Aktualności

15/01/2020

Zaangażowanie obywateli w dobre zarządzanie polityką spójności - weź udział w lutowej konferencji wysokiego szczebla w Brukseli!

Politycy, decydenci, władze krajowe, regionalne i lokalne, organizacje pozarządowe, praktycy i środowiska akademickie mogą wziąć udział w konferencji wysokiego szczebla, nt. zaangażowania obywateli w dobre zarządzanie Polityką Spójności. Organizowana przez Dyrekcję  Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej konferencja obędzie 6 lutego br. w brukselskim The Square

więcej
13/01/2020

Za nami szkolenie z zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych - dowiedz się, co Cię ominęło!

Nowości płynące z ustawy z 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych, polityka Unii Europejskiej w sprawie zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych, analiza potrzeb zamawiającego czy też partnerstwo innowacyjne. To tylko część zagadnień poruszonych, podczas piątkowego seminarium zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Zapoznaj się z fotorelacją oraz prezentacjami prowadzących. 

więcej
10/01/2020

Europejskie Spotkanie Młodzieży - już dziś dołącz do majowego szczytu EYE 2020 w Strasburgu! Bo przyszłość zaczyna się teraz!

Od dziś możesz się zarejestrować na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych w Strasbourgu! 29-30 maja br. młodzi w wieku 16-30 z całej Unii, już po raz czwarty będą mieli okazję do wyrażenia swojej opinii na temat UE i jej przyszłości. Dowiedzą się więcej na temat wyzwań, jakie nas czekają, a także podzielą się swoją wizją rozwoju współpracy unijnej.

więcej
03/01/2020

Chorwacja przejmuje prezydencję w UE

Chorwacja, kraj z najkrótszym stażem członkowskim, objął swoją pierwszą prezydencję w Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2020 r. przez najbliższe pół roku przewodniczyć będzie pracom parlamentarnym. Najważniejsze wyzwania, jakie ma przed sobą to brexit oraz negocjacje unijnego budżetu 2021-2027. 

więcej
02/01/2020

Co nas czeka w 2020?

Nowy rok, nowe wyzwania. Jakie stoją przed Unią Europejską? Jak zapowiada się 2020 rok?

więcej
24/12/2019

Wesołych Świąt z Pro Silesią!

więcej
20/12/2019

Nowe Prawo Zamówień Publicznych - porozmawiaj z twórcą koncepcji!

Jesteś ciekaw czym jest prawo zamówień zrównoważonych? Jakie zmiany przyniosła ustawa z dnia 11 września 2019 r. w zakresie prawa zamówień publicznych? A może chcesz poznać dobre praktyki w obszarze zamówień prośrodowiskowych i proinnowacyjnych? Na te wszystkie pytania uzyskasz odpowiedź już 10 stycznia 2020 r. w Auli  im. K. Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Stowarzyszenie "Pro Silesia" wraz z Górnośląsko-Zagłębiowsko Metropolią organizują seminarium, które poprowadzą twórca koncepcji nowej ustawy dot. zamówień publicznych - Profesor Michał Kania oraz Mecenas Michał Wojciechowski -  od lat specjalizujący się w zamówieniach publicznych. 

więcej
17/12/2019

Europejskie Uniwersytety - szansa na fundusze na nowe partnerstwa

Czas zintegrować nowe pokolenie kreatywnych Europejczyków, którzy będą w stanie współpracować w różnych językach, ponad granicami państw i dyscyplinami, aby sprostać ogromnym wyzwaniom społecznym i niedoborom wykwalifikowanej kadry w Europie.

Do 26 lutego 2020 roku można aplikować w drugim naborze wniosków Europejskie Uniwersytety w ramach Akcji 2 -  - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w programie ERASMUS+. W puli 

więcej
16/12/2019

Szczyt klimatyczny COP25 zakończony bez porozumienia

Bez porozumienia zakończył się w niedzielę szczyt klimatyczny COP25 w Madrycie. Delegaci z blisko 200 krajów, którzy obradowali nad sprawą handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, podkreślili jedynie "pilną potrzebę" przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

więcej
13/12/2019

Tylko Polska nie zgodziła się na neutralność klimatyczną do 2050 r.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poinformował w nocy, że przywódcy państw członkowskich UE zgodzili się, by w 2050 r. Unia osiągnęła neutralność klimatyczną. Jednak Polska, jako jedyna, uzyskała na realizację tego celu więcej czasu.

więcej