Jak nowe technologie radzą sobie w walce z COVID-19? Porozmawiajmy o tym 20 listopada!

Jak pandemia wpływa na nasze województwo? Jak sztuczna inteligencja ma się na froncie w walce z COVID-19? Czy epidemia da nam nowe szanse, produkty, bądź rynki? A może wpłynie na transformacje miast? O tym wszystkim porozmawiamy już 20 listopada br. w pierwszym wirtualnym spotkaniu z cyklu "Śląskie a pandemia" pt. "Nowe technologie w walce z COVID-19". 

więcej

Zgromadzenie MŚP 2020 - wspólnie budując zrównoważoną i odporną przyszłość!

Już w dniach 16-17 listopada br. odbędzie się najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie. Konferencja SME Assembly odbywa się raz w roku, podczas Europejskiego Tygodnia MŚP. Wraz z siecią SME Envoys, zgromadzenie tworzy strukturę zarządzania ustawą o małych przedsiębiorstwach. Będzie to pierwsze w historii wydarzenie - w całości zrealizowane online. 

więcej

Europejski Tydzień Innowacyjnych Regionów WIRE 2020 - już w listopadzie!

Już po raz 11. odbędzie się cykliczne wydarzenie Komisji Europejskiej - Week of Innovative Regions in Europe WIRE 2020 - to główne europejski forum polityczne na rzecz innowacji i rozwoju regionalnego. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Uniwersytet w Splicie - w związku z pandemią obrady będzie można śledzić online od 4 do 6 listopada 2020. 

więcej

Sześć cegiełek do zrównoważonego rozwoju miast - listopadowy cykl webinariów KE dla ekspertów zrównoważonego rozwoju miejskiego!

Sieć Rozwoju Miast (UDN) organizuje w listopadzie serię sześciu seminariów internetowych opartych na wynikach "Podręcznika strategii zrównoważonego rozwoju miejskiego" opublikowanego przez Wspólne Centrum Badawcze we współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

Wydarzenie skierowane jest do instytucji zarządzających i władz lokalnych. 

więcej

Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ w Twoim mieście!

Zaproś Mobilne Centrum Edukacyjne do swojego miasta i w kreatywny sposób dowiedz się więcej. MCE jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz  eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

więcej

Za nami szkolenie z zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych - dowiedz się co Cię ominęło!

Nowości płynące z ustawy z 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych, polityka Unii Europejskiej w sprawie zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych, analiza potrzeb zamawiającego czy też partnerstwo innowacyjne. To tylko część zagadnień poruszonych, podczas piątkowego seminarium zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Zapoznaj się z fotorelacją oraz prezentacjami prowadzących. 

więcej

„Szkoła dla Eksportera” - cykl filmów szkoleniowych online

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. wsparcia finansowego polskich firm? Interesują Cię kwestie delegowania pracowników? Nie wiesz jak podejść do tematu RODO? To zatem „Szkoła dla Eksportera” to projekt właśnie dla Ciebie. Obejmuje cykl wykładów online, których celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym, jak i początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Do tej pory udostępniono 35 szkoleń z tej serii, które podzielono na kilka lub kilkanaście odcinków tematycznych. Łącznie nagrano ponad 60 godzin bezpłatnych szkoleń.

więcej