B-Hack Barbórka 4.0 - nie tylko dla IT!

B-Hack Barbórka 4.0 to zupełnie nowe podejście do idei hackathonu. W dniu tradycyjnego górniczego święta Gruba IT i ABSL zapraszają drużyny złożone zarówno z programistów, jak i osób spoza świata IT do zmierzenia się z problemami, których rozwiązanie pomoże w lepszym funkcjonowaniu miast, organizacji pozarządowych i firm!

Wraz z otwarciem wydarzenia rozpocznie też nadawanie studia live  barbórkowego hackathonu. Odbędą się w nim rozmowy o wyzwaniach i przemianach czekających nasz region!

Źródło: Materiał promujący ze strony wydarzenia na fb 

Dlaczego warto wziąć w nim udział?
 • Tematyczne warsztaty dla uczestników prowadzone przez ekspertów firm technologicznych!
 • Event free, organizowany 100% online!
 • Opieka mentorska w trakcie hackathonu!
 • Możliwość zmierzenia się z realnymi problemami!
 • Świetna zabawa i integracja!
Jakie problemy czekają do rozwiązania?
 1. Stworzenie modelu/narzędzia do pomiaru efektywności pracy osoby, która częściowo zajmuje biuro firmowe, a częściowo pracuje zdalnie (home office). Rozwiązanie powinno zdefiniować parametry klasyfikacji wydajności pracy w celu osiągnięcia najwyższych KPI.
 2. Zaprojektowanie efektywnego systemu dwustronnej komunikacji między pracownikiem a firmą. System nie powinien przeciążać pracowników, ale jednocześnie wspierać zaangażowanie, utrzymanie kultury organizacyjnej, otwartej komunikacji, kreatywności/innowacyjności i innych procesów społecznych w firmie.
 3. Stworzenie rozwiązania pomagającego angażować w życie społeczne i życie miasta osoby wykluczone cyfrowo, na przykład zapewnienie dostępu do kultury, realizacja aktywności społecznych, ułatwienie dostępu do senioralnej oferty miasta Katowice lub po prostu wsparcie w codziennych czynnościach.
 4. Stworzenie systemu wspomagającego gospodarkę o obiegu zamkniętym w mieście poprzez zmniejszenie liczby produkowanych śmieci.
 5. Stworzenie systemu sposobu zaangażowania społeczności firm z sektora usług dla biznesu we wsparcie miejskich lub regionalnych organizacji pozarządowych i osób z nimi związanych.
Darmowe warsztaty

B-Hack Barbórka 4.0 to świetna zabawa, ale też garść merytorycznej wiedzy.

Specjalnie dla zarejestrowanych uczestników zorganizowane zostaną dodatkowe warsztaty online, które pomogą w rozwiązaniu postawionych w hackathonie problemów, a także uporządkują wiedzę na temat zarządzania i komunikacji w projekcie.

Jesteś już uczestnikiem hackathonu? Zgłoś swój udział w warsztatach na kontakt@b-hack.pl

 • 30.11.2020 godz. 17:00-18:00 "Jak wybrać, żeby się nie załamać. O odpowiednim doborze języka do projektu." - Ekspert ING Tech Poland

  O warsztatach: Na spotkaniu dowiesz się, w jaki sposób dobrać odpowiedni język programowania do planowanej architektury. Przekonasz się, że nie zawsze Python czy Java jest rozwiązaniem na każdy ból. Sprawdzisz także, w jaki sposób zaprojektować aplikację, która jest jeszcze w głowie, tak szczegółowo jak to tylko możliwe. Czy wiesz jakie korzyści to za sobą niesie? Nie? Zapraszamy!

  O prowadzącym: Jakub Krawczyk, DevOps Expert z ośmioletnim doświadczeniem w branży IT, od 4 związany jest z ING Tech Poland. Na co dzień programuje w Javie (ver. 8 i 11). Możesz zapytać go o następujące frameworki: Spring Framework, Jersey, Python 3 z Django, Groovy, Ansible, SQL Server, Oracle Database, Docker, OpenShift, Google Cloud, Azure DevOps, RHEL. Interesuje się takimi technologiami jak Smart Home, Kotlin czy Java Hibernate. Oprócz tego pasjonuje go automatyzacja procesów, projektowanie API, Infrastructure as a Code oraz Internet of Things.

 • 01.12.2020 godz. 16:00-17:00 "Design Thinking w pigułce, czyli jak można sobie pomóc w ogarnięciu wyzwania," - Eksperci IBM CI

  O warsztatach: Podczas warsztatów dowiesz się, czym jest metoda pracy Design Thinking, a także na czym polega zrozumienie potrzeb użytkownika oraz jak "kreować jego przeżycia". W trakcie zajęć zostaną poruszone zagadnienia związane z pojęciem i wykorzystaniem "persony" i "gwiazdy polarnej".

  O prowadzących: Anna Rogut-Dąbrowska - Lider Projektów Polskiego Oddziału Design Thinking w IBM, Karolina Piwowarska - Lider Polskiego Oddziału Design Thinking w IBM, Sebastian Sikorski - Lider Facylitatorów Polskiego Oddziału Design Thinking w IBM

 • 02.12.2020 godz. 13:00-14:00 "Opchnij to w szoli, czyli co to jest elevator pitch i jak sprzedać swój pomysł podczas Hackathonu" - Ekspert z Accenture Advanced Technology Center Poland
  O warsztatach:
  Hackathony, bootcampy rządzą się swoimi prawami. W krótkim czasie musicie dopracować pomysły na rozwiązania oraz przygotować wystąpienie dla oceniających. Podczas tego webinaru pomożemy Wam przygotować się do hackathonu właśnie pod kątem finałowej prezentacji i omówimy, jak efektywnie rozplanować pracę, żeby być gotowym na czas.
  Tematy którymi zajmiemy się to:
  1. Kodować gotowe rozwiązanie, czy skupić się na przedstawieniu funkcjonalności na mock’u rozwiązania?
  2. Wartość czy technikalia? Co jest ważniejsze dla oceniających?
  3. Jak osiągnąć efekt „wow” podczas prezentacji? Jakie narzędzie i aplikacje pomogą go osiągnąć?


  O prowadzących:
  Spotkanie poprowadzi Krzysztof Duda z Accenture, specjalista ds. tematów innowacji, projektów i zwinnego zarządzania z Accenture Advanced Technology Center Poland.

Jak wygląda harmonogram?

13.11.2020 - rozpoczęcie rejestracji

02.12.2020 - zakończenie rejestracji

04.12.2020, godz. 17:00 - rozpoczęcie Hackathonu

05.12.2020, godz. 15:00-16:00 - prezentacja prac przed Jury

05.12.2020 godz. 17:00 - ogłoszenie wyników i zakończenie

Jak się zarejestrować?

Rejestrować się mogą zespoły od 2 do 6 osób. Każdy członek zespołu rejestruje się indywidualnie. Link do rejestracji.

Więcej informacji: 

https://b-hack.pl

 

 

Powrót do listy