Dowiedz się więcej nt. grantów inwestycyjnych - NAWA zaprasza na webinarium!

Już 6 października br. w godz. 11:00-12:00 odbędzie się webinarium, które będzie świetną okazją do zdobycia szczegółowych informacji na temat nowego programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - Granty Interwencyjne NAWA. 

więcej

Europejski Kongres Turystyki - już w październiku 2020!

Turystyka to jeden, z najdotkliwiej odczuwających pandemię, obszarów. Po dziewięciu latach globalnego wzrostu, pandemia spraliżowała sektor turystyczny. Dlatego już 12 października 2020 r. odbędzie się Europejska Konwencja Turystyczna, rejestracja na wydarzenie już ruszyła. 

więcej

Nowy początek dla ludzkości i natury - EU Green Week 2020 już w październiku!

Bliskie są Ci tematy związane z przyrodą i bioróżnorodnością? Zastanawiasz się w jaki sposób Europejski Zielony Ład może się przyczyniać do ochrony i odbudowy zasobów przyrodniczych? Czy zmiana transformacyjna jest możliwa? To tylko część pytań, na które uzyskasz odpowiedź w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia, który w tym roku odbędzie się zdalnie od 19 do 22 października. Dodatkowo od września do października możesz wziać udział w wydarzeniach partnerskich organizowanych przez przedstawicieli krajów członkowskich. 

więcej

Jak skutecznie tworzyć strategię B+R w polskim przemyśle? - Weź udział w czwartej konferencji KPK Programów Badawczych UE!

Jak wykorzystać doświadczenia mijającej perspektywy finansowej do tego, aby lepiej przygotować się na możliwości, jakie przyniosą nam kolejne lata? Czy trudny okres pandemii daje szansę na realizację innowacyjnych projektów i wypracowanie swojej przewagi konkurencyjnej? Skąd czerpać inspirację i motywację do działania?  To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas IV edycji konferencji z cyklu „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?”, która odbędzie się 14 października 2020 roku po raz pierwszy on-line w czasie rzeczywistym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

więcej

Międzynarodowe wirtualne wydarzenie brokerskie - EU Green Deal

W najbliższych dniach poznamy szczegóły, ostatniego w programie Horyzont 2020, konkursu European Green Deal Call. Chcesz się odpowiednio przygotować do naboru? Poznać oczekiwania Komisji Europejskiej? A może skorzystać z możliwości zbudowania międzynarodowej sieci kontaktów? Do 2 października br. masz czas do przesłania chęci uczestnictwa w Horizon 2020 Virtual Brokerage Event, który odbędzie się w dniach 13-14 października 2020 r. 

więcej

Porozmawiajmy o wyzwaniach i szansach Zielonych Zamówień Publiczny!

Czy wiecie, że wartość europejskiego rynku zamówień publicznych szacuje się rocznie na 2 bln euro? W Polsce wartość zamówień publicznych w 2019 roku wyniosła 198,9 mld złotych, czyniąc zamówienia publiczne kluczowym instrumentem osiągania celów publicznych, w tym efektów prośrodowiskowych. Dotychczasowa praktyka wskazuje jednak na bardzo niskie wykorzystywanie tzw. Zielonych zamówień publicznych. W 2019 roku było to zaledwie 1,02% wydatkowanych środków. Nowy Europejski Zielony Ład wraz z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji stanowią kolejne wyzwania ale i szanse dla krajowych zamawiających do promocji tzw ,,zielonych’’ rozwiązań.

Dlatego już dziś zarejestruj się i weź udział w webinarium na temat wyzwań i szans jakie stoją przed zamówieniami publicznymi w kontekście Nowego Europejskiego Zielonego Ładu oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, które organizujemy 30.09.2020 r. Rejestracja potrwa do 29.09.2020 r. 

więcej

Urban Mobility Days 2020 już pod koniec września!

Interesujesz się tematyką miejskiej mobilności? Zerowa-emisyjność, innowacje są w obszarze Twoich zainteresowań? Jeśli tak to koniecznie musisz zarezerwować sobie cztery dni! Od 29 września do 2 października 2020 r. potrwają bowiem Dni Miejskiej Mobilności. Wydarzenie, które wcześniej miało odbywać się jako trzydniowa konferencja w Brukseli, ma nowy format, który umożliwi uczestnikom uczestniczenie w debatach i wymianę wiedzy fachowej na temat najważniejszych tematów mobilności w mieście, bezpiecznie siedząc przy ich własnych biurkach. Tematem wiodącym będzie "Zerowa-emisyjność dla każdego". Rejestracja jest już otwarta!

więcej

EIT Food Challenge Labs – bezpłatne warsztaty z projektowania innowacji rolno-spożywczych

Przyczyń się do rozwoju branży spożywczej! Już dziś zarejestruj się na 2,5-dniowe warsztaty Europejskiego Instytutu Technologii, które odbędą się 23-25 października 2020 r. Ich celem jest zebranie zespołów interdyscyplinarnych, które zmierzą się z wyzwaniam, przed którymi stoi branża spożywcza. Najbardziej wyróżniający się projekt otrzyma 12 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września br. 

więcej

Europejski Tydzień Miast i Regionów 2020 - zapisz się już dziś!

Już dziś zarejestruj się na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku! Europejski Tydzień Miast i Regionów przenosi się w tym roku do internetu i potrwa od 5 do 22 października 2020 r. Na uczestników czeka ponad 500 sesji tematycznych, dlatego warto już dziś zarejestrować swój udział. Termin mija 27 września. 

więcej

Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ w Twoim mieście!

Zaproś Mobilne Centrum Edukacyjne do swojego miasta i w kreatywny sposób dowiedz się więcej. MCE jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz  eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

więcej