Aktualności

07/09/2018

Global Silesia - podbij zagraniczne rynki

Jak podbić rynki zagraniczne? Gdzie inwestować? Jakie zagrożenia czekają na przedstawicieli MŚP wkraczających na obcy grunt?

O tym wszystkim rozmawiać będziemy z ekspertami, podczas spotkań w ramach nowego projektu Stowarzyszenia Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pn. GLOBAL SILESIA, którego inauguracja odbędzie się już 19 września 2018 r. w CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

więcej
06/09/2018

"Black to Green" - weź udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice

Jak przystosować się do zmian klumatu? "Black to green" - czy transformacja trwa? Czy niskoemisyjne miasta są gotowe na zmiany klimatu? To tylko część zagadnień, która zostanie poruszona, podczas IV Dni Energii Miasta Katowice. Już 21 września br. przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw energetycznych będą uczestniczyć w debacie dotyczącej działań mitygacyjnych i adaptacyjnych.

więcej
06/09/2018

Udowodnij, że Twoje miasto jest miejscem otwartym na problemy jego mieszkańców!

To już ostatni dzwonek, żeby zgłosić swoje miasto do konkursu o nagrodę Acces City. Komisja Europejska do 16 września br. czeka na samorządy, które zapewniają każdemu ze swoich mieszkańców możliwość korzystania z miejskiej przestrzeni. 

więcej
03/09/2018

Gmina otwarta na inwestorów – warsztaty szkoleniowe

Zmieniające się standardy obsługi inwestorów wymagają od samorządów nieustannego poszerzania swojej wiedzy oraz ulepszania promocji gospodarczej regionu, dlatego zachęcamy do udziału w warsztatach szkoleniowych organizowanych w dniach 20-21 września w Szczyrku.

więcej
29/08/2018

#Horizon2020 Energy Info Day już 5 października

Ponad 200 mln. euro na projekty rozwijające nowoczesne systemy energetyczne oraz integrujące inteligentne rozwiązania w europejskich miastach w ramach programu Horyzont 2020. O szczegółach będzie można porozmawiać 5 października br. w Brukseli w ramach #H2020 Energy Info Day, organizowanego przez INEA.

więcej
28/08/2018

Uczyńmy Europę światowym liderem badań i innowacji - Europejskie Forum Technologiczne już we wrześniu

Przed nami największe w tym roku w Polsce wydarzenie zrzeszające  menedżerów, technologów, naukowców i polityków, które w całości poświęcone będzie funkcjonowaniu instrumentów wsparcia innowacyjnych wdrożeń podejmowanych przez przedsiębiorstwa i doskonaleniu systemu nauki przemysłowej, dlatego w dniach 26-27 września koniecznie trzeba odwiedzić Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. 

więcej
27/07/2018

Czy wysłałeś już swoją aplikację na stanowisko Asystenta Biur Regionalnych w Brukseli?

Znasz języki obce? Praca administracyjno-biurowa nie jest Ci straszna? Swobodnie poruszasz się w tematach związanych z samorządem? A na dodatek interesujesz się zagadnieniami ze świata UE i marzysz o przygodzie w Brukseli?

Jeśli ten opis jest o Tobie to nie zwlekaj i juz dzis aplikuj na stanowisko: Asystenta Biur Regionalnych w Brukseli.

więcej
25/07/2018

Chcesz mieć wpływ na to, jak w Polsce rozwijają się startupy?

Jesteś współzałożhycielem, wspólnikiem lub CEO startupu? Jeśli tak, koniecznie weź udział w  badaniu nt. polskich startupów, tym samym przyczyniając się do ich rozwoju. Masz czas do końca lipca!

więcej
23/07/2018

Miej wpływ na kształt strategii długoterminowej redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE

Dyrekcja Generalna ds. Działań w dizedzinie Klimatu rozpoczęła otwarte konsultacje ws. strategii długoterminowej redukcji emisji gazów cieplarnianych UE, które potrwają do 9 października 2018 r. 

więcej
20/07/2018

"Pro Silesia" liderem innowacyjnych warsztatów w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów 2018

W obliczu zbliżającej się nowej unijnej perspektywy finansowej, już 9 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Holandii, Rumunii oraz Turcji, zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania i formuły współpracy w kontekście inteligentnych specjalizacji oraz wspólnie zastanowimy się jak wykorzystać istniejące już narzędzia i instrumenty, aby jeszcze lepiej służyły regionom i miastom oraz realizowały regionalne strategie innowacji. 

więcej