Studentko, Studencie, nasz zespół badawczy czeka właśnie na Ciebie!

17/09/2021

Chcesz zdobyć doświadczenie w zespole badawczym? Masz wśród znajomych obcokrajowców, którzy pracują w województwie śląskim? Dołącz do nas i przyczyń się do realizacji badania, którego celem jest troska o jak najlepsze warunki życia imigrantów w naszym regionie. Czeka na Ciebie certyfikat, który nie tylko poświadczy Twojemu zaangażowaniu, ale również może stać się argumentem w rozmowie o prace lub wnioskach stypendialnych i konkursowych.

O CO NAM CHODZI?

Od kilku miesięcy prowadzimy badania dotyczące sytuacji obcokrajowców, przebywających podczas pandemii w woj. śląskim. Wyniki badań pozwolą na sformułowanie konkretnych rekomendacji dla władz samorządowych. Podstawowym celem jest uczynienie woj. śląskiego jak najlepszym miejscem do życia dla przybywających z zagranicy. Badania nasze wspiera m.in. prof. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016.

NA CZYM POLEGA PROBLEM?

W badaniach imigrantów zwykle najtrudniejsze jest dotarcie do respondentów. Dla nas to niesamowicie ważne: chcemy bowiem stworzyć diagnozę opierając się na opiniach samych imigrantów. Przygotowaliśmy krótką ankietę internetową w czterech językach (UA, BY, EN, PL). Problemem jest dla nas dotarcie z nią do samych obcokrajowców. A im więcej osób weźmie udział w badaniu, tym większa szansa na rzetelne wnioski!

O CO WAS PROSIMY?

W związku z tym zwracamy się do Was z OGROMNĄ prośbą o pomoc w realizacji naszego badania. Z całą pewnością wielu z Was zna obcokrajowców, którzy pracują w naszym województwie. Czasem znacie się osobiście, czasem jesteście tylko "znajomymi na Facebooku". Prosimy, podeślijcie im wszystkim link do ankiety, poproście o jej wypełnienie – i przekazanie dalej. Tylko wspólnie możemy skutecznie przeprowadzić to ważne badanie. Tylko wspólnie możemy zadbać o przyjazne warunki do życia obcokrajowców w województwie!

KWESTIONARIUSZ ANKIETY

Ankieta jest oczywiście w pełni anonimowa. Jej wyniki posłużą wyłącznie do naukowych opracowań. Poniżej linki do kwestionariuszy w poszczególnych językach:
• [EN] https://cati.ecrf.biz.pl/survey/survey/index/form_id/1568
• [UA] https://cati.ecrf.biz.pl/survey/survey/index/form_id/1578
• [BY] https://cati.ecrf.biz.pl/survey/survey/index/form_id/1580
• [PL] https://cati.ecrf.biz.pl/survey/survey/index/form_id/1556

UWAGA! OFERUJEMY CERTYFIKAT!

Studenci, którzy udokumentują wypełnienie ankiety przez min. 5 osób, mogą otrzymać certyfikat „Wolontariusza w projekcie badawczym", przygotowany przez Stowarzyszenie „Pro Silesia". Taki dokument będzie nie tylko poświadczeniem Waszej pomocy w realizacji ważnego społecznie badania, ale także może być argumentem na rozmowach o pracę czy wnioskach w różnych konkursach stypendialnych.

KONTAKT

Amanda Caban
726 069 659
prosilesia@prosilesia.pl

Powrót do listy