Zdobądź fundusze na rozwój swojej inicjatywy! Zawalcz o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2020!

06/11/2019

Jesteście grupą 16-30 latków realizującą ciekawe inicjatywy na poziomie europejskim? A może indywidualnie zajmujecie się projektami o wymiarze unijnym? Jeśli tak to koniecznie weźcie udział w Konkursie o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego i zawalczcie o fundusze na swoje inicjatywy. Aplikować można do 31 stycznia 2020 r. 

Kto?

Parlament Europejski i Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu to Organizatorzy Konkursu, którzy co roku zapraszają młodych ludzi ze wszystkich państw członkowskich UE do zgłaszania projektów realizowanych przez aktywnie uczestniczących w rozwoju Europy młodych ludzi i do nich skierowanych.

Co?

Poprzedni laureaci nagrody otrzymali ją za takie projekty jak wymiana młodzieżowa, wydarzenia sportowe, artystyczne lub kulturalne bądź za projekty internetowe o wymiarze europejskim. Zajrzyj tutaj, aby poczytać o poprzednio nagrodzonych projektach.

Kiedy?
  • Start przyjmowania zgłoszeń: 6 listopada 2019
  • Termin składania zgłoszeń: 31 stycznia 2020
  • Selekcja zwycięzców krajowych przez jury krajowe: 20 marca 2020
  • Uroczystość wręczenia nagrody w Akwizgranie (Niemcy): 19 maja 2020
O co?
  • 7500 EUR - najlepszy projekt,
  • 5000 EUR - drugie miejsce,
  • 2500 EUR - trzecie miejsce.

W ramach nagrody trzej europejscy laureaci otrzymają zaproszenie do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub w Strasburgu.

Jeden przedstawiciel każdego z 28 krajowych laureatów zostanie zaproszony na kilka dni do Akwizgranu, aby wziąć udział w różnych wydarzeniach, w tym w uroczystości wręczenia Europejskiej Nagrody dla Młodzieży, która zawsze odbywa się na dwa dni przed Świętem Wniebowstąpienia Pańskiego, kiedy to jest wręczana Międzynarodowa Nagroda im. Karola Wielkiego.

Nagrody za trzy najlepsze projekty zostaną wręczone przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i przez przedstawicieli Fundacji Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu.

Twój projekt zyska także znaczny rozgłos za pośrednictwem kanałów medialnych Parlamentu Europejskiego i Fundacji.

... warto też wspomnieć o pobycie w Akwizgranie, który będzie wyjątkową okazją do spotkania się i zapoznania z innymi dynamicznymi młodymi ludźmi z całej Europy, miejscem dzielenia się wizją Europy w obecności przywódców europejskich, a dla wielu będzie to początek długotrwałych przyjaźni z myślącymi podobnie młodymi ludźmi z różnych zakątków Europy!

Czy mogę aplikować?

Projekty kandydujące do Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego mogą zgłaszać młodzi ludzie w wieku od 16 do 30 lat ze wszystkich państw członkowskich UE.

Projekty można zgłaszać indywidualnie lub, najlepiej, grupowo. Powinny one propagować wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym, budzić wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji oraz proponować młodym ludziom w Europie wzorce postępowania i dawać praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty.

Więcej infromacji:

Źródło: https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/pl/introduction.html

 

 

 

Powrót do listy