Zamówienia publiczne w dobie pandemii COVID-19. Globalne doświadczenia, wyzwania, przyszłość - SmartSilesia już 5 czerwca!

20/05/2020

Czy koronawirus wpływa również na zagraniczne praktyki w zamówieniach publicznych? Jak z nową sytuacją radzą sobie za granicą? Czego obecna sytuacja powinna nas nauczyć i jakie wnioski powinniśmy z niej wyciągnąć? O tym wszystkim porozmawiamy już 5 czerwca 2020 r. z Profesorem Christopherem Yukinsem z George Washington University. Zapisy obowiązują do 3 czerwca br.

Czego dowiesz się podczas webinarium?

Rozmowa będzie dotyczyła refleksji na temat funkcjonowania systemów zamówień publicznych w czasie pandemii COVID-19, zmian jakich wymagają zamówienia w przyszłości oraz wniosków, jakie powinny zostać wyciągnięte z doświadczeń w zwalczaniu pandemii. 

Kiedy i gdzie?

5 czerwca 2020 r.

Online - podczas rejestracji prosimy o podanie adresu mailowego, na którego wyślemy link z zaproszeniem do udziału. Szczegóły zostaną podane w mailu.

Kto poprowadzi seminarium?

Christopher Yukins jest profesorem prawa, absolwentem Uniwersytetu Harvarda oraz Uniwersytetu Wirginii, wykładowcą  na Uniwersytecie Georga Waszyngtona w Waszyngtonie D.C, członkiem Sekcji Prawa Zamówień Publicznych American Bar Association i członkiem Procurement Roundtable, organizacji zrzeszającej starszych członków amerykańskiej  społeczności zakupowej, jednym z dyrektorów wiodącego na świecie programu poświęconego prawu zamówień  publicznych – Government Procurement Law Program – prowadzonego w ramach GWU Law School.

Wykłady profesora Yukinsa obejmują m.in. zagadnienia dotyczące zwalczania korupcji w zamówieniach publicznych, federalnej reformy zamówień publicznych, międzynarodowego i porównawczego prawa zamówień publicznych, jak również zamówień w dziedzinie obronności. Profesor Yukins prowadzi zajęcia na uniwersytetach europejskich, jest m.in. profesorem wizytującym na University Paris Nanterre oraz wykładowcą w International Anti-corruption Academy w Wiedniu. Profesor Yukins był również ekspertem w sprawach reformy zamówień publicznych i handlu przed komisjami Kongresu USA i Parlamentu Europejskiego, doradcą delegacji USA w ramach grupy roboczej ds. Reformy Modelowej ustawy o zamówieniach publicznych Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego (UNCITRAL).

Na co dzień profesor Yukins współpracuje z wiodącą amerykańską kancelarią prawną Arnold & Porter z siedzibą  w Waszyngtonie D.C.

Od początku pandemii COVID-19 profesor Yukins organizuje webinaria, w których uczestniczą specjaliści z zakresu zamówień publicznych, handlu międzynarodowego oraz polityk społecznych z całego świata. 
Wszystkie webinaria dostępne są na blogu profesora Christophera Yukinsa: publicprocurementinternational.com 

Czy obowiązują zapisy?
 • Obowiązują zapisy: rejestracja@prosilesia.pl
 • Termin zgłoszień: 3 czerwca br.
 • Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo:
  - w tytule: Zamówienia publiczne w czasie pandemii COVID-19;
  - w treści: imię, nazwisko, afiliację, adres mailowy (niezbędny, by dołączyć do webinarium).
 • Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

O zakwalifikowaniu się poinformujemy mailowo. W piątek 4 czerwca br. uczestnicy webinarium otrzymają wiadomość ze szczegółami dotyczącymi dołączenia do webinarium. 

Więcej informacji:
 • Webinarium jest darmowe.
 • Webinarium odbędzie się w języku angielskim.
 • Moderatorem rozmowy będzie dr hab. Michał Kania.
 • Podczas webinarium będzie możliwość zadawania pytań.
Powrót do listy