Jesteś miłośnikiem europejskiego kina? Odpowiedz zatem na kilka pytań i wygraj wyjazd na Festiwal filmowy w Cannes!

20/02/2019

Kochasz europejskie kino?  Sprawdź swoją wiedzę i weź udział w konkursie! Do wygrania jest 10 wycieczek na festiwal filmowy w Cannes w maju 2019r. – w tym podróż i hotel. To okazja, aby bliżej poznać europejski sektor audiowizualny i spotkać się ze specjalistami z branży filmowej. Wystarczy do 19 marca 2019 r. odpowiedź na kilka pytań znajdujących się na stronie konkurowej #euFilmContest. 

 Kto może wziąć udział w konkursie?
  • ukończone 18 lat (w dniu 19 marca 2019 r.),
  • osoby posiadające prawo pobytu stałego w UE, a także mieszkańcy państw, które formalnie podpisały umowę uczestnictwa w programie Kreatywna Europa nie później niż 31 grudnia 2018 r. (Islandii, Norwegii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, byłej jugosłowiańskiej republiki Macedonii, Czarnogóry, Republiki Serbii, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Tunezji).

W konkursie nie mogą brać udziału:

  • pracownicy instytucji UE i ich bezpośredni krewni,
  • pracownicy branży filmowej, z wyjątkiem studentów szkół filmowych w pełnym wymiarze godzin.
Co należy zrobić?

Na stronie konkursowej znajduje się 18 pytań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymuje się jeden punkt. Dodatkowy punkt można uzyskać, jeśli śledzi się profil @MEDIAprogEU na Twitterze lub @CreativeEuropeEU na Facebooku (maksymalnie jeden punkt). Aby go otrzymać, należy pamiętać aby w formularzu kontaktowym podać nazwę swojego konta społecznościowego.

Dlaczego warto?

10 uczestników z największą liczbą punktów weźmie udział w tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Laureaci otrzymają bilet w obie strony do Cannes oraz dwa noclegi dla jednej osoby. Zapewnione zostanie zakwaterowanie i podróż. Zwycięzcy wezmą udział w pokazach dwóch filmów wybranych do konkursu w sekcji La Quinzaine des Réalisateurs/ Directors’Fortnight i Semaine de la Critique / International 2 Critics’ Week. Dostaną również akredytację festiwalową zapewniającą dostęp do budynków, w których odbywa się festiwal. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy zagwarantować dostępu do całego festiwalu.

Kiedy i gdzie?

Do 19 marca 2019 r. należy wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytania znajdujące się na stronie konkursowej. Na początku kwietnia poznamy zwycięzców, którzy w maju pojadą na Festiwal FIlmowy do Cannes. 

 

 

Powrót do listy