Weź udział w jednej z najważniejszych sesji w ramach Europejskich Dni Przemysłu 2019!

15/01/2019

„Regionalne transformacje przemysłowe w nowym budżecie UE i ich wpływ na europejską gospodarkę” to sesja, w której nie można nie wziąć udziału w ramach tegorocznego Europejskich Dni Przemysłu w Brukseli. Już 5 lutego o godz. 16:20 w Centrum Konferencyjnym - The Egg odbędzie się panel, którego gospodarzem będzie Województwo Śląskie, jest możliwa dzięki wygranej Stowarzyszenia „Pro Silesia” w konkursie Komisji Europejskiej na kluczowe panele tematyczne Europejskich Dni Przemysłu 2019. Znaczenie tematu zaproponowanego przez Województwo Śląskie podkreśla fakt, że sesja będzie dodatkowo promowana w ramach innego, dużego wydarzenia – Forum Czystej Energii Przemysłowej.

 

Celem wydarzenia jest zogniskowanie dyskusji wokół transformacji przemysłowej regionów tradycyjnie związanych z przemysłem węglowym. Duża uwaga zostanie zatem poświęcona inicjatywie Coal Regions in Transition, prowadzonej przez KE z regionami węglowymi w Europie. 

W sesję zaangażowane będą również inne regiony europejskie, stojące przede podobnymi wyzwaniami. Ewolucja przemysłowa regionów związanych tradycyjnie z wydobyciem surowców kopalnych będzie miała ważny wpływ na całą unijną gospodarkę, również z powodu faktu, iż regiony te są często najbardziej uprzemysłowionymi obszarami w państwach członkowskich.

Głównym celem debaty będzie próba odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jak sprostać wysokim oczekiwaniom branżowym i społecznym oraz spełnić cele nowoczesnej gospodarki?
  • Jak rozpocząć skuteczną transformację gospodarczą i technologiczną?
  • Jak finansować działania w regionach?

Sesja rozpocznie się od dyskusji nt. inicjatywy Komisji Europejskiej „Coal Regions in Transition”. Następnie odbędzie się debata nt. realnych możliwości wsparcia regionów europejskich, przechodzących transformację węglową, poprzez środki finansowe, sprawdzone mechanizmy
i rozwiązania z terenu całej Europy. Sesja nawiąże także do nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 i propozycji Parlamentu Europejskiego dot. nowego Funduszu na rzecz regionów węglowych, wartego 4,8 mld Euro.

Rejestracja na sesję tematyczną możliwa jest do 18 stycznia 2019 r. poprzez oficjalną stronę internetową EU Industry Days: https://ec.europa.eu/eu-industry-days

Powrót do listy