Nowa Komisja, pod przewodnictwem von der Leyen, zatwierdzona przez Parlament Europejski

27/11/2019

1 grudnia 2019 r. wolą 461 posłów do Parlamentu Europejskiego swoją kadencję rozpocznie Komisja pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen. Po zakończonych przesłuchaniach i szczegółowej ocencie kandydatów, europarlamenatrzyści 27 grudnia 2019 r. na sesji w Strasburgu przyjęli wybór nowej Komisji. Wśród nowowybranych Komisarzy znalazł się Polak - Janusz Wojciechowski, który odpowiadać będzie za rolnictwo. 

Prezentując posłom do PE swój zespół oraz program nowej Komisji, Przewodnicząca-elekt Ursula von der Leyen powiedziała: „Jesteśmy gotowi i, co najważniejsze, Europa jest gotowa. Moje przeslanie jest proste: zabierzmy się do pracy!".

"Jeśli wykonamy naszą pracę jak należy, w 2050 r. Europa będzie pierwszym neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla kontynentem na świecie, będzie wiodącą siłą w sektorze cyfrowym, będzie gospodarką, która najlepiej potrafi znaleźć równowagę rynkiem a wymiarem społecznym... To zadanie nie jest łatwe, ale razem jesteśmy w stanie je wykonać," powiedziała Przewodnicząca-elekt.

Podczas głosowania 27 listopada br. 461 posłów zagłosowało za wyborem nowej Komisji Europejskiej, 157 zagłosowało przeciwko, a 89 wstrzymało się od głosu.

W nowo wybranej Komisji Europejskiej zasiada więcej kobiet niż kiedykolwiek, a jej członkowie to doświadczeni politycy. 

Więcej informacji: www.europarl.europa.eu

 

 

Powrót do listy