Aktualności

14/02/2019

Wsparcie rozwoju firm z wykorzystaniem funduszy unijnych w województwie śląskim

Jak wykorzystywać fundusze unijne w rozwoju przedsiębiorstw? Cudzoziemcy jako nowa grupa docelowa w konkursie ogłoszonym w ramach RPO-WŚL? Jak uzyskać wizy pobytowe oraz zezwolenia na pracę przez cudzoziemców? Jakie są procedury, gdy chce się zatrudnić cudoziemców? To tylko część zagadnień, które zostanie omówiona 21 lutego 2019 r. w Częstochowie, podczas szkolenia " Wsparcie rozwoju firm z wykorzystaniem funduszy unijnych w województwie śląskim". 

więcej
14/02/2019

"ABC pomocy publicznej dla MŚP" - weź udział w seminarium i dowiedz się więcej

Już 21 lutego 2019 r. w Warszawie odbędzie się seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiebiorstwo" pt. "ABC pomocy publicznej dla MŚP". Celem seminarium jest przedstawienie kluczowych z punktu widzenia praktyki funkcjonowania MŚP zagadnień dotyczących pomocy publicznej, w szczególności pomocy de minimis.

więcej
14/02/2019

Pomagamy juniorom podbić rynek IT - trwa ABSL Technical Academy

Czy każdy ma szansę zostać programistą biznesowym? Czy w ciągu trzech miesięcy można przygotować kandydatów bez doświadczenia, tak by mogli na równi konkurować  z osobami, które od lat są w branży IT? Zostały ostatnie dwa tygodnie ABSL Technical Academy. Uczestnicy tworzą już zaawansowane programy budując przy tym portfolia swojego kodu, które zaprezentują przed zespołami rekrutacyjnymi firm partnerskich już pod koniec miesiąca.

więcej
12/02/2019

Śląski akcent w ramach EU Industry Days 2019

Z inicjatywy  Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”, odbyła się niezwykle ważna sesja tematyczna pt: „Regionalne transformacje przemysłowe w nowym budżecie UE i ich wpływ na europejską gospodarkę”. Wydarzenie odbyło się  5 lutego 2019 r. w Brukseli w ramach Europejskich Dni Przemysłu, największego tego typu wydarzenia Komisji Europejskiej. Funkcję gospodarza sesji pełniło Województwo Śląskie w osobie Wicemarszałka Wojciecha Kałuży.

więcej
11/02/2019

Dołącz do dyskusji nt. budowania niskoemisyjnej i i odpornej na zmiany klimatu przyszłości - spotkanie projektowe sieci ERRIN

Już 9 kwietnia br. w Brukseli Grupa robocza ds. Energii i Zmian Klimatu sieci ERRIN organizuje spotkanie projektowe, które ma na celu przedłożenie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach zbliżającego się naboru do programu Horyzont 2020 poświęconemu budowaniu niskoemisyjnej i odpornej na zmiany klimatu przyszłości.

więcej
11/02/2019

Kierownicy europejskich projektów badawczych, trwają zapisy na szkolenie "V4 Training" edycja wiosenna 2019

Do końca tygodnia Biuro PolSCA wraz z grupą V4 czeka na zgłoszenia na szkolenie dla menedżerów europejskich projektów badawczych. Już od 27 do 29 marca 2019 r. w Brukseli, podczas wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez specjalistów m.in. z Komisji Europejskiej oraz europejskich instytucji działających w Brukseli na rzecz badań naukowych i innowacji będzie można dowiedzieć się więcej na temat programu ramowego jak i kolejnego, który będzie funkcjonował pod nazwą Horyzont Europa.

więcej
08/02/2019

Cluster Collaboration Day - Klastry w obliczu nowych wyzwań

Jakie możliwości pozyskiwania grantów w programach ramowych, jak i programach krajowych mają klastry? Już 22 lutego 2019 r. w Warszawie Krajowy Punk Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje spotkanie m.in. z przedstawicielami Komisji Europejskiej, dedykowane klastrom oraz małym i średnim przedsiębiorcom. Uczestnicy dowiedzą się więcej na temat możliwości pozyskiwania funduszy z programu COSME, Horyzont 2020 oraz o RIS.

więcej
05/02/2019

Międzynarodowe Centrum Kongresowe doceniane na całym świecie

20 000 uczestników, negocjatorzy ze 196 krajów, 65 500 porcji kawy, 28 000 kanapek, 30 500 obiadów, 6 000 mebli, 190 urządzeń IT/AV ponad 2 120 spotkań i wydarzeń towarzyszących a to wszystko w ciągu 2 tygodni w Katowicach. 

więcej
21/01/2019

Do 7 mln euro na projekty z zakresu przyszłości niskoemisyjnej, odpornej na zmianę klimatu

Do 19 lutego 2019 r. można wnioskować o dofinansowanie na badania, które powinny wykazać w jaki sposób procesy ekologiczne, różnorodność biologiczna (w tym ekosystemy lądowe i / lub morskie) oraz usługi ekosystemowe bezpośrednio i pośrednio wpływają na zmiany klimatyczne. Działania powinny uwzględniać interakcje i reakcje między zmianą klimatu a różnorodnością biologiczną, funkcjami i usługami ekosystemowymi.

więcej
31/01/2019

Śląsk w samym sercu Europy

W Brukseli znowu zrobi się głośno na temat Województwa Śląskiego. Organizacja jednej z najważniejszych sesji w ramach Europejskich Dni Przemysłu, przekazanie prezydencji Domu Polski Południowej w Brukseli, intensywna promocja potencjału regionalnego, a to wszystko już 5 i 6 lutego br. w Brukseli. 

więcej