Aktualności

11/09/2019

Bezpłatny hotspot w Twoim mieście - w zasięgu jednego kliknięcia!

Rusza trzeci nabór inicjatywy WiFi4EU! 19 września br. o godz. 13:00 wystarczy wysłać aplikację i otrzymać bon o wartości 15 tys. euro na instalację hotspotów WI-FI w przestrzeni publicznej. O otrzymaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń, więc warto już dziś dopełnić formalności i zarejestrować się na platformie, by w momencie uruchomienia naboru, tylko wysłać aplikację. 

więcej
09/09/2019

Młodzi tłumacze do boju!

Rusza 13-edycja Juvenes Translatores, który wyłoni najlepsze tłumaczenie wykonane online przez 17-latków ze szkół średnich z Unii Europejskiej. Do 20 października br. należy zarejestrować szkołę na platformie konkursowej. Każda placówka może zgłosić od 2 do 5 uczniów urodzonych w 2002 r., którzy 21 listopada przystąpią do tłumaczenia  tekstu na temat tego, co młodzi ludzie mogą zrobić, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości Europy.

więcej
28/08/2019

Zostań członkiem grupy eksperckiej ds. e-zdrowia!

Do 27 września 2019 r. można aplikować i dołączyć do grupy eksperckiej ds. e-zdrowia. Komisja Europejska ogłosiła nabór  do panelu, którego członkowie w latach 2019-2022 będą doradzać w zakresie przygotowania i wdrożenia polityki cyfrowej transformacji opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej. 

więcej
20/08/2019

Twoja przygoda Europejskim Komitecie Regionów rozpoczyna się właśnie teraz - aplikuj i odbądź staż!

Marzy Ci się kariera w instytucjach unijnych? To najwyższy czas, byś odbył 5-miesięczny płatny staż w Europejskim Komitecie Regionów. Jeśli jesteś absolwentem uczelni wyższej, władasz co najmniej jednym oficjalnym językiem UE oraz językiem angielskim lub francuskim, to koniecznie złóż swoją aplikację do 30 września br, a od 16 lutego 2020 do 15 lipca 2020 rozpocznie się Twoja przygoda w KR!

więcej
12/08/2019

Znamy skład misji nowego Programu Ramowego Horyzont Europa - w czterech z pięciu uczestniczą Polacy!

Polacy będą wpływać na kształtowanie się ram przyszłego programu badań i innowacji Horyzont Europa. 4 lipca 2019 r. Komisarz ds. badań naukowych Carlos Moedas przedstawił nazwiska Przewodniczących poszczególnych misji, które złożą się na program Horyzont Europa tj: zmiany klimatu oraz transformacje społeczne,  nowotwory, zdrowie oceanów, mórz, przybeż i wód śródlądowych, klimat naturalny i inteligentne miasta, zdrowa gleba i żwyność. Każdy zarząd misji składa się z 15 ekspertów, wśród których nie mogło zabraknąć Polaków. 

więcej
05/08/2019

Europejskie Spotkanie Młodzieży - pozwól innym usłyszeć swój głos!

Masz 16-30 lat? Masz swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zastnawiasz się, jakie wyzwania kształtują się przed państwami członkowskimi? Masz pomysł, jak wpłynąć na jeszcze lepszy rozwój współpracy unijnej? Koniecznie musisz wziąć udział w czwartej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży w Strasburgu, które odbędzie się 29-30 maja 2020 r. Chociaż oficjalna rejestracja ruszy w styczniu, do 15 października br. można aplikować o dofinansowanie na pokrycie kosztów związanych z podróżą i zakwaterowaniem.  

więcej
12/07/2019

Europejski Tydzień Miast i Regionów - tego nie można przegapić!

Przed nami największe wydarzenie skierowane do przedstawicieli Miast i Regionów państw członkowskich Unii Europejskiej. Od 7 do 10 października 2019 r. przedstawiciele władz regionalnych i samorządowych z UE spotkają się w samym sercu Europy, by podjąć rozmowy na temat przyszłości i kierunków rozwoju. Wiodąca tematyka tegorocznych spotkań to: Regiony i Miasta filarami przyszłości Unii Europejskiej.

więcej
01/07/2019

Czas na prezydencję Finlandii w Radzie UE - "Zrównoważona Europa - zrównoważona przyszłość"

Walka o klimat, ale i praworządność - a to nie jedyne priorytety fińskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, która rozpoczęła się 1 lipca 2019 r. Mottem trzeciej kadencji Finów zostało hasło "Zrównoważona Europa - zrównoważona przyszłość". W tym kontekście kluczowe będą kwestie: promowania zrównoważonego wzrostu oraz walki ze zmianami klimatu (UE powinna zwiększyć swoją pozycję światowego lidera w działania na rzecz klimatu poprzez przyjęcie długoterminowej strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej), pełne wykorzystanie sektora R&D oraz powstających innowacji sprzyjających digitalizacji.

więcej
12/07/2019

Kolejne Forum Miast odbędzie się w dniach 30-31 stycznia 2020r. w Porto

Przed nami 4. edycja Forum Miast! Samorządowcy, decydenci, praktycy miejscy, eksperci, badacze, promotorzy zrównoważonego rozwoju miast i wszyscy zainteresowani sprawami miejskimi, którzy wraz z partnerami zagranicznymi chcą kształtować przyszłość rozwoju miejskiego mają wielką szansę przedstawienia swoich idei i pomysłów oraz przedyskutowania ich w trakcie Forum Miast w Porto w dniach 30 - 31 stycznia 2020 r.

więcej
10/07/2019

Nowe działanie pilotażowe "Kina jako ośrodki innowacji dla społeczności lokalnych" - już dziś aplikuj!

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach naboru na realizację działania przygotowawczego „Kina jako ośrodki innowacji dla społeczności lokalnych”. Celem działania pilotażowego jest m.in. wsparcie rozwoju innowacyjnych ośrodków kultury skupionych wokół kin oraz wdrażania nowych sposobów angażowania publiczności. Termin aplikowania upływa 25 września br.

więcej