Aktualności

13/03/2018

8 dni – 150 spotkań – 5 miast – 100 ekspertów - Trwa 14 Festiwal Nauki WSB

Czy całować się to „stawać się całością”? Czego będziemy się bali w 2050 roku? Kto zamieszkuje w naszym ciele? Gdzie szukać talentów? Jak przy pomocy Internetu rozprzestrzenia się epidemia głupoty? Na te i wiele innych pytań będzie można poznać odpowiedź podczas 14. Festiwalu Nauki organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Hausner.

więcej
14/02/2018

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia

Polskie oraz brukselskie biuro Pro Silesii, sieci europejskie, działania merytoryczne, promocyjne oraz organizacyjne. To tematy poruszane, podczas posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia, które odbyło się 14 lutego br. w siedzibie Stowarzyszenia. 

więcej
13/02/2018

V4 Training – kolejna edycja szkoleń dla menadżerów badań naukowych już w kwietniu

Biuro Polskiej Akademii Nauk wspólnie z innymi biurami państw Grupy Wyszehradzkiej organizuje kolejną edycję szkoleń dla menadżerów badań naukowych. Szkolenie odbywać się będzie w dniach 18-20 kwietnia 2018 r. w Brukseli, natomiast zgłoszenia przyjmowane będą do 2 marca br.

więcej
13/02/2018

I Targi BIO BEST w Brukseli – do końca marca Organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie!

Prowadzisz działalność związaną z szeroko pojętą tematyką bio? Zajmujesz się zdrową żywnością, kosmetykami naturalnymi, odzieżą ekologiczną, wellness, uprawami bio etc.? Jeśli tak to nie możesz przegapić I Targów Bio Best w Brukseli, które odbędą się w dniach 5-6 maja br. 

więcej
12/02/2018

Bezpieczeństwo dostaw energii i ochrona konkurencji na jednolitym rynku - Komunikat prasowy Komisji Europejskiej

Pomoc państwa: Komisja zatwierdziła sześć mechanizmów zdolności wytwórczych mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, we Włoszech i w Polsce. 

Komunikat prasowy Komisji Europejskiej z dn. 7 lutego 2018 r.

więcej
09/02/2018

Silesia pod Błękitnym Niebem – kolejny krok ku zielonej energii na Śląsku

Rusza wspólny projekt Województwa Śląskiego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, mający na celu zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza na Śląsku, a w rezultacie poprawę jakości życia mieszkańców. „Silesia pod Błękitnym Niebem” to 100 mln. zł na projekty badawcze i rozwojowe. 

więcej
05/02/2018

Poszukiwani partnerzy do projektu w ramach programu Europa dla obywateli

Przedstawiciele gminy La Palma del Condado w Hiszpanii poszukują partnerów do projektu dot. żywności w ramach programu Europa dla Obywateli 2014-2020, komponent 2: sieci miast

Termin składania zgłoszeń: 1 marca 2018 r. 

więcej
05/02/2018

Szkolenie dla NGO i Izb Gospodarczych – zapisz się już dziś!

Prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, analiza finansowa - to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone, podczas 3-dniowego szkolenia dla NGO i Izb Gospodarczych 26-28 lutego w Katowicach. 

więcej
01/02/2018

Trwają prace nad nowymi ramami finansowania po 2020 roku - miej wpływ na sposób ich formowania

Głos województwa śląskiego jest niezwykle istotny! Celem, zainicjowanych przez Komisję Europejską konsultacji, ma być uzyskanie opinii na temat oczekiwań obywateli UE w zakresie finansowania oraz funduszy unijnych w poszczególnych dziedzinach. Odpowiedzi zostaną wzięte pod uwagę przy pracach nad tworzeniem nowej generacji programów finansowych objętych wieloletnimi ramami finansowymi po 2020 r., czyli długoterminowym budżetem UE.

więcej
31/01/2018

Polacy w Brukseli – spotkanie przedstawicieli Biur Regionalnych

Współpraca za granicą! Pro Silesia zorganizowała spotkanie przedstawicieli polskich Biur Regionalnych w Brukseli. 

więcej