Aktualności

05/08/2019

Europejskie Spotkanie Młodzieży - pozwól innym usłyszeć swój głos!

Masz 16-30 lat? Masz swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zastnawiasz się, jakie wyzwania kształtują się przed państwami członkowskimi? Masz pomysł, jak wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój współpracy unijnej? Koniecznie musisz wziąć udział w czwartej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży w Strasburgu, które odbędzie się 29-30 maja 2020 r. Chociaż oficjalna rejestracja ruszy w styczniu, do 15 października br. można aplikować o dofinansowanie na pokrycie kosztów związanych z podróżą i zakwaterowaniem.  

więcej
12/07/2019

Europejski Tydzień Miast i Regionów - tego nie można przegapić!

Przed nami największe wydarzenie skierowane do przedstawicieli Miast i Regionów państw członkowskich Unii Europejskiej. Od 7 do 10 października 2019 r. przedstawiciele władz regionalnych i samorządowych z UE spotkają się w samym sercu Europy, by podjąć rozmowy na temat przyszłości i kierunków rozwoju. Wiodąca tematyka tegorocznych spotkań to: Regiony i Miasta filarami przyszłości Unii Europejskiej.

więcej
01/07/2019

Czas na prezydencję Finlandii w Radzie UE - "Zrównoważona Europa - zrównoważona przyszłość"

Walka o klimat, ale i praworządność - a to nie jedyne priorytety fińskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, która rozpoczęła się 1 lipca 2019 r. Mottem trzeciej kadencji Finów zostało hasło "Zrównoważona Europa - zrównoważona przyszłość". W tym kontekście kluczowe będą kwestie: promowania zrównoważonego wzrostu oraz walki ze zmianami klimatu (UE powinna zwiększyć swoją pozycję światowego lidera w działania na rzecz klimatu poprzez przyjęcie długoterminowej strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej), pełne wykorzystanie sektora R&D oraz powstających innowacji sprzyjających digitalizacji.

więcej
12/07/2019

Kolejne Forum Miast odbędzie się w dniach 30-31 stycznia 2020r. w Porto

Przed nami 4. edycja Forum Miast! Samorządowcy, decydenci, praktycy miejscy, eksperci, badacze, promotorzy zrównoważonego rozwoju miast i wszyscy zainteresowani sprawami miejskimi, którzy wraz z partnerami zagranicznymi chcą kształtować przyszłość rozwoju miejskiego mają wielką szansę przedstawienia swoich idei i pomysłów oraz przedyskutowania ich w trakcie Forum Miast w Porto w dniach 30 - 31 stycznia 2020 r.

więcej
10/07/2019

Nowe działanie pilotażowe "Kina jako ośrodki innowacji dla społeczności lokalnych" - już dziś aplikuj!

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach naboru na realizację działania przygotowawczego „Kina jako ośrodki innowacji dla społeczności lokalnych”. Celem działania pilotażowego jest m.in. wsparcie rozwoju innowacyjnych ośrodków kultury skupionych wokół kin oraz wdrażania nowych sposobów angażowania publiczności. Termin aplikowania upływa 25 września br.

więcej
09/07/2019

Dołącz do stoiska MEDIA podczas MIPCOM 2019

Trwają zapisy na stoisko komponentu MEDIA programu Kreatywna Europa, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Telewizyjnych MIPCOM Cannes (14-17 października 2019 roku). Stoisko przeznaczone jest dla europejskich niezależnych filmowców i profesjonalistów oferujących europejskie treści zapewnia przestrzeń dla 180 wystawców. Udział w stoisku to konkurencyjne kwoty akredytacji na targi, a także szereg innych przywilejów. Obowiązuje zasada pierwszeństwa zapisów.

więcej
02/07/2019

Zebranie Zarządu oraz Walne Sprawozdawcze za nami!

Przyjęte sprawozdania finansowe, z działalności Zarządu oraz Stowarzyszenia, absolutorium dla Zarządu, a także zaakceptowana wysokość oraz termin opłacania składek, w tym przyjęcie propozycji tegorocznego budżetu to efekty Zebrania Zarządu oraz Walnego Zgromadzenia. Członkowie Stowarzyszenia obradowali 13 czerwca br. oraz 1 lipca br.  

więcej
26/06/2019

Przyszłość polskiej polityki spotkała się w Turawie!

Dom Polski Południowej w Brukseli stawia na młodzież, bo to w ich rękach znajduje się nasza przyszłość. Przez trzy dni od 21 do 23 czerwca br. przedstawiciele młodzieżowych rad z województw małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego wzięli udział w dedykowanych im warsztatach dla aktywnej młodzieży w Turawie,  w ramach których rozwijali swoje zdolności pracy w grupie, przywódcze oraz realizowania projektów, ponadto wymieniali się swoim doświadczeniem z prac w radach młodzieżowych.

więcej
21/06/2019

Młodzi politycy mają szansę podbić Unię Europejską!

Czy posiadasz mandat polityka wybranego na szczeblu lokalnym lub regionalnym? Masz nie więcej niż 40 lat? Chciałbyś nawiązać kontakty z innymi politykami na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym? Jeśli tak to nie zwlekaj! Do 28 czerwca 2019 r. Komisja Europejska prowadzi nabór do programu "Young elected politicians", dzięki któremu wybrani politycy będą mogli wziąć aktywny udział w tegorocznym Europesjkim Tygodniu Miast i Regionów. 

więcej
19/06/2019

Nie czekaj! Już dziś zarejestruj się na Europejskie Dni Badań i Innowacji w Brukseli 2019!

Jesteś zainteresowany wspólnym tworzeniem przyszłych polityk badań i innowacji, w tym również dalszego rozwoju założeń ramowego programu badań i innowacji na lata 2021-2027? Jeśli tak to koniecznie w dniach 24-26 września 2019 r. odwiedź Brukselę i weź udział w Europesjkich Dniach Badań i Innowacji - rejestracja już trwa. 

więcej