Pro Silesia na EWRC 2019

18/10/2019

Przedstawiciele miast i związku metropolitalnego z Województwa Śląskiego wzięli udział w tegorocznym Europejskim Tygodniu Miast i Regionów. Uczestnicy od 7 do 10 października wzięli udział w sesjach, których wiodącym tematem były Regiony i Miasta filarami przyszłości Unii Europejskiej. 

Przedstawiciele władz regionalnych i samorządowych z krajów UE spotkali się w samym sercu Europy, by podjąć rozmowę na temat przyszłości i kierunków rozwoju miast i regionów UE. W ponad 300 sesjach udział wzięło ponad 9 tysięcy słuchaczy, tysiąc wykładowóc oraz 200 dziennikarzy łącznie z ponad 70 krajów. 

Stowarzyszenie Biznes - Nauka - Samorzad "Pro Silesia: promuje i wspiera zaangażowanie jednostek samorządowych z naszego regionu w europejskie inicjatywy, dlatego sfinansowało przelot oraz pobyt przedstawicieli Członków Stowarzyszenia. Ostatecznie delegację stworzyli: Piotr Grzybowski z Miasta Częstochowa, Magdalena Kolka z Miasta Katowice, Marzena Małek z Miasta Zawiercie, Alina Rożek z Miasta Rybnik, Anna Włodarczak z Miasta Gliwice, Anna Woźniak z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Ze względu na zróżnicowaną specyfikę miast członkowskich zaproponowaliśmy indywidualną rejestrację na poszczególne sesje EWRC 2019 w obszarze:

  • przyszłość UE oraz rola miast i regionów, 
  • Europa bliższa obywatelowi,
  • inteligentniejsza Europa,
  • lepiej skomunikowana Europa,
  • lepiej zintegrowana społecznie Europa. 
Powrót do listy