poświęcony temu naborowi. 

więcej

Porozmawiajmy o wyzwaniach i szansach Zielonych Zamówień Publiczny!

Czy wiecie, że wartość europejskiego rynku zamówień publicznych szacuje się rocznie na 2 bln euro? W Polsce wartość zamówień publicznych w 2019 roku wyniosła 198,9 mld złotych, czyniąc zamówienia publiczne kluczowym instrumentem osiągania celów publicznych, w tym efektów prośrodowiskowych. Dotychczasowa praktyka wskazuje jednak na bardzo niskie wykorzystywanie tzw. Zielonych zamówień publicznych. W 2019 roku było to zaledwie 1,02% wydatkowanych środków. Nowy Europejski Zielony Ład wraz z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji stanowią kolejne wyzwania ale i szanse dla krajowych zamawiających do promocji tzw ,,zielonych’’ rozwiązań.

Dlatego już dziś zarejestruj się i weź udział w webinarium na temat wyzwań i szans jakie stoją przed zamówieniami publicznymi w kontekście Nowego Europejskiego Zielonego Ładu oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, które organizujemy 30.09.2020 r. Rejestracja potrwa do 29.09.2020 r. 

więcej

Urban Mobility Days 2020 już pod koniec września!

Interesujesz się tematyką miejskiej mobilności? Zerowa-emisyjność, innowacje są w obszarze Twoich zainteresowań? Jeśli tak to koniecznie musisz zarezerwować sobie cztery dni! Od 29 września do 2 października 2020 r. potrwają bowiem Dni Miejskiej Mobilności. Wydarzenie, które wcześniej miało odbywać się jako trzydniowa konferencja w Brukseli, ma nowy format, który umożliwi uczestnikom uczestniczenie w debatach i wymianę wiedzy fachowej na temat najważniejszych tematów mobilności w mieście, bezpiecznie siedząc przy ich własnych biurkach. Tematem wiodącym będzie "Zerowa-emisyjność dla każdego". Rejestracja jest już otwarta!

więcej

CSR w projektach kulturalnych i społecznych - weź udział w webinarium!

Już 22 września 2020 r. odbędzie się webinarium "CSR w projektach kulturalnych i społecznych". Creative Europe Desk Polska oraz polski Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji i instytucji kultury oraz małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów kultury. 

więcej

Crowdfunding w projektach kulturalnych i społecznych - weź udział w webinarium!

Już 24 września 2020 r. odbędzie się webinarium "Crowfunding w projektach kulturalnych i społecznych". Creative Europe Desk Polska oraz polski Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji i instytucji kultury oraz małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów kultury i kreatywnego do udziału.

więcej

European Research and Innovation Days 2020 już we wrześniu!

Europejskie Dni Badań i Innowacji to coroczne, flagowe wydarzenie Komisji Europejskiej, które gromadzi decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli w celu debaty i kształtowania przyszłości badań i innowacji w Europie i poza nią. W związku z tegoroczną pandemią koronawirusa, wydarzenie będzie w pełni online i odbędzie się w dniach 22-24 września 2020 r.

więcej

Europejskie Spotkanie Młodzieży 2020 online: głos młodzieży w kształtowaniu polityk UE

Europejskie Spotkanie Młodzieży Online ma na celu zainicjowanie debaty o roli UE w kryzysie COVID-19 pomiędzy młodzieżą a decydentami politycznymi, ekspertami i opiniotwórcami.

Ostatni tydzień EYE Online, powstałego w wyniku przesunięcia EYE2020, oferuje młodym ludziom z całego świata możliwość wirtualnego spotkania i wymiany poglądów z ekspertami, decydentami, działaczami i opiniotwórcami. Spotkania w ramach kampanii #EuropejczycyPrzeciwCovid19 będą koncetrować się na obawach młodych ludzi związanymi z działaniami UE w czasach kryzysu COVID-19.

więcej

Zamówienia publiczne w dobie pandemii COVID-19. Globalne doświadczenia, wyzwania, przyszłość - SmartSilesia już 5 czerwca!

Czy koronawirus wpływa również na zagraniczne praktyki w zamówieniach publicznych? Jak z nową sytuacją radzą sobie za granicą? Czego obecna sytuacja powinna nas nauczyć i jakie wnioski powinniśmy z niej wyciągnąć? O tym wszystkim porozmawiamy już 5 czerwca 2020 r. z Profesorem Christopherem Yukinsem z George Washington University. Zapisy obowiązują do 3 czerwca br.

więcej