"Black to Green" - weź udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice

06/09/2018

Jak przystosować się do zmian klumatu? "Black to green" - czy transformacja trwa? Czy niskoemisyjne miasta są gotowe na zmiany klimatu? To tylko część zagadnień, która zostanie poruszona, podczas IV Dni Energii Miasta Katowice. Już 21 września br. przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw energetycznych będą uczestniczyć w debacie dotyczącej działań mitygacyjnych i adaptacyjnych.

Uczestnicy wydarzenia będą wspólnie zastanawiać się jak wprowadzić w życie hasło „Black to Green”. To właśnie adaptacja obecnej gospodarki energetycznej do wymagań podyktowanych zmianami klimatycznymi stanowi wyzwanie dla ośrodków miejskich, przedsiębiorców oraz przedstawicieli nauki.

Podczas odbywającej się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym konferencji omówione zostanie działanie Porozumienia Burmistrzów – międzynarodowego stowarzyszenia zamującego się wsparciem lokalnych samorządów przy wdrażaniu unijnych dyrektyw dotyczących klimatu. Prelegentem na tym panelu będzie Lucie Blondel z Brukseli.

Przedstawicieli gminy chętnych do udziału w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Ilość miejsc jest ograniczona.

Drugi dzień imprezy to wydarzenia informacyjne i promocyjne dla mieszkańców. Zabawy i happeningi przygotowane z myślą o dzieciach i dorosłych mają na celu zwiększenie wiedzy na temat zmian klimatycznych i zarządzania energią w mieście.

Więcej informacji
Powrót do listy