Ostatni nabór Interreg Europa – dowiedz się więcej!

03/04/2018

Przed nami ostatni nabór Interreg Europa - już od 7 maja do 22 czerwca br. będzie można składać projekty. Jak się odpowiednio przygotować? Jakie zmiany czekają wnioskodawców? Jak zwiększyć swoje szanse na powodzenie? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, podczas Krajowego Dnia Informacyjnego, który będzie miał miejsce 18 kwietnia br. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie. Nie zwlekaj – zapisz się już dziś!

Program Interreg Europa jest doskonałym narzędziem do inicjowania zmian oraz wprowadzania innowacji. W oparciu o wymianę doświadczeń i wiedzy z partnerami oraz ekspertami z UE-28, Norwegii i Szwajcarii mamy możliwość unowocześniania polskich instrumentów polityki. Tematyka programu obejmuje wzmacnianie badań naukowych, rozwój technologiczny i innowacje, zwiększanie konkurencyjności MŚP, wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach oraz ochronę środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami. 

W kwietniowym spotkaniu weźmie udział dyrektor Sekretariatu Interreg Europa (Lille, Francja) – pan Erwin Siweris, który przedstawi główne założenia programu oraz omówi podstawowe zasady czwartego naboru wniosków. O tym, jakie wydatki można ponosić w projektach opowie przedstawiciel kontrolera pierwszego stopnia w Polsce (Centrum Projektów Europejskich). Pracownicy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa) przedstawią wskazówki dla polskich wnioskodawców i poinformują o formach wsparcia, na jakie mogą liczyć instytucje przygotowujące projekty. Polscy partnerzy już realizowanych projektów, reprezentujący różne województwa, przedstawią konkretne osiągnięcia i plany związane ze współpracą międzynarodową w ramach Interreg Europa. 

Szkolenie skierowane jest do instytucji i władz publicznych na szczeblu centralnym, regionalnym i lokalnym, podmiotów prawa publicznego (np. uczelni, instytutów, agencji rozwoju, stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania itp.), prywatnych podmiotów non-profit z osobowością prawną (np. uczelni prywatnych, fundacji, izb, NGO itp.). 

Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i zakwaterowania 

Formularz zgłoszeniowy

Program

Powrót do listy