B-Hack Barbórka 4.0 to zupełnie nowe podejście do idei hackathonu. W dniu tradycyjnego górniczego święta Gruba IT i ABSL zapraszają drużyny złożone zarówno z programistów, jak i osób spoza świata IT do zmierzenia się z problemami, których rozwiązanie pomoże w lepszym funkcjonowaniu miast, organizacji pozarządowych i firm!
Wraz z otwarciem wydarzenia rozpocznie też nadawanie studia live barbórkowego hackathonu. Odbędą się w nim rozmowy o wyzwaniach i przemianach czekających nasz region!
Źródło: Materiał promujący ze strony wydarzenia na fb
B-Hack Barbórka 4.0 to świetna zabawa, ale też garść merytorycznej wiedzy.
Specjalnie dla zarejestrowanych uczestników zorganizowane zostaną dodatkowe warsztaty online, które pomogą w rozwiązaniu postawionych w hackathonie problemów, a także uporządkują wiedzę na temat zarządzania i komunikacji w projekcie.
Jesteś już uczestnikiem hackathonu? Zgłoś swój udział w warsztatach na kontakt@b-hack.pl
O warsztatach: Na spotkaniu dowiesz się, w jaki sposób dobrać odpowiedni język programowania do planowanej architektury. Przekonasz się, że nie zawsze Python czy Java jest rozwiązaniem na każdy ból. Sprawdzisz także, w jaki sposób zaprojektować aplikację, która jest jeszcze w głowie, tak szczegółowo jak to tylko możliwe. Czy wiesz jakie korzyści to za sobą niesie? Nie? Zapraszamy!
O prowadzącym: Jakub Krawczyk, DevOps Expert z ośmioletnim doświadczeniem w branży IT, od 4 związany jest z ING Tech Poland. Na co dzień programuje w Javie (ver. 8 i 11). Możesz zapytać go o następujące frameworki: Spring Framework, Jersey, Python 3 z Django, Groovy, Ansible, SQL Server, Oracle Database, Docker, OpenShift, Google Cloud, Azure DevOps, RHEL. Interesuje się takimi technologiami jak Smart Home, Kotlin czy Java Hibernate. Oprócz tego pasjonuje go automatyzacja procesów, projektowanie API, Infrastructure as a Code oraz Internet of Things.
O warsztatach: Podczas warsztatów dowiesz się, czym jest metoda pracy Design Thinking, a także na czym polega zrozumienie potrzeb użytkownika oraz jak "kreować jego przeżycia". W trakcie zajęć zostaną poruszone zagadnienia związane z pojęciem i wykorzystaniem "persony" i "gwiazdy polarnej".
O prowadzących: Anna Rogut-Dąbrowska - Lider Projektów Polskiego Oddziału Design Thinking w IBM, Karolina Piwowarska - Lider Polskiego Oddziału Design Thinking w IBM, Sebastian Sikorski - Lider Facylitatorów Polskiego Oddziału Design Thinking w IBM
O prowadzących: Spotkanie poprowadzi Krzysztof Duda z Accenture, specjalista ds. tematów innowacji, projektów i zwinnego zarządzania z Accenture Advanced Technology Center Poland.
13.11.2020 - rozpoczęcie rejestracji
02.12.2020 - zakończenie rejestracji
04.12.2020, godz. 17:00 - rozpoczęcie Hackathonu
05.12.2020, godz. 15:00-16:00 - prezentacja prac przed Jury
05.12.2020 godz. 17:00 - ogłoszenie wyników i zakończenie
Rejestrować się mogą zespoły od 2 do 6 osób. Każdy członek zespołu rejestruje się indywidualnie. Link do rejestracji.
Powrót do listy