Częstochowa

Częstochowa to jedno z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich miast będące duchową stolicą Polski to 800 lat historii i tradycji. Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze znany jest na całym świecie, sanktuarium odwiedza rocznie cztery miliony pątników z osiemdziesięciu krajów świata. Swoistym fenomenem w skali ogólnoświatowej są pielgrzymki piesze, z którymi w ciągu roku przybywa do miasta ponad dwieście tysięcy osób. 

Czytaj całość

Katowice

Katowice to stolica województwa śląskiego liczącego ponad 4,5 mln mieszkańców, to również centralne miasto Aglomeracji Górnośląskiej liczącej prawie 2 mln osób.
Od 1 lipca 2017 r. Katowice są stolicą liczącej ponad 2,2 mln ludzi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, składającej się z 41 miast i powiatów. Utworzenie metropolii ma na celu wspólną promocję regionu, inwestowanie oraz konkurowanie z innymi ośrodkami.

Czytaj całość

Rybnik

Rybnik - miasto położone na Górnym Śląsku, mocno osadzone w tradycji regionu, ale też czerpiące z osiągnięć współczesności. Miejsce, w którym dobrze się żyje, pracuje i wypoczywa, a ekonomiczno-społeczny potencjał pozwala na realizację opłacalnych interesów biznesowych. Zapraszamy do odkrywania walorów Rybnika, który ma bardzo wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom, przyjezdnym, przedsiębiorcom i inwestorom.

Czytaj całość

Sosnowiec

Sosnowiec to miasto pogranicza kulturowego - w swojej 115-letniej historii było świadkiem współistnienia różnych narodowości, które wniosły w jego pejzaż bogactwo i różnorodność życia, tworząc specyficzną i barwną mozaikę społeczno-kulturową. Przez dziesięciolecia miasto przeżywało różne koleje losu. Kiedy Sosnowiec otrzymał prawa miejskie, w czerwcu 1902 roku, zajmował obszar 19 km i liczył zaledwie 60 tysięcy mieszkańców. Trzeba jednak pamiętać, że jego początki sięgają kilku wieków wstecz, a pierwsze wzmianki o jego terenach pochodzą z 1. połowy XIII wieku.

Czytaj całość

Zawiercie

Zawiercie to miasto atrakcyjnych perspektyw dla rozwoju przedsiębiorczości i turystyki. Sprzyjające położenie geograficzne w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz bliska odległość od Aglomeracji Śląskiej korzystnie wpływają na gospodarczy rozwój tego ośrodka. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 78 łącząca Śląsk z województwem świętokrzyskim, a droga szybkiego ruchu A1 oddalona jest od Zawiercia jedynie o 16 km. Doskonałe połączenia komunikacji samochodowej i kolejowej oraz bliska odległość od Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach-Pyrzowicach to atut Zawiercia wpływający na rozwój gospodarczy miasta, które dla nowych inwestorów przygotowało Strefę Aktywności Gospodarczej.

Czytaj całość