Jak chronić swoją własność intelektualną za granicą?

09/01/2018

Własność intelektualna odgrywa coraz większe znaczenie w dzisiejszej gospodarce, a jej efektywne wykorzystywanie dla biznesu. W Polsce podlega ochronie na podstawie prawa autorskiego i mu pokrewnych oraz patentów i znaków towarowych w ramach prawa własności przemysłowej. Jak jednak chronić swoją własność intelektualną za granicą?  24 stycznia na Politechnice Śląskiej odbędzie się seminarium eksperckie, podczas którego rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości. 

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej oraz Urząd Patentowy Rzeczypospolitej wraz z Politechniką Śląską organizuje międzynarodowe seminarium eksperckie poświęcone ochronie własności intelektualnej za granicą, podczas którego spotkać będzie można międzynarodowych ekspertów WIPO i UPRP, poznać ich wiedzę oraz skorzystać z ich doświadczenia. Dowiedzieć się więcej o globalnych systemach i globalnych bazach danych własności intelektualnej. Będzie można zapoznać się ze strategią ochrony marki i ochrony patentowej, dowiedzieć się więcej nt. alternatywnych metod rozstrzygania sporów oraz ochrony własności intelektualnej za granicą, poznać główne założenia i planowane zmiany.

Seminarium odbędzie się 24 stycznia br, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Konarskiego 18a) – sala „A” w godz. 9:00-16:15.

Ze szczegółowym programem można zapoznać się tutaj

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja

Seminarium odbędzie się w języku polskim i angielskim, Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Seminarium wpisuje się w cykl tzw. Roving Seminars. 

Plakat do pobrania

Powrót do listy