Pomagamy juniorom podbić rynek IT - trwa ABSL Technical Academy

14/02/2019

Czy każdy ma szansę zostać programistą biznesowym? Czy w ciągu trzech miesięcy można przygotować kandydatów bez doświadczenia, tak by mogli na równi konkurować  z osobami, które od lat są w branży IT? Zostały ostatnie dwa tygodnie ABSL Technical Academy. Uczestnicy tworzą już zaawansowane programy budując przy tym portfolia swojego kodu, które zaprezentują przed zespołami rekrutacyjnymi firm partnerskich już pod koniec miesiąca.

20 osób bez doświadczenia w 3 miesiące, a dokładnie podczas 200 godzin zajęć, posiądzie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu programowania, tak by mogli zaprezentować się przed komisją rekrutacyjną i powalczyć o miejsca w prestiżowych firmach z branży IT na Śląsku i Zagłębiu. Uczestnicy to studenci lub początkujący programiści myślący o zmienie obecnej pracy, ale również osoby znające podstawy programowania myślące o przekwalifikowaniu się. Od grudnia 2018 r.  biorą udział w intensywnym kursie, podczas którego mieli okazję poznać firmy partnerskie z branży IT, poszerzyć swoją praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu programowania, a także wypracować kompetencje niezbędne w pracy w IT, by na koniec kursu stanąć przed komisją rekrutacyjną, składającą się z przedstawicieli firm partnerskich i zawalczyć u nich o pracę. 

Juniorom ciężko znaleźć pracę w specyficznym i wymagającym środowiku IT, początkowo nie przynoszą dużej wartości biznesowej dla zespołu i wymagają stałego nadzoru, mają problem w odnalezieniu się w realiach biznesowych i pracy zespołowej, przez co potencjalni pracodawcy zniechęcają się do młodych kandydatów obawiając się kosztów, jakie pociągnie za sobą błędna rekrutacja. Nasz projekt ma na celu przygotowanie młodego programisty do efektywnej pracy w zespole, dlatego poza gruntowną wiedzą specjalistyczną, uczestniczy otrzymują również od nas wsparcie w obszarze kompetencji miękkich, trenując m.in. sztukę autoprezentacji z dr Krystianem Dudkiem. Po warsztatach ze sztuki promowania siebie samego i swoich produktów uczestnicy mieli okazję skonfrontować się z przedstawicielami firm partnerskich, którzy wyrazili miłe zaskoczenie poziomem i zdolnościami kursantów. Jaki będzie zatem efekt rozmów rekrutacyjnych po ukończonym kursie?

Duże zainteresowanie kursem oraz aprobata ze strony firm partnerskich spowodowały, że już uruchomiony został proces rekrutacyjny do wiosennej edycji programu. Szczegóły można znaleźć na stronie Corealate. 

 

 

 

Powrót do listy