ODROCZONY TERMIN: Europejskie Spotkanie Młodzieży - pozwól innym usłyszeć swój głos!

05/08/2019

Masz 16-30 lat? Masz swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zastnawiasz się, jakie wyzwania kształtują się przed państwami członkowskimi? Masz pomysł, jak wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój współpracy unijnej? Koniecznie musisz wziąć udział w czwartej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży w Strasburgu, które odbędzie się 29-30 maja 2020 r. Chociaż oficjalna rejestracja ruszy w styczniu, do 15 października br. można aplikować o dofinansowanie na pokrycie kosztów związanych z podróżą i zakwaterowaniem.  

SPOTKANIE ZOSTAŁO ODROCZONE ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE UCZESTNIKÓW, SPOWODOWANE PANUJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA COVID-19.

Co?

Co dwa lata młodzież z państw członkowskich ma szansę uczestniczyć w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które jest wspaniałą platformą wymiany oraz kształtowania się ich pomysłów, co do przyszłości Unii Europejskiej. To wyjątkowa szansa dla młodych Europejczyków, bo poznali siebie i swoje wizje, ale skonfrontowali je również z decydentami w samym sercu europejskiej demokraji. 

Pomysły, obawy oraz nadzieje młodych Europejczyków zostaną przedstawione w raporcie, przekazanym wszystkim posłom do Parlamentu Europejskiego. Autorzy najbardziej wpływowych i innowacyjnych spostrzeżeń będą mogli zaprezentować swoje wizje bezpośrednio.  

Gdzie? Kiedy?

Czwarta edycja odbędzie się w dniach 29-30 maja 2020 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu.

Jak?

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy młodzi Europejsczycy, którzy mają miedzy 16 a 30 lat, a żeby przystąpić do rejestracji należy utworzyć 10-osobową grupę i złożyć aplikację w wyznaczonym terminie (rejestracja zostanie uruchomiona w styczniu 2020 r.). 

Udział w wydarzeniu jest bezpałtny, uczestnicy muszą zaorganizować i pokryć koszty podróży oraz zakwaterowania w Strassbourgu. 

Jednak Parlament Europejski, zaangażowany w promocję włączenia społecznego i zaangażowania obywatelskiego, umożliwia aplikację o wkład finansowy. Termin składania wniosków upływa 15 października 2019 r. 

Link do aplikacji o dofinansowanie.

Przydatne informacje
Powrót do listy