Przyszłość polskiej polityki spotkała się w Turawie!

26/06/2019

Dom Polski Południowej w Brukseli stawia na młodzież, bo to w ich rękach znajduje się nasza przyszłość. Przez trzy dni od 21 do 23 czerwca br. przedstawiciele młodzieżowych rad z województw małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego wzięli udział w dedykowanych im warsztatach dla aktywnej młodzieży w Turawie,  w ramach których rozwijali swoje zdolności pracy w grupie, przywódcze oraz realizowania projektów, ponadto wymieniali się swoim doświadczeniem z prac w radach młodzieżowych.

Kto wziął udział?

Warsztaty zorganizowano dla aktywnej młodzieży z regionów Domu Polski Południowej. Województwo Małopolskie reprezentowali Adam Lewan i Jakub Moraczyński z Młodzieżowej Rady Krakowa. Forum Młodzieży Województwa Opolskiego reprezdentowane przez Zuzannę Jarocką, Emilię Kiszczyk, Laura Piontek oraz Maksymilian Polis, a także Francek Posacki z Młodzieżowej Rady Miasta Opola to delegacja Województwa Opolskiego.  Natomiast Województwo Śląskie reprezentowali: Damian Trzeszkowski i Kuba Sikora z Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy, Klaudia Bittner i Eliza Kossowska z Młodzieżowej Rady Miasta Katowice, Maciek Wycisk z Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika oraz Paweł Jochymczyk z Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowiec. 

Co się wydarzyło w Turawie?

Młodzież z różnych województw miała okazję zobaczyć, jak funkcjonują inne rady. Jakie działania i inicjatywy są przez innych wdarażane, poznać sukcesy oraz trudności, z jakimi przyszło im się zmierzyć, podczas swoich kadencji. To wspaniała platforma wymiany wiedzy i doświadczeń. Poza tym uczestnicy spędzili trzy intensywne, warsztatowe dni pod okiem trenerki Karoliny Pisz z opolskiej Fundacji Laboratirum Zmiany. Realizowane ćwiczenia miały wpływ na poznanie się i integrację grupy, ale przede wszystkim obejmowały zagadnienia z obszaru komunikacji interpersonalnej i budowania zespołu, pracy w grupie, a także realizowania projektów. Dodatkowo młodzież miała okazję wziąć udział w spływie kajakowym po Małej Panwii. 

Organizatorzy

Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Domu Polski Południowej, natomiast koordynacji podjęło się Województwo Opolskie. 

Powrót do listy