Konsultacje

Jak kształtuje się unijna polityka rolna? Weź udział w konsultacjach!

Jak kształtuje się unijna polityka rolna? Czy jest dostosowana do obecnego kształtu unijnych wsi? Jak efektywnie nią zarządzać? Wyraź swoją opinię nt. obecnej unijnej polityki rolnej - masz na to czas do 30 listopada 2020 r. 

więcej

Przyczyń się do rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich! - Weź udział w konsultacjach społecznych!

Jakie są dzisiejsze potrzeby obszarów wiejskich? Co wpływa na ich atrakcyjność? Jak kształtuje się ich przyszłość? Przyczyń się do rozwoju obszarów wiejskich i już dziś weź udział w konsultacjach społecznych, które potrwają do 30 listopada 2020 r. 

więcej

Fluorowane gazy cieplarniane - jak sobie z nimi radzimy? Co możemy usprawnić? - Weź udział w konsultacjach społecznych!

Czy przyjęte w 2014 r. rozporządzenie dotyczące redukcji fluorowanych gazów cieplarnianych spełnia swoje zadanie? Jak je ulepszyć, biorąc pod uwagę rozwój przemysłu i technologii? Jak dostsować jego cele w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu? Podziel się swoimi spotrzeżeniami, biorąc udział w konultacjach społecznych, które potrwają do 29 grudnia br. 

więcej

Europejski Zielony Ład - co z granicznym podatkiem węglowym (CBAM)? Weź udział w konsultacjach!

Wiesz czym  jest graniczny podatek węglowy (CBAM)? Zgadasz się z jego ideą? Masz pomysł jak koncepcję wcielić w życie? Jeśli tak już dziś weź udział w konsultacjach społecznych, które potrwają do 28 października 2020 r. EU Green Deal (carbon border adjustment mechanism). 

więcej

Legalne migracje - wyraź swoją opinię!

Jak usprawnić politykę UE, by legalna migracja odbywała się sprawniej? Jakie narzędzia opracować w celu ochronienia legalnych migrantów przed wyzyskiem finansowym? Jak zwiększyć atrakcyjność UE, by przyciągnąć migrantów z atrakcyjnymi umiejętnościami?
Masz pomysł jak tego dokonać? Chcesz zabrać głos w sprawie legalnych migracji? Od dziś do 30 grudnia 2020 r. masz czas, by wziąć udział w konsultacjach społecznych EU nt. legalnej migracji. 

więcej

Przyczyń się do kształtowania przyszłości rolnictwa ekologicznego - weź udział w konsultacjach!

Interesujesz się rolnictwem ekologicznym? Reprezentujesz związane z nim środkowisko? Jeśli tak, to koniecznie musisz wziąć udział w konsultacjach społecznych Komisji Europejskiej dot. przyszłego planu działania na rzecz rolnictwa ekologicznego. Sektor ten będzie odgrywał ważną rolę w osiąganiu ambitnych celów Europejskiego Zielonego Ładu oraz celów wyznaczonych w ramach strategii „od pola do stołu” i strategii na rzecz bioróżnorodności. KE przewiduje 7 tygodni na przeprowadzenie badań, więc aby się włączyć w kształtowanie polityki unijnej, masz czas do 23 pażdziernika 2020 r.

więcej