Uporaj się z misjami i bądź eko!

27/04/2023

Wejdź do gry i zmień swój styl życia na przyjazny środowisku. Zapraszamy do korzystania z aplikacji GOBEECO, abyś mógł zwiększyć świadomość swojego wpływu na środowisko.Każdy mały krok jest ważny - w domu, na zakupach, w pracy, w przestrzeni publicznej i wtedy, kiedy się przemieszczasz. To 5 różnych misji z 21 wyzwaniami, które możesz podjąć, jeśli chcesz sam sobie podnieść poprzeczkę i zmienić swoje codzienne nawyki na bardziej zrównoważone. Projekt zrealizowany w ramach programu Erasmus+.

Ta grywalizacja zawiera 5 realnych do wykonania (ale wymagających!) misji, które dotyczą naszych codziennych nawyków i zachowań:

  • w przestrzeni publicznej: Misja „Przestrzeń publiczna - wchodzisz na własną odpowiedzialność”, (4 wyzwania, 14 zadań)
  • w domu: Misja „Twój dom - Twoja decyzja”, (5 wyzwań, 28 zadań)
  • kiedy kupujemy i konsumujemy: Misja „Dobra konsumpcyjne - to ja tego używam?!” (4 wyzwania, 18 zadań),
  • w pracy: Misja „Być eko w pracy”, (4 wyzwania, 17 zadań),
  • kiedy się przemieszczamy: Misja „Na zielonym szlaku” (4 wyzwania, 23 zadania).

Cała grywalizacja obejmuje łącznie 100 zadań. Ukończenie ich wszystkich może zająć co najmniej miesiąc, a wypracowanie ekologicznych nawyków może zająć nawet więcej czasu, ale nie poddawaj się!

Zadania mają różny stopień trudności i możesz zdobyć różną liczbę punktów za ich wykonanie. Nie możesz wybrać poziomu trudności konkretnego zadania - został on z góry przypisany.

Pamiętaj, że to, co dla jednej osoby jest niezwykle trudne, dla innej może być drobnostką, więc nie zniechęcaj się samym oznakowaniem poziomu trudności.

I jeszcze jedno: jeśli nie jesteś w stanie wykonać zadania samodzielnie (np. nie masz samochodu), alternatywnym sposobem wykonania tego zadania jest zachęcenie kogoś do jego podjęcia i wykorzystanie jego osiągnięcia do oznaczenia Twojego zadania jako WYKONANE.

Po ukończeniu każdej misji uzyskasz dostęp do krótkiego quizu, w którym możesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii. Jeśli Ci się uda, zakończysz misję i zdobędziesz specjalną odznakę!

Gdy ukończysz wszystkie misje, możesz pogratulować sobie wytrwałości i wysiłków. W nagrodę, specjalnie dla Ciebie, odblokujemy MISJĘ SPECJALNĄ, która obejmuje 5 zadań. Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Podążaj i rozwijaj się z nami, aby być bardziej eko! Mamy nadzieję, że dowiesz się więcej o swoim wpływie na środowisko i będziesz przy tym dobrze się bawić. 

Powodzenia!

 

 Podejmij wyzwanie Go Be Eco!

Powrót do listy