Europejski Tydzień Miast i Regionów - tego nie można przegapić!

12/07/2019

Przed nami największe wydarzenie skierowane do przedstawicieli Miast i Regionów państw członkowskich Unii Europejskiej. Od 7 do 10 października 2019 r. przedstawiciele władz regionalnych i samorządowych z UE spotkają się w samym sercu Europy, by podjąć rozmowy na temat przyszłości i kierunków rozwoju. Wiodąca tematyka tegorocznych spotkań to: Regiony i Miasta filarami przyszłości Unii Europejskiej.

17. edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast oferuje ponad 300 sesji, w tym warsztatów, laboratoriów, rozmów, sesji Q&A na wybrane tematy, wystawa "Agora Village" obejmująca degustacje specjałów z regionów i miast unijnych. Sesje w ramach tygodnia odbędą się w cetrum Square, w siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów oraz biurach poszczególnych regionalnych.  

Sesja inauguracyjna odbędzie się 7 października 2019 r. 

Zapoznaj się z programem i działaj!
  1. Zapoznaj się z programem EWRC 2019.
  2. Załóż / zaloguj się na swoje konto.
  3. Zarejestruj się na wybrane sesje.
Czym jest Europejski Tydzień Miast i Regionów?

Europejski Tydzień Regionów i Miast (EWRC, dawniej "Open Days") to największe wydarzenie na szczeblu europejskim poświęcone tematyce polityki spójności, potencjału rozwojowego regionów i miast oraz roli władz lokalnych i regionalnych w tworzeniu polityk unijnych. Europejski Tydzień Regionów i Miast jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się co roku w I połowie października w Brukseli. Organizatorami wydarzenia są Europejski Komitet Regionów (KR) oraz Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO). Co roku w warsztatach, seminariach i debatach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast uczestniczy kilka tysięcy przedstawicieli władz regionalnych i lokalnych, pracowników administracji, różnego rodzaju instytucji, organizacji, uniwersytetów, a nawet przedsiębiorców z całej Europy. Zobacz naszą relację z ubegłorocznej edycji, a także zapoznaj się z materiałem filmowym podsumowującym nasze warsztaty Let's talk about multi-partner cooperation and their impact on territorial development, zrealizowane w ramach EWRC 2018.

Powrót do listy