Wiosna z Horyzontem 2020 - weź udział w wirtualnym wydarzeniu!

23/03/2020

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu Horyzont 2020? Zależy Ci na rzetelnych informacjach, zaprezentowanych przez ekspertów? Poszukujesz takich szkoleń online? Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych, w związku z panującą epidemią związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podjął decyzję o zmianę trybu przeprowadzenia trzeciej, ostatniej edycji Dnia z Horyzontem 2020. Zamiast tradycyjnego spotkania, pojawi się wirtualna kampania informacyjna Wiosna z Horyzontem 2020. Począwszy od środu 25 marca br. w regularnych odstępach publikowane będą filmy z wystąpieniami prelegentów. 

Jaka będzie formuła Wiosny z Horyzontem 2020?

Począwszy od 25 marca 2020 r., w regularnych odstępach, na stronie Krajowego Punktu Kontatkowego Badań Naukowych publikowane będą filmy z wystąpieniami prelegentów.  W trakcie i bezpośrednio po prezentacjach ekspertów KPK na temat ostatnich w H2020 konkursów, umożliwiony zostanie kontakt z prelegentami z możliwością zadawania pytań.

Jakich informacji można się spodziewać?

W tym tygodniu: 

  • Środa 25 marca – prof. dr. hab. Grzegorza Wrochna, Podsekretarz Stanu w MNiSW o wynagrodzeniach w programie Horyzont 2020
  • Czwartek 26 marca – „Od Horyzontu 2020 do Horyzontu Europa” dr inż. Zygmunt Krasiński, Katarzyna Walczyk-Matuszyk, Dyrekcja KPK PB UE oraz „Business &S cience Poland” Ewa Kocińska-Lange (Dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji, Business & Science Poland)
  • Piątek 27 marca – „Historie sukcesu w H2020, czyli dlaczego warto brać udział” prof. Krzysztof Kurek (Dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych) oraz dr Agata Goździk (Instytut Geofizyki PAN)

Następnie, od poniedziałku 30 marca publikowane będą kolejne prezentacje ekspertów KPK dotyczące ostatnich konkursów w Horyzoncie 2020 oraz prezentacje o Europejskiej Radzie ds. Innowacji  (grafik publikacji będzie uaktualniany na bieżąco).

Nagrania będą publikowane codziennie o godz. 10:00. Od godziny 10:30 do 12:00  udostępniony będzie specjalny czat, na którym będzie można zadawać pytania ekspertom KPK. Link do czatu uczestnicy zarejestrowani na wydarzenie otrzymają mailem.

Jak się zarejestrować?

Należy założyć konto i dokonać rejestracji online. 

Więcej informacji:
  • komunikat na temat projektu Wiosna z Horyzontem 2020
  • strona Krajowego Punktu Kontaktowego Badań Naukowych
Powrót do listy