Aktualności

03/10/2018

Tak dla współpracy międzysektorowej - za nami Nowy Przemysł Expo

Za nami konferencja Nowym Przemysł Expo. Od  26 do 28 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach przedstawiciele ze świata polityki, biznesu i nauki debatowali nt. polityki technologicznej i instrumentów wsparcia rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii.

więcej
01/10/2018

Rozwiń swój biznes na rynku gruzińskim

Czy wiesz, że Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem, oferującym korzystne warunki prowadzenia biznesu? A w raporcie "Doing business 2018" zajęła wysokie, 9. miejsce? Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - to zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów (głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemia gospodarcza, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso). Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Iranu i Arabii Saudyjskiej. Zatem już 5 października br. poznaj specyfikę rynku gruzińskiego i podejmij decyzję o rozwinięciu swojego biznesu. 

więcej
21/09/2018

Nagroda "Pro Silesia" - doceniamy działalność biznesową o charakterze międzysektorowym

Czy Twoje przedsiębiorstwo podejmuje działania na rzecz współpracy międzysektorowej i umiędzynarodowienia? Biznes integrujący się z nauką i samorządem zostanie wreszcie nagrodzony! Już podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw wręczymy nagrodę "Pro Silesia". 

więcej
07/09/2018

Global Silesia - podbij zagraniczne rynki

Jak podbić rynki zagraniczne? Gdzie inwestować? Jakie zagrożenia czekają na przedstawicieli MŚP wkraczających na obcy grunt?

O tym wszystkim rozmawiać będziemy z ekspertami, podczas spotkań w ramach nowego projektu Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pn. GLOBAL SILESIA, którego inauguracja odbędzie się już 19 września 2018 r. w CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

więcej
19/09/2018

Akademia Dyplomacji pod patronatem Pro Silesii

Chcesz pogłębić tajniki sztuki dyplomacji? Twoja praca wymaga znajomości etyki biznesowej i towarzyskiej? Prowadzisz działalność w Polsce i za granicą? To już ostatni moment, by opanować sztukę dyplomacji. Do 30 września możesz przysłać swoją aplikację!

więcej
06/09/2018

"Black to Green" - weź udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice

Jak przystosować się do zmian klumatu? "Black to green" - czy transformacja trwa? Czy niskoemisyjne miasta są gotowe na zmiany klimatu? To tylko część zagadnień, która zostanie poruszona, podczas IV Dni Energii Miasta Katowice. Już 21 września br. przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw energetycznych będą uczestniczyć w debacie dotyczącej działań mitygacyjnych i adaptacyjnych.

więcej
06/09/2018

Udowodnij, że Twoje miasto jest miejscem otwartym na problemy jego mieszkańców!

To już ostatni dzwonek, żeby zgłosić swoje miasto do konkursu o nagrodę Acces City. Komisja Europejska do 16 września br. czeka na samorządy, które zapewniają każdemu ze swoich mieszkańców możliwość korzystania z miejskiej przestrzeni. 

więcej
03/09/2018

Gmina otwarta na inwestorów – warsztaty szkoleniowe

Zmieniające się standardy obsługi inwestorów wymagają od samorządów nieustannego poszerzania swojej wiedzy oraz ulepszania promocji gospodarczej regionu, dlatego zachęcamy do udziału w warsztatach szkoleniowych organizowanych w dniach 20-21 września w Szczyrku.

więcej
03/09/2018

Polskie startupy z szansą na międzynarodowy pitch deck przed światowymi inwestorami

Luksembursko-Polska Izba Handlowa w ścisłej współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce a także fundacją Luxembourg House of Financial Technology, 13 grudnia 2018 r., organizuje konferencję Luxembourg-Poland Business Conference a także konkurs, skierowany do polskich start-upów działających w obszarze FinTech&RegTech.

więcej
29/08/2018

#Horizon2020 Energy Info Day już 5 października

Ponad 200 mln. euro na projekty rozwijające nowoczesne systemy energetyczne oraz integrujące inteligentne rozwiązania w europejskich miastach w ramach programu Horyzont 2020. O szczegółach będzie można porozmawiać 5 października br. w Brukseli w ramach #H2020 Energy Info Day, organizowanego przez INEA.

więcej