LIFE - dowiedz się jak pozyskiwać fundusze na rzecz ochrony środowiska i klimatu

02/05/2018

Już w maju dowiedz się więcej na temat możliwości pozyskiwania funduszów unijnych na rzecz ochrony środowiska i klimatu. 

NFOŚiGW w dniach 15-18 maja 2018 r. w Warszawie organizuje serię bezpłatnych szkoleń dotyczących tworzenia projektów oraz aplikowania o środki w ramach Programu LIFE, w naborze 2018. Eksperci przedstawią zasady tworzenia fiszek koncepcyjnych (concept note) i składania wniosków w tegorocznym naborze. 

Wyjaśnią również wszystkie etapy tworzenia wniosku, przedstawią tegoroczne zmiany oraz omówią zasady oceny wniosków przez Komisję Europejską. W trakcie szkoleń będzie również możliwość rezerwacji indywidualnych konsultacji, planowanych w drugiej połowie maja. 

Trwają zapisy na szkolenia, które odbędą się dla poszczególnych obszarów priorytetowych w terminach:

1.1. Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami

(projekty innowacyjne)
15 maja 2017 r. (wtorek)

Ze względu na zbieżność  tematyczną na szkolenie to zapraszamy również wnioskodawców zainteresowanych składaniem wniosków w ramach Podprogramu na rzecz klimatu oraz obszarów priorytetowych . Łagodzenie skutków zmian klimatu (2.1), Dostosowywanie się do skutków zmiany klimatu (2.2)

1.2. Przyroda i Różnorodność biologiczna

(aktywna ochrona przyrody)
17 maja 2017 r. (czwartek)

1.3. Zarządzanie i informacja w zakresie środowiska

(kampanie i projekty informacyjne)
18 maja 2017 r. (piątek)
Ze względu na zbieżność  tematyczną na szkolenie to zapraszamy również wnioskodawców zainteresowanych składaniem wniosków w ramach Podprogramu na rzecz klimatu oraz obszarów priorytetowych Zarządzanie i informacja w zakresie klimatu (2.3)

Przydatne informacje:
Formularz zgłoszeniowy:

Dostępny online

Miejsce szkolenia: 

Szkolenia rozpoczną się o godz. 10.00 w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie, ul. Konstruktorska 3a, sala 102. Organizator zapewnia wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Dojazd: 

Z Dworca Centralnego – tramwajem nr 17 (do ul. Woronicza i jeden przystanek pieszo, lub tramwajem nr 31 do przystanku Konstruktorska) lub metrem linią M1 do stacji Wierzbno i tramwajem nr 31 do przystanku Konstruktorska. Obok siedziby NFOŚiGW znajduje się płatny parking (przy ulicy Konstruktorskiej).

Organizatorzy:

Krajowy Punkt Kontaktowy LIFE
Wydział ds. Programu LIFE
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

ul. Konstruktorska 3A,
02-673 Warszawa

tel. 22 45 90 167, 22 45 90 490, 22 45 90 435,
e-mail: life@nfosigw.gov.pl

Strona WWW

 

 

 

Powrót do listy