Aktualności

14/11/2017

Festiwal Innowacji i Technologii po raz drugi w Gliwicach

Sztuczna inteligencja i  robotyka  w medycynie, nauka w dobie globalnego transferu technologii, region bez granic - to tylko cześć tematów, które zostaną poruszone podczas II Festiwalu Innowacji i Technologii w Gliwicach. W myśl współpracy trójsektorowej biznes – nauka – samorząd, Organizatorzy 16-17 listopada br.  zapraszają do Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” na spotkanie z polskimi i światowymi ekspertami.

Czytaj całość
13/11/2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – poznaj naszą propozycję

W dniach 13 – 19 listopada odbywa się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, z tej okazji Stowarzyszenie Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia” oraz Śląskie Towarzystwo Marketingowe zapraszają na 69. Wieczór z Marketingiem. 

Czytaj całość
10/11/2017

99. rocznica odzyskania Niepodległości

"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)." J. Moraczewski. 

Czytaj całość
08/11/2017

Interreg Region Morza Bałtyckiego – fundusze również dla Śląska

30 listopada br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbędzie się Krajowe Seminarium Informacyjne w związku z otwarciem trzeciego naboru projektów w priorytetach 1-3 transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. 

Czytaj całość
03/11/2017

Prof. Wiesław Banyś wybrany do Rady NAWA

Prof. Wiesław Banyś został wybrany do Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, która odpowiadać ma ze szeroko rozumianą politykę naukową w aspekcie międzynarodowym, jak jeszcze przed wręczeniem nominacji mówił wicepremier Jarosław Gowin. Wicepremier, podkreślił również, że członkowie NAWY podejmują się wielkiej odpowiedzialności, ale także pasjonującego zadania, jakim jest wspieranie swoją radą, doświadczeniem i pomysłami działań Agencji. 

Czytaj całość
23/10/2017

Przyjaźń polsko-belgijska - "Etterbeek świętuje Polskę"

Regiony Domu Polski Południowej w Brukseli 21 października br. po raz drugi włączyły się w polsko - belgijskie spotkanie integracyjne "Etterbeek świętuje Polskę".

Czytaj całość
22/10/2017

Biznes - nauka - samorząd - "Pro Silesia" na EKMŚP 2018

Trzy dni trwały międzynarodowe rozmowy o współpracy sektorów biznes - nauka - samorząd, a to w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Między 18 a 20 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach można było wziąć udział w ponad 100 wydarzeniach. 

Czytaj całość
11/10/2017

Rejestracja na konferencję „TechMine Biznes – Technologia – Zarządzanie” trwa

18 października br. w Hotelu Angelo w Katowicach będzie można porozmawiać o biznesie, technologii i zarządzaniu, a to za sprawą konferencji TechMine, podczas której zaprezentowane zostaną innowacyjne przedsięwzięcia technologiczne. 

Czytaj całość
11/10/2017

Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli

„Regiony i miasta pracują dla lepszej przyszłości” to temat tegorocznego XV Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli, odbywającego się w dniach 9-12 października br. Warsztaty na temat przyszłości polityki spójności po 2020 roku przygotowały województwo śląskie i opolskie we współpracy z województwem kujawsko - pomorskim, regionem Lazio, Veneto i Galicją. 

Czytaj całość
07/10/2017

Promocja Śląska podczas EXPO REAL w Monachium

Od 4 do 6 października 2017 r. odbywały się największe targi nieruchomości w Monachium – EXPO REAL, na których można było spotkać stoisko promujące województwo śląskie.

Śląską ofertę inwestycyjną wspólnie przygotowały Województwo Śląskie, Stowarzyszenie Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma DL Invest Group oraz miasta z naszego regionu: Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Katowice oraz Zawiercie.

Czytaj całość