Urban Mobility Days 2020 już pod koniec września!

09/09/2020

Interesujesz się tematyką miejskiej mobilności? Zerowa-emisyjność, innowacje są w obszarze Twoich zainteresowań? Jeśli tak to koniecznie musisz zarezerwować sobie cztery dni! Od 29 września do 2 października 2020 r. potrwają bowiem Dni Miejskiej Mobilności. Wydarzenie, które wcześniej miało odbywać się jako trzydniowa konferencja w Brukseli, ma nowy format, który umożliwi uczestnikom uczestniczenie w debatach i wymianę wiedzy fachowej na temat najważniejszych tematów mobilności w mieście, bezpiecznie siedząc przy ich własnych biurkach. Tematem wiodącym będzie "Zerowa-emisyjność dla każdego". Rejestracja jest już otwarta!

Źródło: grafika promująca Urban Mobility Days 2020

 

Czym są Urban Mobility Days 2020?

Konferencja łączy dwa wiodące wydarzenia z europejskiego kalendarza transportowego: konferencję CIVITAS Forum i europejską konferencję na temat planów zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP). Umożliwi to decydentom, władzom lokalnym, naukowcom, organizacjom pozarządowym, praktykom transportu miejskiego, urbanistom i wszystkim, którzy wdrażają koncepcję SUMP w praktyce, dzielenie się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem wirtualnego forum.

Co zaplanowano?

Podczas cyfrowej konferencji delegaci usłyszą historie sukcesu zrównoważonej mobilności miejskiej z projektów CIVITAS Living Labs - oraz inne przykłady pionierskiej doskonałości z Europy i spoza niej. Zapewnią one uczestnikom inspirację, narzędzia i wiedzę, aby dalej rozwijać czysty i zrównoważony transport zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem.

Dzięki tak bogatemu doświadczeniu i dzieleniu się wiedzą, Dni Mobilności Miejskiej stanowią idealną okazję do cyfrowej sieci, debaty na temat kluczowych zagadnień i wymiany pomysłów na temat pojawiających się trendów i technologii transportowych oraz najnowszych osiągnięć w planowaniu zrównoważonej mobilności miejskiej.

Konferencja wykroczy również poza transport, łącząc inicjatywy w zakresie mobilności bezemisyjnej z szerszymi wysiłkami UE na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i uczynienia z Europy kontynentu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. Działania konferencji będą również dotyczyły odporności mobilności miejskiej w nieprzewidzianych okolicznościach oraz podsumowania wniosków wyciągniętych do tej pory podczas pandemii COVID-19.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?
  • władze lokalne lub regionalne,
  • ministerstwa lub rząd krajowy,
  • instytucje UE,
  • inne organ publiczne,
  • uniwersytety lub ośrodki badawcze,
  • firmy konsultingowe,
  • przedstawiciele przemysłu,
  • organizacje pozarządowe,
  • inni.
Jak wygląda rejestracja?

Należy wypełnić formularz online. Szczegółowe informacje o tym jak dołączyć do wydarzenia zostaną podesłane na wskazany adres mailowy. 

Więcej informacji: 

 

Powrót do listy