Dzień na rzecz klimatu i zdrowia już w najbliższą sobotę

03/12/2018

Już w najbliższą sobotę odbędzie się "Dzień na rzecz klimatu i zdrowia". Współorganizowane przez Światową Organizację Zdrowia, Globalne Porozumienie na rzecz Klimatu i Zdrowia, Europejski Komitet Regionów oraz nasze Stowarzyszenie wydarzenie, skupiać się będzie na zaangażowaniu i współpracy środowisk międzynarodowych na rzecz walki ze zmianą klimatu oraz jej skutkami zdrowotnymi

W godz. 8.30 – 13.00 odbędzie się konferencja HEAL Polska w partnerstwie z Global Climate and Health Alliance (GCHA), naszym Stowarzyszeniem oraz Koalicją Klimatyczną pt. „Zmiana klimatu i zdrowie. Wyzwania dla sektora zdrowia w Polsce” gromadząca ekspertów zdrowia publicznego, lekarzy, naukowców, przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacje pozarządowe i wszystkie pozostałe osoby zainteresowane tematyką zdrowia i zmiany klimatu.

Z kolei, w drugiej części dnia, w godz. 13.00 – 17:00, odbędzie się „Szczyt na rzecz klimatu i zdrowia 2018” organizowany corocznie, przy okazji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Rejestracja:

Ze względów bezpieczeństwa wymagana jest rejestracja (do środy 5.12).

 

Przydatne infromacje:
  • data: 08 grudnia 2018
  • miejsce: Aula Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Bankowej 12 w Katowicach
  • tłumaczenie: PL-EN-PL jest zapewnione
  • Konferencja HAEL Polska - program
  • Szczyt na rzecz zdrowia i klimatu - program
  • strona konferencji

 

Organizatorzy

 

 

 

Powrót do listy