Aktualności

17/05/2018

Święto Konstytucji 3-Maja w Brukseli

227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja obchodzono również w Brukseli. 14 maja br. w ratuszu na głównym rynku (Grand Place) w Brukseli Ambasada RP w Brukseli wraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, Stałym Przedstawicielstwem RP przy NATO, Instytutem Polskim w Brukseli, Polską Organizacją Turystyczną w Brukseli oraz przedstawicielstwami regionów polskich obecnymi w Brukseli zadbały o uczczenie pamięci o polskim święcie. 

więcej
14/05/2018

Zebranie Zarządu oraz Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

Sprawozdanie z prac Zarządu, Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej, a także finansowe, absolutorium dla Zarządu, Gónośląska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości nowym Członkiem Stowarzyszenia, to efekty Zebrania Zarządu oraz Sprawozdawczego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia, które miały miejsce w piątek 11 maja br. 

więcej
02/05/2018

LIFE - dowiedz się jak pozyskiwać fundusze na rzecz ochrony środowiska i klimatu

Już w maju dowiedz się więcej na temat możliwości pozyskiwania funduszów unijnych na rzecz ochrony środowiska i klimatu. 

NFOŚiGW w dniach 15-18 maja 2018 r. w Warszawie organizuje serię bezpłatnych szkoleń dotyczących tworzenia projektów oraz aplikowania o środki w ramach Programu LIFE, w naborze 2018. Eksperci przedstawią zasady tworzenia fiszek koncepcyjnych (concept note) i składania wniosków w tegorocznym naborze. 

więcej
26/04/2018

Info Day dla Miast

kropka iconHoryzont 2020 kropka icon Interreg Europa kropka icon Urbact kropka icon Europa dla Obywatelikropka icon  

Już 9 maja w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządowych, które stanowić będzie nie tylko doskonałą okazję do zapoznania się z możliwościami realiacji projektów w ramach programów europejskich, ale przede wszystkim do lepszego przygotowania się do nadchodzących naborów. Odpowiadając na potrzeby i wyzwania przy opracowywaniu wniosków projektowych, dzień informacyjny dla miast zawierać będzie również część warsztatową, w trakcie której będzie można uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące projektodawców pytania. 

więcej
13/04/2018

Czekamy właśnie na Ciebie!

Jesteś absolwentką/tem lub studentką/tem politologii, dziennikarstwa, europeistyki, stosunków międzynarodowych lub ekonomii? Płynnie posługujesz się językiem angielskim (i francuskim)? Marzysz o zdobyciu doświadczenia zawodowego na szczeblu europejskim? Interesuje Cię polityka europejska, proces decyzyjny na szczeblu unijnym, zagadnienia regionalne?

Jesteś otwarta/y, przedsiębiorcza/y i samodzielna/y ? 
W takim razie staż w biurze Stowarzyszenia Pro Silesia jest dla Ciebie!

więcej
10/04/2018

Marka Śląskie – rusza kolejna edycja Konkursu

Każdy głupi potrafi zawierać transakcje handlowe, 
ale trzeba geniuszu, wiary i wytrwałości by stworzyć markę.”
David Ogilvy (copywriter i jeden z najbardziej znanych twórców reklamy)

Do 30 czerwca br. można zgłaszać Kandydatów, którzy zasługują na miano Marka-Śląskie w 1 z 13 kategorii zaproponowanych przez Organizatorów. Po raz trzeci, spośród nominowanych, wyłoniony zostanie również Ambasador Marka-Śląskie. Laureatów poznamy już 1 września. 

więcej
09/04/2018

Nowe technologie w autobusowym transporcie publicznym – przyłącz się do dyskusji

Wymiana dobrych praktyk nt. nowych technologii w transporcie publicznym to główny temat konferencji, która odbędzie się 16 kwietnia br. w Centrum Nowych Technologii w Gliwicach.

więcej
03/04/2018

Ostatni nabór Interreg Europa – dowiedz się więcej!

Przed nami ostatni nabór Interreg Europa - już od 7 maja do 22 czerwca br. będzie można składać projekty. Jak się odpowiednio przygotować? Jakie zmiany czekają wnioskodawców? Jak zwiększyć swoje szanse na powodzenie? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, podczas Krajowego Dnia Informacyjnego, który będzie miał miejsce 18 kwietnia br. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie. Nie zwlekaj – zapisz się już dziś!

więcej
29/03/2018

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

więcej
28/03/2018

Zebranie Zarządu oraz Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

Kolejne zmiany w Stowarzyszeniu! 27 marca br. grono Członków Stowarzyszenia powiększyło się o Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię oraz Akademię Jana Długosza w Częstochowie, natomiast Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach – Witold Pawlik od teraz będzie reprezentować Stowarzyszenie, pełniąc funkcję Wiceprezesa. 

więcej