Aktualności

27/07/2018

Czy wysłałeś już swoją aplikację na stanowisko Asystenta Biur Regionalnych w Brukseli?

Znasz języki obce? Praca administracyjno-biurowa nie jest Ci straszna? Swobodnie poruszasz się w tematach związanych z samorządem? A na dodatek interesujesz się zagadnieniami ze świata UE i marzysz o przygodzie w Brukseli?

Jeśli ten opis jest o Tobie to nie zwlekaj i juz dzis aplikuj na stanowisko: Asystenta Biur Regionalnych w Brukseli.

więcej
25/07/2018

Chcesz mieć wpływ na to, jak w Polsce rozwijają się startupy?

Jesteś współzałożhycielem, wspólnikiem lub CEO startupu? Jeśli tak, koniecznie weź udział w  badaniu nt. polskich startupów, tym samym przyczyniając się do ich rozwoju. Masz czas do końca lipca!

więcej
23/07/2018

Miej wpływ na kształt strategii długoterminowej redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE

Dyrekcja Generalna ds. Działań w dizedzinie Klimatu rozpoczęła otwarte konsultacje ws. strategii długoterminowej redukcji emisji gazów cieplarnianych UE, które potrwają do 9 października 2018 r. 

więcej
20/07/2018

"Pro Silesia" liderem innowacyjnych warsztatów w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów 2018

W obliczu zbliżającej się nowej unijnej perspektywy finansowej, już 9 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Holandii, Rumunii oraz Turcji, zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania i formuły współpracy w kontekście inteligentnych specjalizacji oraz wspólnie zastanowimy się jak wykorzystać istniejące już narzędzia i instrumenty, aby jeszcze lepiej służyły regionom i miastom oraz realizowały regionalne strategie innowacji. 

więcej
19/07/2018

Podnieś swoje kwalifikacje z WUPem Katowice

Darmowe kursy zawodowe, szkolenia językowe, wsparcie specjalistów takich jak doradcy zawodowi, psychologowie, czy doradcy biznesowi, a to wszystko w ramach projektu EURES pn. "Praca z EURESEM - Twoim sukcesem". 

więcej
17/07/2018

Regiony partnerskie Polski Południowej debatowały na Śląsku

Pro Silesia gościła przedstawicieli regionów partneskich wchodzących w skład Domu Polski Południowej. W dniach 12-13 lipca br. w Katowicach odbyło się coroczne spotkanie w ramach, którego zorganizowane zostały spotkania dot. obszarów merytorycznych DPP: energetyki i innowacji oraz dyskutowano m.in. nt. planów współpracy na kolejne lata.

więcej
09/07/2018

Debata wysokiego szczebla na temat zmian klimatycznych i COP24 w trakcie sesji plenarnej Komitetu Regionów

5 lipca 2018 r. w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata wysokiego szczebla poświęcona wyzwaniom klimatycznym i nadchodzącej Konferencji Narodów Zjednoczonych COP24 w Katowicach.

więcej
03/07/2018

Pakiet Zimowy coraz bliżej

Zakończyły się negocjacje nad dyrektywą o efektywności energetycznej i rozporządzeniem o zarządzaniu unią energetyczną. Wejdą w życie zapewne w 2021 r. Z ośmiu aktów prawnych wchodzących w skład tzw. Pakietu Zimowego udało się dopiąć już cztery kluczowe akty prawne: dyrektywę o efektywności energetycznej budynków, dyrektywę OZE, rozporządzenie "governance" oraz dyrektywę o efektywności energetycznej. 

więcej
02/07/2018

"Europa, która chroni" - Austria obejmuje przewodnictwo w UE

Austria 1 lipca br. objęła przewodnictwo w Radzie UE. Jako priorytety w swojej półrocznej kadencji wskazała bezpieczeństwo oraz walkę z nielegalną migracją, zapewnienie dobrobytu i konkurencyjności, poprzez digitalizację i stabilność w europejskim sądownictwie. 

więcej
30/06/2018

#EUinMyRegion - zrób zdjęcie i wygraj

Masz szansę znaleźć się pośród szczęśliwej 30! Twoje zdjęcia mogą zostać zaprezentowane w ramach mobilnej wystawy fotograficznej, która będzie pokazywana w całej Europie, a ponadto promowana w oficjalnych mediach Komisji Europejskiej! 

więcej