Nowy początek dla ludzkości i natury - EU Green Week 2020 już w październiku!

Bliskie są Ci tematy związane z przyrodą i bioróżnorodnością? Zastanawiasz się w jaki sposób Europejski Zielony Ład może się przyczyniać do ochrony i odbudowy zasobów przyrodniczych? Czy zmiana transformacyjna jest możliwa? To tylko część pytań, na które uzyskasz odpowiedź w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia, który w tym roku odbędzie się zdalnie od 19 do 22 października. Dodatkowo od września do października możesz wziać udział w wydarzeniach partnerskich organizowanych przez przedstawicieli krajów członkowskich. 

Źródło: Strona Konferencji EU Green Week 2020

Co?

Tematem tegorocznego Unijnego Zielonego Tygodnia jest przyroda i różnorodność biologiczna. Po przyjęciu w maju nowej unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 w trakcie Zielonego Tygodnia położony zostanie nacisk na wkład, jaki różnorodność biologiczna może wnieść na rzecz społeczeństwa i gospodarki, a także na rolę, jaką może ona odegrać we wspieraniu odbudowy gospodarki na świecie po pandemii, umożliwiając tworzenie miejsc pracy i trwały wzrost gospodarczy. Nowa strategia pokazuje, w jaki sposób odbudowa gospodarki jest szansą na nowy start, wiedząc, że zmiana transformacyjna jest możliwa. Jest okazją do ponownego przemyślenia naszej więzi z przyrodą, do zmiany działań, które prowadzą do utraty różnorodności biologicznej i szerszego kryzysu ekologicznego oraz do rozważenia ich konsekwencji dla naszej gospodarki i społeczeństwa. Europejski Zielony Tydzień będzie okazją do zbadania, w jaki sposób Europejski Zielony Ład może przyczynić się do ochrony i odbudowy zasobów przyrodniczych, dzięki czemu będą się one mogły odtworzyć i być w doskonałym stanie.

Tegoroczny Zielony Tydzień będzie również kamieniem milowym w przygotowaniu do Konferencji Stron (COP 15) Konwencji o różnorodności biologicznej, planowanej obecnie na 2021 r., w ramach której światowi przywódcy przyjmą dziesięcioletni plan działania na rzecz różnorodności biologicznej – nowy globalny ład dla ludzi i przyrody.

Program Konferencji Wysokiego Szczebla w Brukseli.

Kiedy i gdzie?
  • 19 października br. - Inauguracja w Lizbonie
  • 20-22 października br. - Konferencja Wysokiego Szczebla w Brukseli
  • Wrzesień-paźdizernik br. - Wydarzenia partnerskie w Europie
  • online
Jak wziąć udział?
  • Rejestracja niebawem zostanie uruchomiona na Konferencję Wysokiego Szczebla
  • Wydarzenia partnerskie w Europie odbywają się zdalnie (online), ale również fizycznie. Zapoznaj się z wykazem wydarzeń i sprawdź, jak wziąć w nich udział.

Ze względu na obecną sytuację i ograniczenia zdecydowano, że Zielony Tydzień UE 2020 będzie dostępny wyłącznie online.

Będziesz miał okazję dołączyć do Zielonego Tygodnia UE w nowym, wciągającym wirtualnym doświadczeniu. Nie tylko będziesz mógł oglądać wszystkie sesje na żywo i wchodzić w interakcje z prelegentami, ale będziesz miał również możliwość eksplorowania wystaw i nawiązywania kontaktów z innymi uczestnikami, tak jakbyś tam był!

Wkrótce otwarta zostanie wirtualna platforma eventowa - wystarczy się zarejestrować, a dostęp do wydarzenia uzyskasz z domu lub biura.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w wirtualnym wydarzeniu, możesz zostawić tutaj swój adres e-mail, a Organizatorzy skontaktują się z Tobą, gdy tylko platforma rejestracyjna będzie dostępna.

Więcej informacji:
  • Strona EU Green Week 2020
  • Program Konferencji Wysokiego Szczebla w Brukseli
  • Wykazem Wydarzeń partnerskich w Europie
Powrót do listy