Uważaj na wykluczenie cyfrowe: e-rozwiązania udostępnione dla wszystkich!

18/05/2020

Już 11-12 czerwca br. odbędą się webinaria nt. wykluczenia cyfrowego, którego organizatorem jest Komitet Regionów. W kontekście kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, projekt YFACTOR "uważaj na wykluczenie cyfrowe" podkreśli zaangażowanie podmiotów regionalnych i lokalnych w ich wysiłku na rzecz ulatwiania transformacji cyfroweji zapewnia ciągłość usług w całej UE. Zapisy trwają do 31 maja. 

Co i dla kogo?

W ramach projektu odbędzie się dwudniowe wydarzenie składające się z serii seminariów internetowych w formie interaktywnych warsztatów poświeconych wyłączającemu dostępowi do edukacji, kultury i uczestnictwa obywatelskiego angażując administrację publiczną, obywateli, praktyków, grupy społeczeństwa obywatelskiego i inne zainteresowane strony.

Ostatni impuls do cyfryzacji zachęcił do wielu innowacji w tych dziedzinach, ale ujawnił także przepaść cyfrową, a nawet poszerzył luki w dostępności i wiedzy użytkowników.

Wydarzenie YFACTOR skupi się na przedstawieniu innowacyjnych i integracyjnych praktyk, aby nikt nie został w tyle w cyfrowej transformacji.

Kiedy?

11 czerwca: dowiedz się o praktykach w zakresie edukacji cyfrowej, kultury i uczestnictwa obywatelskiego (90 minut każdy; tylko ENG)

12 czerwca: znajdź innowacyjne rozwiązania w całej Europie (120 min każdy; tylko ENG)

Jak się zarejestrować?

Do 31 maja br. należy wysłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy. 

Więcej infromacji:

Strona wydarzenia

Źródło: Komitet Regionów

Powrót do listy