Zmiana zachowania na rzecz zrównoważonej mobilności - weź udział w webinarium!

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w transporcie europejskim będzie wymagało przejścia na aktywny przewóz i niskoemisyjny transport publiczny, ale skłonienie ludzi do zmiany nawyków i odejścia od prywatnych pojazdów pozostaje głównym wyzwaniem dla decydentów. Dlatego 1 grudnia br. Urban Innovative Actions (UIA) i  Policy Learning Platform zapraszają na seminarium intenretowe. Od 14:00 do 16:00 będzie można się przyłączyć, by dowiedzieć się więcej i zadać pytania dotyczące zmiany zachowań na rzecz zrównoważonej mobilności.

więcej

Jak nowe technologie radzą sobie w walce z COVID-19? Porozmawiajmy o tym 20 listopada!

Jak pandemia wpływa na nasze województwo? Jak sztuczna inteligencja ma się na froncie w walce z COVID-19? Czy epidemia da nam nowe szanse, produkty, bądź rynki? A może wpłynie na transformacje miast? O tym wszystkim porozmawiamy już 20 listopada br. w pierwszym wirtualnym spotkaniu z cyklu "Śląskie a pandemia" pt. "Nowe technologie w walce z COVID-19". 

więcej

Zgromadzenie MŚP 2020 - wspólnie budując zrównoważoną i odporną przyszłość!

Już w dniach 16-17 listopada br. odbędzie się najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie. Konferencja SME Assembly odbywa się raz w roku, podczas Europejskiego Tygodnia MŚP. Wraz z siecią SME Envoys, zgromadzenie tworzy strukturę zarządzania ustawą o małych przedsiębiorstwach. Będzie to pierwsze w historii wydarzenie - w całości zrealizowane online. 

więcej

Europejski Tydzień Innowacyjnych Regionów WIRE 2020 - już w listopadzie!

Już po raz 11. odbędzie się cykliczne wydarzenie Komisji Europejskiej - Week of Innovative Regions in Europe WIRE 2020 - to główne europejski forum polityczne na rzecz innowacji i rozwoju regionalnego. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Uniwersytet w Splicie - w związku z pandemią obrady będzie można śledzić online od 4 do 6 listopada 2020. 

więcej

Dowiedz się więcej nt. grantów inwestycyjnych - NAWA zaprasza na webinarium!

Już 6 października br. w godz. 11:00-12:00 odbędzie się webinarium, które będzie świetną okazją do zdobycia szczegółowych informacji na temat nowego programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - Granty Interwencyjne NAWA. 

więcej

Miasta Idei: Przyszłość komunikacji w miastach metropolii

Co decyduje o tym, jaki wybieramy sposób dotarcia do pracy? Co nami kieruje? Czy zastanawiamy się, czy jechać rowerem, albo tramwajem? A może po prostu odruchowo wybieramy własne cztery kółka i w ogóle nie ma przeżywamy takich rozterek? O tym wszytkim porozmawiamy na spotkaniu z cyklu Miasta Idei. 22 września br., czyli w Dniu bez Samochodu będziemy rozmawiać o tym, jak poruszamy się po miastach metropolii. Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć Jakuba Stęchełego - Kierownika Projektów Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia". 

więcej

Europejski Kongres Turystyki - już w październiku 2020!

Turystyka to jeden, z najdotkliwiej odczuwających pandemię, obszarów. Po dziewięciu latach globalnego wzrostu, pandemia spraliżowała sektor turystyczny. Dlatego już 12 października 2020 r. odbędzie się Europejska Konwencja Turystyczna, rejestracja na wydarzenie już ruszyła. 

więcej

Nowy początek dla ludzkości i natury - EU Green Week 2020 już w październiku!

Bliskie są Ci tematy związane z przyrodą i bioróżnorodnością? Zastanawiasz się w jaki sposób Europejski Zielony Ład może się przyczyniać do ochrony i odbudowy zasobów przyrodniczych? Czy zmiana transformacyjna jest możliwa? To tylko część pytań, na które uzyskasz odpowiedź w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia, który w tym roku odbędzie się zdalnie od 19 do 22 października. Dodatkowo od września do października możesz wziać udział w wydarzeniach partnerskich organizowanych przez przedstawicieli krajów członkowskich. 

więcej

Europejski Zielony Ład - nowy konkurs w ramach programu Horyzont Europa!

Już w najbliższym czasie pojawi się możliwość ubiegania się o środki w ramach programu Horyzont 2020 na projekty wpisujące się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Ogłoszenie konkursu, na który przewidziano budżet o wartości blisko 1 mld euro, ma nastąpić w drugiej połowie września tego roku. Nabór potrwa do stycznia 2021 r. Więcej informacji będzie można uzyskać 23-24 września br., podczas Horizon 2020 European Green Deal Call - Info Day w ramach Europejskich Dni Badań i Innowacji (ERID). Już dziś można przystąpić do rejestracji na ERID w ramach, których przewidziano huby z zakresu programu Horyzont Europa, jego misji, czy bezpośrednio Europejskiego Zielonego Ładu. Wydarzenie potrwa od 22 do 24 września 2020 r. - wszystkie sesje odbęda się online. 

więcej

Info Day - Horyzont 2020 "Europejski Zielony Ład"

Planujesz wziąć udział w najnowszym naborze programu Horyzont 2020 pt. "Europejski Zielony Ład"? Zastanawiasz się czy Twoja organizacja spełnia warunki formalne? Nie wiesz jak się przygotować? Już dziś zarejestruj się na Europejskie Dni Badań i Innowacji, w ramach których w dniach 23-24 września br. odbędzie się Info Day poświęcony temu naborowi. 

więcej