Miłośnicy europejskiego kina do boju! Wyjazd na Filmowy Festiwal w Cannes jest w zasięgu Waszej ręki!

07/02/2020

Kochasz europejskie kino? Sprawdź swoją wiedzę i weź udział w konkursie! Do wygrania jest 10 wycieczek na festiwal filmowy w Cannes w maju 2020 r. – w tym podróż i hotel. To okazja, aby bliżej poznać europejski sektor audiowizualny i spotkać się ze specjalistami z branży filmowej.

Nie czekaj, konkurs trwa do 26 marca br.!

Kto może wziąć udział w Konkursie?

Konkurs skierowany jest głównie do miłośników kina oraz studentów szkół filmowych. Laureaci muszą mieć możliwość wyjazdu w dniach od 15 do 17 maja 2020 r. Wtedy odbywa się wycieczka do Cannes.

 • musisz mieć co najmniej 18 lat (w dniu 26 marca 2020 r.);
 • w konkursie mogą uczestniczyć osoby posiadające prawo pobytu stałego w UE, a także mieszkańcy państw, które formalnie podpisały umowę uczestnictwa w programie „Kreatywna Europa” nie później niż 31 grudnia 2019 r.(Islandii, Norwegii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, byłej jugosłowiańskiej republiki Macedonii, Czarnogóry, Republiki Serbii, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Tunezji).

Kto nie może wziąć udziału?

 • pracownicy instytucji UE i ich bezpośredni krewni stanowią wyjątek od tej reguł;
 • w konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy branży filmowej, z wyjątkiem studentów szkół filmowych w pełnym wymiarze godzin. Organizatorzy podejmują ostateczną decyzję co do tego, kto jest pracownikiem branży filmowej.
Co należy zrobić?

Na stronie konkursowej znajduje się 20 pytań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymasz 1 punkt. 

Dodatkowy punkt można otrzymać za śledzenie profilu @MEDIAprogEU na Twitterze lub CreativeEuropeEU na Facebooku (maksymalnie jeden punkt). Aby go otrzymać, wystarczy w formularzu kontaktowym podać nazwę swojego konta.

Jak zostaną wyłonieni laureaci?

10 zwycięzców zostanie wyłonionych w następujący sposób:

 • Wygrywa 10 uczestników z największą liczbą punktów. LUB
 • W przypadku remisu:
  • najpierw wykorzystane zostanie pytanie dodatkowe – wybranych zostanie 40 uczestników, którzy najtrafniej oszacowali liczbę uczestników konkursu.
  • Panel oceniający przeanalizuje odpowiedzi tych 40 uczestników na końcowe pytania i wybierze 10 zwycięzców. Panel uwzględni dwa aspekty:
   1) zainteresowanie kinem i motywacja do odbycia podróży (aby konkurs wygrali najbardziej zmotywowani miłośnicy filmu) oraz
   2) obywatelstwo, ponieważ może być tylko jeden zwycięzca z jednego kraju.
Dlaczego warto?

10 uczestników z największą liczbą punktów weźmie udział w tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Laureatom zapewnione zostanie zakwaterowanie i podróż. Oprócz innych zajęć i spotkań z filmowcami zwycięzcy obejrzą dwa filmy wybrane do konkursu w sekcji „La Quinzaine des Réalisateurs”/ „Directors’Fortnight” oraz „Semaine de la Critique” / „International Critics’ Week”. Dostaną również przepustkę do budynków, w których odbywa się festiwal. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy zagwarantować dostępu do całego festiwalu. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych dla zwycięzców jest obowiązkowy. 

Kiedy i gdzie?

Do 26 marca br. należy wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytania znajdujące się na stronie konkursowej. Na początku kwietnia poznamy zwycięzców, którzy w maju pojadą na Festiwal FIlmowy do Cannes. 

Więcej infromacji:
Powrót do listy